Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: PSD cere socoteala Televiziunii Romane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Victor Ponta, a anuntat public ca social-democratii vor solicita audierea in comisiile Parlamentului a conducerii TVR. Motivul este strict legat de difuzarea unei emisiuni de denigrare a memoriei poetului, Adrian Paunescu: "Am solicitat colegilor...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa faca saracii oameni bolnavi!!.

se leaga de orice ca sa dea in ceilalti..

nu este de mirare ca se leaga si de moartea unui mare om de cultura, asa cum a fost Paunescu.

demagogi pana la cer si inapoi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de moartea lui Paunescu, mare om sau mare porc, dupa parerea fiecaruia (a nu se intelege ca il desconsider, parerea mea e undeva la jumatatea drumului dintre mare om si mare porc), cit e vorba despre "a cere socoteala" televiziunii publice fiindca nu ar fi transmis inmormintarea si s-a discutat intr-o emisiune despre Paunescu - nu stiu cit a fost "de denigrare" sau nu respectiva emisiune, dar:

 

1. TVR face ce vrea, in niste limite, iar emisiunea respectiva a avut un moderator, invitati - sa le ceara lor socoteala urmasii domnului Paunescu sau publicul; din ce pozitie si in ce calitate se baga Ponta?

 

2. "Despre morti, numai de bine" dar asta nu inseamna ca domnul Paunescu a fost un sfint. Repet, nu am vazut emisiunea respectiva, insa daca pur si simplu s-a discutat despre aspecte mai putin demne de lauda ale personalitatii dinsului, nu cred ca se poate numi denigrare.

 

PSD ar face bine sa isi vada de fuga lor dupa ciolan, nu sa umble cu penibilitati de-astea cind juma' de tara moare de foame si in multe zone 700 RON e un salariu "bun".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca e vorba de moartea lui Paunescu, mare om sau mare porc, dupa parerea fiecaruia (a nu se intelege ca il desconsider, parerea mea e undeva la jumatatea drumului dintre mare om si mare porc), cit e vorba despre "a cere socoteala" televiziunii publice fiindca nu ar fi transmis inmormintarea si s-a discutat intr-o emisiune despre Paunescu - nu stiu cit a fost "de denigrare" sau nu respectiva emisiune, dar:

 

1. TVR face ce vrea, in niste limite, iar emisiunea respectiva a avut un moderator, invitati - sa le ceara lor socoteala urmasii domnului Paunescu sau publicul; din ce pozitie si in ce calitate se baga Ponta?

2. "Despre morti, numai de bine" dar asta nu inseamna ca domnul Paunescu a fost un sfint. Repet, nu am vazut emisiunea respectiva, insa daca pur si simplu s-a discutat despre aspecte mai putin demne de lauda ale personalitatii dinsului, nu cred ca se poate numi denigrare.

 

PSD ar face bine sa isi vada de fuga lor dupa ciolan, nu sa umble cu penibilitati de-astea cind juma' de tara moare de foame si in multe zone 700 RON e un salariu "bun".

demagogi si nesimtiti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Victor Ponta, a anuntat public ca social-democratii vor solicita audierea in comisiile Parlamentului a conducerii TVR. Motivul este strict legat de difuzarea unei emisiuni de denigrare a memoriei poetului, Adrian Paunescu:

 

 

Probabil e vorba despre emisiunea de Duminică de la ora 1 p.m. c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×