Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Postari misogine

Postări Recomandate

Am bagat de seama ca sunteti destul de stricti in privinta atitudinilor rasiste, xenofobe etc. Cu misoginismul cras care reise din postarile sau chiar topicele unora ce facem? Vi se pare ceva normal ori macar civilizat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti baga userul pe ignore pentru a nu ii mai citi cretinismele cu statut auto-asumat de analize sociologice.

 

 

Cu ignore nu prea merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am bagat de seama ca sunteti destul de stricti in privinta atitudinilor rasiste, xenofobe etc. Cu misoginismul cras care reise din postarile sau chiar topicele unora ce facem? Vi se pare ceva normal ori macar civilizat?

Rasismul, xenofobia, antisemitismul sunt ilegale. Misoginismul, nu - din cate stiu eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rasismul, xenofobia, antisemitismul sunt ilegale. Misoginismul, nu - din cate stiu eu.

Adevarat. Dar e doar problema de timp si de lobby. Cand femeile vor fi cu adevarat determinate sa scoata inafara legii acest comportament, la fel se va intampla ca si in cazul celor trei susamintite.

Nu vad insa, pana atunci, de ce nu ar putea fi o initiativa a acestui forum incriminarea acestui curent de opinie, la fel de nociv ca si rasismul. :tease:

Da. bine. e un gest curajos. nu ma astept sa-l faca nici unul din IDEOLOGII forumului. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei care sunt "nesimţiţi" pot fi combătuţi doar cu mult calm şi cu vorbe bine ticluite.

 

Spui asta pentru ca iti sta in fire sa raspunzi argumentelor cuiva cand le expune.

Din pacate nu toata lumea are obraz si unora chiar nu conteaza ce le spui, se fac ca nu vad, scot limba si iti arata dosul, ca la 3 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot fi ignorati si se vor satura sa vorbeasca singuri,,,,sau sa le dai dreptate pana si lor le va fi sila de ce spun si vor schimba directia... :tease:

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rasismul, xenofobia, antisemitismul sunt ilegale. Misoginismul, nu - din cate stiu eu.

Daca vreti si daca nu aveti ochi pentru asa ceva, eu va pot cita ce a fost scris pe-aici nu mai tarziu de azi-noapte sau de azi-dimineata. Indivizii astia ne jignesc pe toate fara cea mai mica urma de bun simt, ba se mai si gaseste cate un user, eventual userita care sa le cante in struna si sa le spuna , o vai! , cat de inteligenti , suferinzi, nedreptatiti etc ,sunt ei. Adica nu-i problema, insa asa, ca si experiment, ma pot apuca sa initiez si eu niste topice in care sa atac aiurea si de dorul lelii. Sa facem asa, macar pret de cateva zile, sa vedem ce se va alege de forumul asta, pana la urma. Bine, nu va faceti griji, nu o sa fac asa ceva, am mai intrat si alta data in conflict cu ei, stiu la ce se poate ajunge si nu se merita.

Editat de bitter cherry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, pe plan individual fiecare se fereste cum se pricepe. ideea e la nivel de forum, ca politica editoriala, sa zic asa.... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×