Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua...nu jtiu daca acesta este locul unde voi primii raspunsurile dorite dar merita sa incerc. Am aproape 20 de ani si sunt dependent de fortral de mai bine de 1 an jumate.

Asta vara am apelat la Asociatia Anti Drog Bucuresti unde am primit tratament...de la nishte medici psihiatri...diferite tratamente...din care orfiril cu diazepam...apoi cand a aflat mama...m-a internat intr-o sectie de psihiatrie...unde am urmat tratament cu (camamazempin)nu cred ca am scris bine...nu mai tin minte exact...as vrea sa apelez din nou la ei...dar imi este frica ca imi vor anunta familia si nu imi permit acest lucru deoarece mama cand a aflat a avut un pre infard...si chiar prefer sa mor eu decat ea...Va rog frumos spuneti-mi si mie ce medicamente sa iau...sau ce sa fac....sa scap de acest iad...sunt singur....Rog seriozitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Vlad!

Ai nevoie in primul rand de suport psihologic. Incearca sa-mi spui mai mult despre tine.

Astept mesajul tau.

Dan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua...nu jtiu daca acesta este locul unde voi primii raspunsurile dorite dar merita sa incerc. Am aproape 20 de ani si sunt dependent de fortral de mai bine de 1 an jumate.

Asta vara am apelat la Asociatia Anti Drog Bucuresti unde am primit tratament...de la nishte medici psihiatri...diferite tratamente...din care orfiril cu diazepam...apoi cand a aflat mama...m-a internat intr-o sectie de psihiatrie...unde am urmat tratament cu (camamazempin)nu cred ca am scris bine...nu mai tin minte exact...as vrea sa apelez din nou la ei...dar imi este frica ca imi vor anunta familia si nu imi permit acest lucru deoarece mama cand a aflat a avut un pre infard...si chiar prefer sa mor eu decat ea...Va rog frumos spuneti-mi si mie ce medicamente sa iau...sau ce sa fac....sa scap de acest iad...sunt singur....Rog seriozitate.

 

orice ai face ca sa scapi de dependenta, nu o face "dupa ureche"

sfaturi bune poti primi si aici, dar, pentru ca tratarea sa fie eficienta, trebuie sa fii "urmarit" in evolutia tratarii, in plus, ajutorul psihologic este absolut necesar in caz de dependenta

important este ca vrei sa scapi de dependenta si sa accepti ca ai nevoie de ajutor (despre orice dependenta ar fi vorba)

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Vlad!

Fortralul este un derivat de benzmorfan, adica este opioid ruda cu morfina.

De ce l-ai luat prima oara?

De ce iti trebuie?

Poate poti sa-ti raspunzi singur la aceste 2 mititele intrebari si, daca vrei sa-mi spui si mie, prea bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate reuseste cineva sa ma ajute si e mie. Iubitul meu are aceeasi probleme ca si vlad86. Este dependent de Fortral de 7 ani. Suntem de 4 ani impreuna. A fost dragoste la prima vedere. Inca din prima saptamana mi-a spus ca tot ce vrea de la mine este sa fiu intelegatoare. Mai tarziu am inteles in legatura cu ce... La inceput a fost foarte greu pentru mine...

Are o familie care il distruge de nervi si poti spune ca ai nevoie de sedative pentru a suport o intalire cu ei :santa2:. Reusesc sa fiu intelegatoare, reusesc sa nu ii arunc fiolele pe toti peretii dar acum vreau mai mult de la el... Sincer va spun e cel mai minunat om pe care il cunosc... E destept, iubitor, ma simt in siguranta cu el... am tot ce isi poate dori o femeie de la un barbat... si totusi nu e suficient...

E mai bine sa il las sa se vindece si sa se lase in ritmul sau ori a trecut deja prea mult si daca nu intervin ferm nu fac altceva decat sa il privesc cum se autodistruge????...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate reuseste cineva sa ma ajute si e mie. Iubitul meu are aceeasi probleme ca si vlad86. Este dependent de Fortral de 7 ani. Suntem de 4 ani impreuna. A fost dragoste la prima vedere. Inca din prima saptamana mi-a spus ca tot ce vrea de la mine este sa fiu intelegatoare. Mai tarziu am inteles in legatura cu ce... La inceput a fost foarte greu pentru mine...

