Sari la conținut
Forum Roportal
Dfanyy

Vorbitul in somn,help!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 zile mi-am sunat prietena,ne-am salutat reciproc,apoi am intrebat-o ce face,numi mai aduc aminte fix ce mi-a spus si ce dialog am purtat,doar ca pe sfarsitul convorbirii care a durat cam 2-3 min,am observat ca a inceput sa devina agitata,si pur si simplu a inceput sa schimbe subiectul cu tonul mai ridicat,(ca eu fac sala si ca sunt prea mare si ca mie nu imi convine nimic,ceva de genu ca sunt fitos).

 

 

In seara precedenta sa intamplat cam la fel,era cam obosita asta tiind sa cred doarece mersese 6-7 ore cu autocarul din Timisoara in Targu Jiu,am vorbit 3 minute la telefon cu ea,mi-a spus ca ea vorbeste cu prietenu lu maicasa si etc,pur si simplu eu comunicam cu ea,o intrebam care prieten si imi zicea prietenu maicasii,ca a sunat-o si ea fix atunci vorbea cu el,punandul in asteptare pe el,apoi mi-a mai spus ceva ce nu intelegeam si am pus-o sa repete de cateva ori si tot nu am inteles,mi-a repetat cam de 3-4 ori,apoi mi-a spus ca ea sa saturat de mine sa imi tot repete, apoi i-am zis sa-mi trimita sms,mi-a spus ceva in genu ca trebuie sa primeasca niste bani de la unchius-o pt ca era la el,prin acel sms.

 

Apoi peste 30 de minute mi-a spus ca a vorbit in somn cu mine si ca nu isi mai aduce aminte nimic,nici macar cum mi-a trimis acel sms,si fix cand am sunat-o(peste acele 30 min) a zis "nu mai pot",apoi a zis ceau scz is obosita nu am vrut sa zik asta(nu mai pot). Daca nu era acel sms poate ca intelegeam,ca ar fi comunicat cu mine la telefon in somn.

 

Acum ma intreb daca se poate sa vorbeasca rational si logic,sa poarte un dialog cu mine "in somn"?

Sau pur si simplu era cu vreunu si incerca sa scape de mine?

Ma gandesc ca totusi nu mi-ar fi raspuns la telefon daca era cu vreunu.

 

 

De asta m-am abitionat sa intreb daca poate vorbi 3 minute in somn,si nu numai vorbi ci si purta un dialog destul de strans cu mine.

 

 

Acum 1 min se pare ca m-a sunat din nou si imi spune ca a vrut sa spuna ca ea nu era total adormita,era intr-un fel de "atipita",astfel s-ar explica cica ca mi-a trimis si acel sms.

Se poate sa faca asa ceva in somn/"atipita" si sa nu isi mai aduca aminte dupa 30 de min nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu femeile trebuie sa lucrezi la vanitatea lor si la capriciile lor.

In cazul tau, e vorba de capriciile ei.

Te testeza sa vada cat esti de fraier, cata bascalie-caterinca poti sa inghiti. Si se pare ca tu chiar inghiti.

In aproape orice relatie cineva va incerca sa fie smecher, ca sa il ia pe celalalt de naiv. Sa castige putere, control, influenta, persuasiune, pe seama celuilalt. Sa isi maximizeze avantajele pe spinarea celuilalt.

Exista si oameni corecti, dar mai rar. Exista si relatii corecte, fara tranzactii necinstite, dar mai rar. Cinste celor care sunt capabili de relatii corecte.

Sfat: nu crede tot ce auzi.

Tipa asta se scuza ca a vorbit in somn, adica ea nu are responsabilitate pentru ce zice, cica e somnambula sau intra in autohipnoza, sau ce?

Ea e mica, nu stie nimica. Ea vorbeste fara sa stie ce vorbeste, dar isi aminteste, asa vag.

Cand iti vorbeste, vorbeste cu prune in gura, apoi se plange ca nu auzi.

Distractie maxima, nu?

INDICIU: "ea sa saturat de mine sa imi tot repete" adica mesajul e "ea s-a saturat DE TINE"

Ca putea si sa zica simplu: "m-am saturat sa repet"

 

Prietenul maica-sii, hmmm.

