Sari la conținut
Forum Roportal
Diela

Ce imi recomandati ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ba da..cum sa nu..!?

astept cu mare interes ca toate bancile din parcuri sa fie inscriptionate...banca raiffeisen, banca emporiki..

nu de alta...dar sa ma pot aseza si eu cu curul pe o banca.....macar asa..

 

 

:cheer: nu mi-am dat seama ce starnesc......

 

cum am putea si noi sa intoarcem serviciile bancilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: nu mi-am dat seama ce starnesc......

 

cum am putea si noi sa intoarcem serviciile bancilor

pai nu-i suficient ca la platim dobanzi mari?...

alte servicii?...care?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot CEC Bank zic.

Credit de nevoi personale fara ipoteca. Dobanda nu stiu cat mai este, dar era la un moment dat, cea mai mica din piata. Marele avantaj este acela ca aceasta banca permite un grad de indatorare pana la 75%.Nici o alta banca nu merge pana la acest nivel. Ofera astfel mai multi bani in conditii identice, fata de alte banci .

Exista banci care ofera conditii la fel bune ,dar numai pentru primele 12 luni de contract, ori au alte clauze ascunse.

De retinut faptul ca nu am intalnit pana la CEC ,o verificare atat de scrupuloasa a declaratiilor solicitantului si un contract atat de stufos. Nimic nu le scapa .Asta ar fi un punct negativ dar este si bine in acelasi timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa iau un credit de nevoi personale si nu stiu catre ce banca sa ma orientez. Ma puteti ajuta ?

 

Daca vrei o indrumare mai valabila,explica de ce suma este vorba si cat esti capabil sa platesti lunar. Daca suma este mai mare, ce avere ,daca ai,poti ipoteca ca fara avere vei fii "jupuit" de banca ca sa compenseze riscul bancii a da un imprumut la cineva care s-ar putea sa nu plateasca ratele. Sa nu i-ti fie frica de ipoteca daca esti sigur ca vei platii ratele la timp.

Nu ma pricep la dobanzile care se platesc in Romania dar ce sunt sigur, ca si in Romania ,ca si in Israel,sa nu i-ti fie rusine sda stai la tocmeala cu banca ca sa platesti cat mai putin dobanda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa iau o

hotarare in ceeace priveste dobanda unui credit pe

cate vreau sa il fac,

Am 2 optiuni : -una la o banca cu dobanda variabila la 6 luni

-alta la o alta banca cu dobanda fixa pe toata

perioada creditului

Mentionez ca suma totala de rambursat la data de azi 22.04.2011

cand mi s-au facut simularile difera intre banci doar cu 200 lei .

Daca se poate astept sugestii la adresa dan66aurel@gmail.com

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu dobanda fixa este mult mai avantajos. Trebuie sa te gandesti ca pe perioada creditului ai siguranta ca rata dobanzi nu va varia atat de mult. Oricum, nu trebuie sa te uiti doar la rata dobanzii, mai sunt si valorile comisioanelor care pot face viitorul tau credit, greu de achitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un sfat daca vrei sa faci un credit fala in valuta in care primesti salariu , mai ales daca doresti o suma mica

 

Cu dobanda fixa este mult mai avantajos. Trebuie sa te gandesti ca pe perioada creditului ai siguranta ca rata dobanzi nu va varia atat de mult. Oricum, nu trebuie sa te uiti doar la rata dobanzii, mai sunt si valorile comisioanelor care pot face viitorul tau credit, greu de achitat.

[/quote

 

vreau sa te contrazic referitor la dobanda fixa , ce faci daca vrei sa rambursezi anticipat creditul sau sa faci o refinantare , la cea fixa platesti comision si la o suma mai mare se face simtit. sunt de acord ca nu intodeauna rata dobanzii face diferenta trebuie sa iai in calcul toate comisioanele , prime de risc si asigurari care le cer bancile

deci pina la urma cea mai buna decizie o poti lua in urma unui calcul facut la banca. Pt consultatii privind creditele puteti sa ma apelati la 076xyxzz88 sau ceva@yahoo.com

Editat de Paul Brahtl
Modificat adresa de email si nr de telefon. Reclama se face in sectiunile dedicate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×