Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Arca lui Noe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cert este ca Arca a fost gasita, mai bine zis resturile ei, si ele pot fi vazute.

Ai vazut fotografiile?

Cert e ca acolo s-a gasit ceva. Oare sa fie arca? :D

 

Eu am auzit acum cativa ani ca ceva matematicieni au facut calcule conform celor ce scrie in Biblie despre arca lui Noe, cate specimene din fiecare animale au fost luate, plus hrana pentru ele,etc, si s-a ajuns la concluzia ca arca era prea mica pentru ca sa incapa toate cele ce scrie in Biblie.

Citeva monstre de tesut pentru citiva indivizi din fiecare specie importanta nu au nevoie de hrana si prea mult spatiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare sa fie arca? :D
si daca se va dovedi ca povestea biblica a lui Noe este doar o legenda, credinta cui s-ar zdruncina?

a mea, nu

s-ar zdruncina credinta celui care nu are o credinta adevarata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cert e ca acolo s-a gasit ceva. Oare sa fie arca? :D

 

Tu ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca este sau nu arca lui Noe, nu are impotanta, se stie ca a fost un potop si Dumnezeu a facut un legamant cu omul dupa potop, voi stiti care e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va trebui sa mai cercetez inainte de a-mi forma o parere finala. Ca de obicei, de altfel.

Cam cat vor dura cercetarile?...

Sau te eschivezi ca de obicei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc, cum o fi fost in corabie cu atatea animale, corabia in interior avea trei etaje,cred ca era un miros ingrozitor,dar tot mai bine era in launtru decat afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc, cum o fi fost in corabie cu atatea animale, corabia in interior avea trei etaje,cred ca era un miros ingrozitor,dar tot mai bine era in launtru decat afara.

Spune-mi.... ai auzit de gene recesive? Poti sa imi spui ce-s alea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×