Sari la conținut
Forum Roportal
Mirena

Se inchid programele singure

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci am luat un calculator Intel? Celeron? CPU 2.80 GHZ, placa video GeForce FX 5200 128MB. 1GB Ram.

Prima problema,cand intru in Local disk (C sau (D apare aceasta problema "smss.exe - Drive Not Ready" http://img121.imageshack.us/img121/5...venotready.png fie de la hard?Ar trebui sa il schimb?Mai am vreo 3 hard'uri prin casa.

A 2-a problema,task manager este dezactivat si nu reusesc sa il activez,cand dau la run si bag gpedit.msc se deschide o fereastra dupa care se inchide automat fara sa ii fac nimic.

Asa patesc si cu programe cand vreau sa instalez sau cand navighez pe net.Problema persista.

Sursa este de 250W,am incercat sa pun o placa video Ati radeon 3650 HD AGP de 512 mb si nu merge.Toate probleme sa fie cauzate de sursa,de la rami sau de la Hard?

Am reinstalat windows'ul si tot asa face.As vrea sa incerc cu o sursa de 400W.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Task manager dezactivat+smss.exe error = virus cu probabilitate de vreo 99%

Sursa de 250W e foarte probabil insuficienta. Avind in vedere vechimea sistemului si configuratia mentionata, iti sugerez sa incerci sa rulezi un LiveCD cu Windows XP sau un Linux, ceva (Knoppix sau un CD de diagnostic geni HirensBootCD). Daca o sa mearga ok, probabil ca e ceva in neregula cu hardul sau cu kitul de Windows pe care il folosesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E sigur virus! :beee: Incearca sa iti salvezi ce ai mai important prin calculator apoi baga un format si o instalare noua de windows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×