Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Nervii si cum va descarcati de ei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Probabil ca, la un moment dat, in viata... diverse situatii si cuvinte va aduc .. in punctul de rabufnire.

 

Cum reusiti sa va descarcati?

 

 

 

Pentru mine e simplu, ma gandesc ca am o viata si niste neuroni pe care nu vreau sa-i pierd pentru nimeni si pentru nimic ca oricum nu mi-i va da inapoi nimeni. Ma gandesc la o balanta care se echilibreaza sau la un titirez care se invarte incontinuu fara sa cada niciodata :salut: Totul tine de autocontrol! Daca ajungi la acel punct critic inseamna ca ai o slabiciune si orice poate fi controlat. Teoretic este simplu, practic este foarte greu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de natura nervilor. Eu plang, mananc sau imi caut ceva de lucru care sa imi distraga atentia. Ori un film, o comedie, daca imi permite timpul si imprejurarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu incep sa rad ca un nebun , la fel cum se intampla atunci cand sunt obosit .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care cineva reuseste sa ma enerveze atunci acel cineva va fi injurat indelung,diversificat si extrem de spurcat.Daca idiotu' e imun la injurii (trebuie ca a mai fost injurat din moment ce enerveaza lumea) schimb macazul si trec la ironii.De mentionat ca dobitocul a fost avertizat de trei ori.

 

Diverse stari,situatii etc nu ma pot enerva sub nici un chip.Sunt de parere ca solutia pentru orice problema este de cele mai mult ori foarte simpla si la indemana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca, la un moment dat, in viata... diverse situatii si cuvinte va aduc .. in punctul de rabufnire.

In general nu ma enervez , am invatat sa'mi iau cate un reper la primele ore , reper care sa'mi ramana fixat pana la sfarsitul zilei. Apoi , muzica .

Ieri de exemplu ascultam in casti "Autum leaves" , timp in care frunzele dansau la propriu in jurul meu, ajutati fireste de curenti ascendenti . :lol:

Sa va mai spun ca imi venea sa dansez cu ele ? :flowers:

 

Da' poate sunt eu defect, ce sa spun ?!

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×