Sari la conținut
Forum Roportal
Sloimi

Alungarea fricii (fantome)

Postări Recomandate

In primul rand buna ziua, pt primul meu mesaj pe aceasta comunitate.

Eu find un copil ( nu ma sfiesc sa zic asta ) se intampla in trecut sa cred in fantome, stiti si voi ( Fenomene Stranii ) si alte prostii.

Cautam pe net DISPERAT cum sa imi inving frica, si intamplator am gasit un studiu facut de ceva englezi si acolo zicea ca fantomele sunt pentru cei care cred in ele si alte chesti putin relevante si logice daca stai sa te gandesti.Si de atunci am inceput treptat sa nu mai cred in fenomene paranormale ridicate la nivelul extremului.

 

PS : o sa caut pe net iar poate o sa va ajute si pe voi articolul. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant :cry: eu de cand m-am dat pe comedii si am renuntat complet la filmele horror (cele mai horror fiind cele thailandeze, chinezesti, japoneze) nu mai am treaba :lol:

cea ce trebuie sa stiti este ca nu exista asa ceva.

De ex. : mie imi era frica sa ma duc noaptea IN BEZNA pe hol, deci eram terifiat.Culmea stau in aceiasi casa de 6 ani si nu s-a intamplat absolut nimic doar sa imi dea de gandit ca exista fantome.

Eu imi repet asta in gand si ma uit la fenomene stranii si nu ma afecteaza desi am doar 13 ani =)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdeah, eu am suferit de aceiaşi problemă pe la vreo 9 ani.

am descoperit ce somn dulce am dacă las televizoru' aprins: fără fantome, fără draci.

 

c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu exista fantome sunt doar in capul nostru, au fost studii facute de englezii care ne arata ca fantomele sunt doar inchipuiri si sunetele strani pe care le auzim sunt sunete produse de structura cladirii, de exemplu daca cladirea este construita intr-un anumit fel, prin vant, ploaie etc. etc. se produc diverse sunete...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrepretati total gresit acest topic

fantomele exista cum exista soarele pe cer

nu sunt doar in imaginatia noastra

daca nu ar mai fi spirite rele/bune etc..credeti ca ar mai exista preoti?...sa ne spuna ce si cum despre religie si tot ce e bun si ce e rau?

multe lucruri ciudate au ajuns sa se intample in lume

depinde si de persoana si cum interpretezi lucrurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fantome nu trebuie sa te temi niciodata!

Ca si de oameni de altfel... daca te temi, celalalt va avea asupra ta un avantaj psihic, care il va indemna la actiune!

 

Religia n-are nici cea mai mică legătură cu fantomele and stuff. :hi:

Religia n-are nicio legatura cu realitatea! Cei ce cunosc bine domeniul magiei stiu ca ceea ce sustine religia este doar basm, fara corespondent in realitate, practic religia a distrus cunostiintele despre spirit-ualitate si le-a inlocuit cu fictiune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa ... aici e coltul fantomelor vesele ?! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×