Are o familie care il distruge de nervi si poti spune ca ai nevoie de sedative pentru a suport o intalire cu ei :blink:. Reusesc sa fiu intelegatoare, reusesc sa nu ii arunc fiolele pe toti peretii dar acum vreau mai mult de la el... Sincer va spun e cel mai minunat om pe care il cunosc... E destept, iubitor, ma simt in siguranta cu el... am tot ce isi poate dori o femeie de la un barbat... si totusi nu e suficient...

E mai bine sa il las sa se vindece si sa se lase in ritmul sau ori a trecut deja prea mult si daca nu intervin ferm nu fac altceva decat sa il privesc cum se autodistruge????...

 

Daca in 4 ani nu l-ai putut ajuta , nu o sa reusesti nici de acum incolo ... parerea mea !

 

 

Buna ziua...nu jtiu daca acesta este locul unde voi primii raspunsurile dorite dar merita sa incerc. Am aproape 20 de ani si sunt dependent de fortral de mai bine de 1 an jumate.

Asta vara am apelat la Asociatia Anti Drog Bucuresti unde am primit tratament...de la nishte medici psihiatri...diferite tratamente...din care orfiril cu diazepam...apoi cand a aflat mama...m-a internat intr-o sectie de psihiatrie...unde am urmat tratament cu (camamazempin)nu cred ca am scris bine...nu mai tin minte exact...as vrea sa apelez din nou la ei...dar imi este frica ca imi vor anunta familia si nu imi permit acest lucru deoarece mama cand a aflat a avut un pre infard...si chiar prefer sa mor eu decat ea...Va rog frumos spuneti-mi si mie ce medicamente sa iau...sau ce sa fac....sa scap de acest iad...sunt singur....Rog seriozitate.

 

Fortralul este recomandat bolnavilor de cancer in ultima faza (metastaza)

La 20 de ani n-ai altceva mai bun decat sa inghiti Fortral? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai amice , da-mi un pm si te ajut eu. daca stai in buc e perfect , stiu ca suna urat de zici ca sunt gabor ... da plm ... do you want your mom to have another stroke ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fortralul este recomandat bolnavilor de cancer in ultima faza (metastaza)

La 20 de ani n-ai altceva mai bun decat sa inghiti Fortral? :lol2:

 

Are perfecta dreptate...e doar pentru metastaza....si nu face nimic mai mult decat sa iti amorteasca toti nervii.

Eu zic sa dai dovada de tarie de caracter...si sa lupti pana la moarte.

Adik....o viata avem si ne batem joc de ea.Kiar daca in cele din urma invinge moartea...trebuie sa luptam pana la sfarsit.Si daca ne afundam in analgezice,calmante,droguri si alte alea....nu facem decat sa fugim de noi si de realitate.

Totusi nu inteleg de ce s-au apucat de droguri?Mie mi-au murit 2 bunici,fretele a itrat in puscarie,tatal a murit,am avut un animal langa mine 2 ani si ceva...si tot nu m-am apucat de droguri,bautura,fumat...alte alea.

Dati dovada de caracter puternic,nimic pe lume nu merita sa ne distrugem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fortralul este recomandat bolnavilor de cancer in ultima faza (metastaza)

La 20 de ani n-ai altceva mai bun decat sa inghiti Fortral? :lol2:

 

Are perfecta dreptate...e doar pentru metastaza....si nu face nimic mai mult decat sa iti amorteasca toti nervii.

Eu zic sa dai dovada de tarie de caracter...si sa lupti pana la moarte.

Adik....o viata avem si ne batem joc de ea.Kiar daca in cele din urma invinge moartea...trebuie sa luptam pana la sfarsit.Si daca ne afundam in analgezice,calmante,droguri si alte alea....nu facem decat sa fugim de noi si de realitate.

Totusi nu inteleg de ce s-au apucat de droguri?Mie mi-au murit 2 bunici,fretele a itrat in puscarie,tatal a murit,am avut un animal langa mine 2 ani si ceva...si tot nu m-am apucat de droguri,bautura,fumat...alte alea.

Dati dovada de caracter puternic,nimic pe lume nu merita sa ne distrugem.

 

Fortralul nu e un medicament pentru neoplasm in faza terminala.

Ai o predilectie in a posta mesaje la niste posturi antice?

Te rog sa te uiti de 10 ori de acum inainte de a scrie unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×