Sari la conținut
Forum Roportal
Ionciobanu

O rezolvare a nevoi de energie a lumii din partea LUI

Postări Recomandate

Dicuţiile pe acest topic par a fi puerile. Pe o arie aşa frumoasă cum e cea despre Ştiinţă şi tehnică, eu doresc să se vorbescă despre cunoaşterea ştiinţifică, despre realizări tehnice, despre viitorul ştiinţei şi tehnicii...despre lucruri de acest fel.

 

Dacă pe viitor nu se vor aduce date tehnice concrete despre subiectul dezbătut, probabil (100 % sigur), topicul va fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu mi-ati lasat postul cu mesajul din partea Lui?

 

Ce va face sa credeti ca El nu ar fi putut sa imi vorbeasca si mie la fel cum i-a vorbit si lui IonCiobanu?

Ce argumente aveti, moderators?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piramidele au niste energii de forma, mai deosebite din cauza unghiurilor ascutite.

Nu prea sint studiate aceste energii, si de aceea apar exagerari.

Eu am studiat efectul de piramida, si este f puternic in centru, la o treime de baza, si diluat in rest.

Deci ptr aplicatii acolo in centru apare efectul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Energiile din miscarea animalelor in special, dar si a oamenilor.

Energiile din reactii chimice incluzind arderea substantelor combustibile.

Energia electromagnetica ce este asimilata acelei energii eterice (?). Nue f sigura comparatia.

Urmeaza energiile astrale?

Energiile spirituale. Se stie din vechime ca energia spirituala este cea mai mare energie din univers.

.

Energiile informationale.

 

Noi oamenii sintem biostructurati pe toate formele de energie.

Dar nu sintem constienti de asta.

Sau ni se dezvolta corpurile in cursul evolutiei?

 

va spun drept energiile de fisiune si fuziune din stele, nu stiu in ce se incadreaza. Posibil energiile astrale.

 

A fost o scurta prezentare a evolutiei energiilor folosite de oameni.

Acum sintem la en elmg. Destul de jos pe scara evolutiei energetice.

Luati-le ca ipoteze de lucru in studiul macar teoretic, mental.

 

Si eu as fi vrut sa tin ptr mine aceste informatii sintetizate, adica prelucrate putin de mine, ca sa cistig si eu ceva, dar uite ca sint altruist.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piramidele au niste energii de forma, mai deosebite din cauza unghiurilor ascutite.

Nu prea sint studiate aceste energii, si de aceea apar exagerari.

Eu am studiat efectul de piramida, si este f puternic in centru, la o treime de baza, si diluat in rest.

Deci ptr aplicatii acolo in centru apare efectul.

Am avut si eu cindva aceste preocupari,influentat de deja vasta bibliografie legata de acest domeniu,si pot spune ca am remarcat intr-adevar unele fenomene interesante...realizasem o piramida cu bare de cupru(incercind sa respect cit mai fidel unghiul de 52 de grade),si in momentul in care am "nordat-o",am remarcat diferente interesantein modul in care-mi indica busola punctele meridiane;diferente de 15-20 de grade,functie de plasarea busolei in interiorul sau inafara piramidei...in plus,cind am plasat aceasta piramida sub pat,si m-am asezat astfel incit aceasta era orientata in zona stomacului,incepusem sa am dureri concrete in acea zona;erau clar datorate piramidei,caci daca m-a rasuceam inafara zonei ei de influenta , nu mai aveam nimic...mentionez ca stomacul a fost dintotdeauna ptr. mine oarecum cu probleme...

Energiile din miscarea animalelor in special, dar si a oamenilor.

Energiile din reactii chimice incluzind arderea substantelor combustibile.

Energia electromagnetica ce este asimilata acelei energii eterice (?). Nue f sigura comparatia.

Urmeaza energiile astrale?

Energiile spirituale. Se stie din vechime ca energia spirituala este cea mai mare energie din univers.

.

Energiile informationale.

 

Noi oamenii sintem biostructurati pe toate formele de energie.

Dar nu sintem constienti de asta.

Sau ni se dezvolta corpurile in cursul evolutiei?

 

va spun drept energiile de fisiune si fuziune din stele, nu stiu in ce se incadreaza. Posibil energiile astrale.

 

A fost o scurta prezentare a evolutiei energiilor folosite de oameni.

Acum sintem la en elmg. Destul de jos pe scara evolutiei energetice.

Luati-le ca ipoteze de lucru in studiul macar teoretic, mental.

 

Si eu as fi vrut sa tin ptr mine aceste informatii sintetizate, adica prelucrate putin de mine, ca sa cistig si eu ceva, dar uite ca sint altruist.

Foarte interesant (in opinia mea),este ca energia in ansamblu lsi multiplele ei forme de manifestare,pare sa detina "secretul pietrei filosofale",adica aceeasi baza energetica se poate transforma(stiintific vorbind),in 'n" tipuri de energie(functie de modificarea anumitor parametri gen frecventa,rezonanta,perioada t etc).iar gama acestor tipuri de energie(dupa cum bine stim) include undele gama,beta,alfa,unde radio,gravitationale,microunde...practic toate energiile care ne inconjoara...

Am avut si eu cindva aceste preocupari,influentat de deja vasta bibliografie legata de acest domeniu,si pot spune ca am remarcat intr-adevar unele fenomene interesante...realizasem o piramida cu bare de cupru(incercind sa respect cit mai fidel unghiul de 52 de grade),si in momentul in care am "nordat-o",am remarcat diferente interesantein modul in care-mi indica busola punctele meridiane;diferente de 15-20 de grade,functie de plasarea busolei in interiorul sau inafara piramidei...in plus,cind am plasat aceasta piramida sub pat,si m-am asezat astfel incit aceasta era orientata in zona stomacului,incepusem sa am dureri concrete in acea zona;erau clar datorate piramidei,caci daca m-a rasuceam inafara zonei ei de influenta , nu mai aveam nimic...mentionez ca stomacul a fost dintotdeauna ptr. mine oarecum cu probleme...

Foarte interesant (in opinia mea),este ca energia in ansamblu lsi multiplele ei forme de manifestare,pare sa detina "secretul pietrei filosofale",adica aceeasi baza energetica se poate transforma(stiintific vorbind),in 'n" tipuri de energie(functie de modificarea anumitor parametri gen frecventa,rezonanta,perioada t etc).iar gama acestor tipuri de energie(dupa cum bine stim) include undele gama,beta,alfa,unde radio,gravitationale,microunde...practic toate energiile care ne inconjoara...

Dealtfel yoghinii se folosesc de aceasta capacitate a modificarii nivelului sau tipului de energie in meditatiile lor,realizind o asa zisa "subliminare"a cestei energii de pe un centru energetic pe un altul superior;In opinia lor aceasta e echivalenta de fapt cu "evolutia",caci exista corespondente interesante intre nivelul de energizare al unui anumit centru energetic(sau chakras),si caracter...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incepem cu mistocaria, nu putem fi macar seriosi de nu preocupati macar, ori nu ne duce capul, decit la rele. Culcate inapoi nu te obosi sa nu te epuizezi cumva, gindindu-te. Va rog, un pic de decenta de se poate si sa lasam pe cei ce vor sa ne rezolve ce EL, ne-a da ca tema , pentru a ne fi un pic mai bine, cred.

Dar..."cine a inceput?!"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×