Obosita, mmm.

Tu esti "fitos" pentru ea.

Editat de Kosmotro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, se poatevorbi in somn, se si raspunde insa intotdeauna adevarul sau pur si simplu spui ce visezi.....ce e mai grav este ca atunci cand vorbesc in somn nu ascund nimic chiar daca are legatura cu mine....e nasol tare....crede-ma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vorbit...am raspuns la telefon,nu mai ca nu mi-am adus aminte ce am spus...am uitat si ca am vorbit la telefon :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(ca eu fac sala si ca sunt prea mare si ca mie nu imi convine nimic,ceva de genu ca sunt fitos).

Ce tare!

Cum spune ea mititica tot adevarul in timp ce doarme. :(

 

 

Cred ca e vrajeala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
INDICIU: "ea sa saturat de mine sa imi tot repete" adica mesajul e "ea s-a saturat DE TINE"

Ca putea si sa zica simplu: "m-am saturat sa repet"

cum s-a dat de gol! :(

Cine ar spune "m-am saturat de tine sa-ti tot repet"?

Editat de Hypathia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate sa faca asa ceva in somn/"atipita" si sa nu isi mai aduca aminte dupa 30 de min nimic?

 

Se poate daca bause ceva, mai ales cum era obosita. :(

Si cum spui ca vorbea incoerent ....

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu femeile trebuie sa lucrezi la vanitatea lor si la capriciile lor.

In cazul tau, e vorba de capriciile ei.

Te testeza sa vada cat esti de fraier, cata bascalie-caterinca poti sa inghiti. Si se pare ca tu chiar inghiti.

In aproape orice relatie cineva va incerca sa fie smecher, ca sa il ia pe celalalt de naiv. Sa castige putere, control, influenta, persuasiune, pe seama celuilalt. Sa isi maximizeze avantajele pe spinarea celuilalt.

Exista si oameni corecti, dar mai rar. Exista si relatii corecte, fara tranzactii necinstite, dar mai rar. Cinste celor care sunt capabili de relatii corecte.

Sfat: nu crede tot ce auzi.

Tipa asta se scuza ca a vorbit in somn, adica ea nu are responsabilitate pentru ce zice, cica e somnambula sau intra in autohipnoza, sau ce?

Ea e mica, nu stie nimica. Ea vorbeste fara sa stie ce vorbeste, dar isi aminteste, asa vag.

Cand iti vorbeste, vorbeste cu prune in gura, apoi se plange ca nu auzi.

Distractie maxima, nu?

INDICIU: "ea sa saturat de mine sa imi tot repete" adica mesajul e "ea s-a saturat DE TINE"

Ca putea si sa zica simplu: "m-am saturat sa repet"

 

Prietenul maica-sii, hmmm.

Obosita, mmm.

Tu esti "fitos" pentru ea.

 

 

se pare ca te-ai prins bine,si eu ma gandeam la fel,te-ai prins bine bine,are 16 ani si da imi plange la tel,dar nu mai cred asta,mi-a spus totusi te iubesc in u sapt si etc ca tzine la mine.Nus nici eu prea mare,am 17 ani.

1 zi intreaga am incercat sa ii inchid telefonul in nas,ma suna continu,a inceput sa planga si aseara si azi,dar tot nu recunoaste ca nu stie nimic,m-am lasat batut azi,si i-am zis faci ce vrei cu viata ta.

 

Altceva sa o fac sa imi spuna ceva nu pot face,sau nu stiu,e si la 400 km de mine momentan,pana Duminica.

 

Sunt cu ea de 2 luni,nu m-am gandit sa ma despart de ea asa orcum,momentan de inselat stiu sigur ca nu ma inseala vorbesc in orce minut dorit cu ea la telefon ziua,si seara pana adoarme ,nu ma afecteaza prea mult faza aia,mi-am dat si eu seama acum,cei adevarat ca tin umpic la ea.

 

ms pentru umpicul ajutor

Si cum spui ca vorbea incoerent ....

 

vorbea coerent,doar ca pe sfarsit nu am auzit ce spusese si o puneam sa repete

Editat de Dfanyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×