Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Bărbaţii au altă părere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Cristinele, sunt multi barbati pe lumea asta carora le plac femeile plinute, ba chiar si grase. In special negrilor le place ca femeia sa fie cat mai multa. :o: Totodata sunt si multi barbati care nu se simt absolut deloc atrasi de femeia snur, aia care arata ca scandura si din fata si din spate. Asa ca ia nu te mai pune tu a fi corespondentul de presa al barbatilor in general.

Mare dreptate ai. Cantitatea primeaza in fata calitatii. Muuult, muult, muult, inseamna adesea grozav, nemaipomenit, frumos, deosebit. Sa ai pe ce sa pui mana, domnule, nu sa risti sa te tai in oase. :rot:

 

Cine te crede cand spui "noi punem foarte mare pret pe calitatile voastre interioare gen inteligenta,caracter,seriozitate,stabilitate emotionala samd" ?

Nu cred ca exista barbat care sa nu puna pret pe frumusete la o femeie.Pana si cea mai "monstruozitate" creatura, in materie de barbat, are pretentii la femei cat mai frumoase.

:yes: Si la femei e valabil ce-ai spus tu. Ca se multumesc si cu un urat, pana la urma, daca n-au incotro, asta e altceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

b]Barbatii isi doresc femei interesante, educate, care au hobiuri etc.[/b]

 

E cam mic Universul Barbatilor!!! ... in care se'nvartesc :yahoo:

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti barbatii au in minte modelul perfect de femeie insa sunt pregatiti pentru ea doar dupa ce depasesc un anumit prag de varsta. asta pot sa o spun din experienta mea si a altor prieteni cu care am stat de vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt pregatiti pentru ea doar dupa ce depasesc un anumit prag de varsta.

 

Deci la inceput toti fac parte din categoria "slow motion"??? ... prind un pic de viteza si ajung unde vor??? ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti barbatii au in minte modelul perfect de femeie insa sunt pregatiti pentru ea doar dupa ce depasesc un anumit prag de varsta. asta pot sa o spun din experienta mea si a altor prieteni cu care am stat de vorba.

Normal ca pana la acel prag trebuie si ei sa se maturizeze, sa creasca, sa se transforme si atunci o pot intalni pe Ea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand se considera destul de demni pt. o avea pe acea ea mult visata, constata ca nu este chiar asa cum isi imaginau ei. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai pe ce sa pui mana, domnule, nu sa risti sa te tai in oase. :rot:

:rot:

 

toti barbatii au in minte modelul perfect de femeie

In functie de ceea ce inseamna perfect pentru fiecare in parte.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

 

 

Pai, da, nu-i de ras, mai ales cand si el are aceeasi conformatie, cand se freaca os pe os e cam aiurea. :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Cristi din prahova:

Felicitari pentru ca ai ridicat aceasta problema.

Si eu am observat aceasta problema referitor la femei. Nu la toate ci la marea majoritate.

Adica, femeile sunt atrase de barbatii duri, acea duritate este confundata cu barbatia. E ca si cum a fi nesimtit, a nu le baga in seamna, a fi deja inconjurat de alte femei, etc pentru ele inseamna a fi mai barbat si mai atragator. Acest lucru este foarte benefic dar pe termen scurt. Cred ca orice fata este cea mai fericita daca da de un mascul alfa. Problema majoara este ca va avea doar o "bucatica" din el, din timpul lui, pentru ca el isi va imparti ceea ce are la mai multe femei. Pe termen lung niciuna nu va ajunge fericita. E ca si consumul de anumite droguri: un high foarte mare dar cu un pret cumplit care va trebui platit ani sau chiar zeci de ani.

 

Problema biologica la femei este ca dupa o anumita varsta frumusetea fizica va conta mai putin si alte femei vor veni din urma si va fi o concurenta. E ca si cum ai avea o suma enorma de bani care stii ca in cativa ani se va devaloriza. Pentru un barbat care iubeste femeia pentru ceea ce este, uratirea unei femei dragi lui nu va cauza probleme. Partea nasoala este ca femeia l-a respins de repetate randuri pe acest barbat in favoarea celuia descris mai sus. Asadar barbatul care cauta in femeie mai mult decat loc de introdus p..a, are mai mari sanse sa fie singur si sa ajunga frustrat (*). Poate se schima si invata comportamentul si gandirea de mascul alfa sau renunta sa mai caute dragostea, vazand ca nu prea exista femei bune de relatii de lunga durata. Putini din cei care apreciaza cu adevarat femeia ajung la acea dragoste reciprocata.

 

Am vazut multe femei in viata mea care s-au luat dupa barbati nesimtiti. Au ajuns cu ei (multe folosindu-se de arma din dotare: copilul) si au ajuns rau. Barbatul o inseala, pentru el familia = zero, sotia = aparat de gatit si de descarcat poftele fata de alte femei. Unele au avut impresia ca il vor schimba, dar personalitatea omului rareori se schimba. Asta a fost cererea, asta a primit ca oferta. Nu ii condamn pe barbatii alfa, pentru ca ei au stiut din adolescenta care este cererea si ei s-au adaptat la aceasta cerere.

 

De aceea cand aud o femeie care se plange ca barbatul ei o inseala si face lucruri urate ma intreb: oare cati barbati seriosi ea a respins?

 

P.S. Multi folosesc cuvantul "frustrat" in sens peiorativ, dar hai sa vedem ce inseamna frustrat in DEX:

* A FRUSTRA ~ez tranz. livr. (persoane) A lipsi de un drept sau de un bun legitim

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×