Sari la conținut
Forum Roportal
LUPUL LUNATIC

O poveste...rara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am deschis acest topic pentru a va cere parerea voastra daca inca ma mai place sau nu.Pare banal dar pentru mine e complicat...

 

Totul a inceput prin generala.Era(si inca este) o fata cu caracter,agresiva in clasa dar mai si plangea,ca era si "sensibila",se enerva repede cand ii lua unu ceva si nu prea dadea semne ca ar fi interesata de baieti la inceput.In fine mie mi-a placut de ea de atunci(doar 2 ani a fost in clasa si a plecat dupa).Nici eu nu prea eram interesat de fete la varsta aia,mai mult pe carte dar desi nu neglijam si joaca,imi placea sa imi antrenez creierul.Pe parcurs a inceput sa dea semne(cei drept numai mie) oarecum subtile,imi atragea atentia asupra ei.Ba se facea ca ii cade pixul,ba ma punea sa ii dau geaca s.a.m.d insa a inceput sa imi si zambeasca cu capu aplecat jos.Ceea ce nu stie ea e ca atunci cand nu era in clasa unii colegi au scotocit in caietul ei si a scris numele meu oarecum prescurtat cum imi ziceau mai toti(bineinteles nu a dat nimeni importanta(doar s-au amuzat).

La sfarsitul anului II al ei in clasa a plans in vara(nici acum nu stiu dece).Urmatorul an nu mai era si cred ca atunci am realizat ca ceva lipseste... Am mai vazut-o in piata ocazional cand muncea dar nu eram singur(eram tot timpul insotit) De fiecare data cand o vedeam parca ma "lovea" ceva. Ei bine acum urmeaza continuarea din punct de vedere rational a vietii mele:

La liceu am facut tot posibilul sa imi antrenez mintea,sa invat cat mai rapid sa ma concentrez cat mai intens ,sa inteleg si sa deduc cat mai logic.Asta pana intr-un moment...de "inspiratie" sa zic asa cand m-am apucat asa deodata sa incerc telepatie pe un membru de-al familiei.Avand creierul destul de limpede am zis hai sa vad si m-am apucat intr-o noapte 10 minute sa incerc. A doua zi persoana mi-a zis ca ma auzit in vis ca o strigam(asa era si mesajul). Bun acum am trecut si la telepatie cu fata aia(e descris aici : http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...ntry1059782137) . Eu sunt un tip foarte rational care nu crede in vise decat dupa ce se intampla(si asta imi si da fiori)

 

Au mai urmat 2 ani linistiti(la fel m-am ocupat doar de mine si carte) pana am terminat liceul.Si de-aici e partea cea mai complicata pentru mine...Sa zicem ca mi-a venit inspiratia(cred ca folosesc la greu termenul asta) sa ii iau ID-ul pe ascuns de la cineva(ii stiam parola de la mess dar nu am intrat niciodata pe ID-ul lui,doar ca l-a lasat deschis intr-o zi si am "profitat de ocazie"<<inspiratie??>>).Sub pretextul ca ma interesam de unde a intrat mai departe(de fapt de mai multi m-am interesat numai ca sa nu creada ca numai de ea) ne-am dat in vorba pe mess un pic,am mai ras am mai incurajat-o(mi se parea chinuita),desi cred ca vreo 4-5 replici au fost numai cu "bv sau oo bv"(desi parca nu ii statea in fire sa laude) pana cand am fentat-o cu o intrebare ce nu tinea de ea(adica deodata mi-am pierdut interesul fata de ea) si mi-a raspuns cu un NU mare :spiteful: .M-am lasat indiferent dupa aceea momente bune si mi-am zis in gand ca daca isi cere scuze ar fi ca si cum mi-ar zice ca ma place :) .Mi-as fi dorit sa ma fi inselat...dar a dat un semn(Req Contact Details) si a iesit(offline) imediat dupa...

 

Dupa 2-3 zile am simtit ca era frustrata cand eram la PC/Laptop si mi-a venit iar ideea mareata(inspiratie..) sa o verific daca sta pe invizibil(ii stiam 2 ID-uri pe care le avea):Adevarul e ca intra 1 secunde pe un ID , iesea si intra pe celalalt tot 1 secunda... Au trecut 30 de minute,1 ora,2,3 ... de cand facea asa (Dupa aia chiar mi-am dat seama ca se simte frustrata << Nu stiu cum dar parca e ceva ciudat...>>)

 

E asa de ciudat si complicat...Pot sa zic ca mi-am concentrat gandurile numai pe ea de atunci, si nu stiu dece dar cred ca o chinui si numai gandindu-ma la ea asa intens...cei drept dupa ce i-am trimis pe mess un mesaj amplu in care i-am zis ca o placeam, a inceput sa dea semne pe alt site(gen hi5/facebook) fraze/citate cu/despre dragoste sau ceva de genul desi de 5 ani nu avea asa ceva.

 

Vreau sa intreb daca si faptul ca ma gandesc asa intens la ea o poate chinui(tine de paranormal dar aici se imbine perfect ambele teme)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa intrebi de fapt daca te place sau daca se gandeste la tine ? Ca eu nu am citit nimic concret care sa imi arate ca se joaca cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vrei sa intrebi de fapt daca te place sau daca se gandeste la tine ? Ca eu nu am citit nimic concret care sa imi arate ca se joaca cu tine.

 

Oarecum pentru ca a trecut destul timp intre noi sau ma rog in sensul ca fizic nu ne-am vazut de mult.Si dupa cum am mai zis nici gandirea feminina nu o prea stiu(in sensul ca am interpretat gresit gesturile sau au fost doar din alte cauze).La partea cu ganditul tine mai mult de paranormal

 

P.S:Nu ai grija sunt obisnuit sa sochez lumea cu intrebarile mele sau gandirea mea CRISTI82.Desi si tu ai avut cateva topicuri interesante pe-aici care mi-au mai dat un pic si ele de gandit

Editat de LUPUL LUNATIC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti zic eu clar, daca vrei sa afli ceva despre un om, sau sa-i ceri ceva, sau sa-l inviti undeva, o faci direct, ok?

S-ar putea sa te minta sau sa refuze, asta e.

 

Lasa hocus-pocus, chiar daca e adevarat, e destul de banal ce ai zis si sunt sanse mari(dar MARI) sa fie doar o coincidenta, studiaza probabilitati s.a., de fapt teoriile probabilitatilor sunt suficiente pentru a explica chiar si coincidente destul de incredibile si bizare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×