Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa te speli cu zeama de ceapa fiarta :ill: da trebuie sa ai rabdare multa :santa: nu iti dispar de pe o zi pe alta si daca nu continui tratamentul, o sa iti reapara :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pistrui nu dispar niciodata, se pot doar decolora.Si eu am pistrui pe fata, de regula nu ma deranjeaza pt ca nu se vad f rau, dar in momentul in care am stat in soare e dezastru. Am incercat acum ceva timp o chestie: ceapa tocata si macerata in otet pentru cinci zile. Se pun zilnic comprese pe zonele cu pistrui. Are efect doar ca nu este prea placut la miros si trebuie sa ai grija la ochi si treuie sa te tii...

Mai poti incerca Efelidal, o crema pe care o poti lua de la orice plafar. Nu e stralucita dar merge. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Toata viata ma urmareste o problema, prezenta pistruilor!

Ce metode stiti de combaterea lor!

 

O sa zica lumea asta ca fac prea multa reclama! Dar, ce sa fac daca am descoperit remediul problemelor mele intr-o singura gama!?! :D

 

Alfa Hydroxy Serum Plus de la Artistry si Bright Idea Tot de la Artistry. Fetelor, fac minuni! Serios. Alfa Hydroxy este un exfoliant puternic ce sporeste regenerarea tenului iar Bright Idea este un iluminator ce uniformizeaza culoarea tenului. Daca aveti probleme cu pete si cu depigmentari ale tenului va va fi cea mai buna prietena!

 

Aceste doua produse se folosesc dimineata si seara dupa demachiere si tonifiere (in functie de tipul tenului - demachiant si lotiune tonica delicata Artistry pentru tenul sensibil, demachiant si lotiune tonica purifiante pentru tenul normal spre gras, si demachiant si lotiune tonica hidratanta pentru tenul normal spre uscat), dupa care aplicati crema hidratanta Artistry (antirid de seara sau zi, sau crema hidratanta pentru ten normal spre uscat, crema purifianta pentru tenul normal spre gras sau crema delicata pentru tenul sensibil)

 

pentru mai multe intrebari despre ingrijirea tenului,

bianca_drumea@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am pistrui. Eram obsedata sa scap de ei. Probabil ca erau singura "problema" pe care o aveam la vremea respectiva. Insa, cu tracerea timpului am observat ca multe fete si-ar dori sa aibe pistrui. Si, am ajuns si eu la concluzia ca "Omul isi doreste ce n-are". M-am resemnat, si chiar ma simt bine cu ei pe fata. Cosmeticiana mi-a zis de un tratament cu zeama de patrunjel, dar nu am incercat.

 

Este mai important sa ai un ten curat, fara cosuri, puncte negre sau de grasime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfiu! Nu sunt singura, desi si asa tot am mai multi pistrui pe fata decat alte 5 fete la un loc.Si se si vad.....hai, nu chiar de la o posta, dar de la juma' de posta tot se vad. Si cate am ratat din cauza lor!!!! Ca eram prea mica si proasta si bagam in seama pe altii sau altele mai proaste decat mine (stiti si voi ce rai sunt copiii cu alti copii)

M-am dat cu tot felul de unsori, nu au functionat, asa ca nu am avut incotro si a trebuit sa mi-i fac cei mai buni prieteni(pistruii). Chiar m-as mira sa ma vad fara pistrui! Multi zic ca nu as mai fi eu fara ei. ;) Toata sunt patata, parca as fi leopard! Eh, zambiti si bucurati-va de pistruii vostri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc pentru petele de pe fata,pistrui, un tratament din 2 creme si un ulei.pentru inceptut,sa incep cu o crema miraculoasa:este un panace universal.Se numeste "crema de calcaie",si-a mentinut aceasta denumire pentru ca a devenit cunoscuta in toata lumea sun aceasta denumire.este 100%naturala.are o serie de aplicari mai mare decat si-a propus.este practic un tratament pentru diverse parti ale corpului afectate de diverse probleme.inmoaie si regenereaza pielea,intra foarte bine in piele.Se aplica masand pe pielea umeda tot timpul pentru ca este foarte concentrata,nu contine apa.

Este produsa din ceara de albine,miere de albine,extracte din plante medicinale,etc.

Este recomandata pentru pete,pigmentatii ale pielii,pistrui,acnee,ciuperci ale picioarelor,unghii incarnate,cosuri,psoriazis,herpes bucal,eczeme,micsoreaza ridurile,inlatura vergeturile,pentru calcaie crapate,inlatura transpiratia picioarelor si mirosul neplacut,inlatura senzatia de mancarime si multe altele.

Are efect antimicotic(impotriva ciupercilor),antibacterian,cicatrizanta,epitelizanta etc.

Aceasta crema se da dimineata impreuna cu uleiul Fresh.

Uleiul Fresh are in alcatuire vitamina E si uleiuri eterice de citrice.Impiedica imbataranirea,curata tenul in profunzime,fiind un bun inlocuitor al laptelui demachiant.Este un peeling biologic,se poate folosi si ca o masca.

A doua crema este crema de fata pe care o folosesc seara.Are in compozitie ceara de albine,miere de albine,unt de cacao,vitaminele A,D,E,uleiuri eterice,uleiuri vegetale de masline,ricin,migdale,etc.

Hraneste,revitalizeaza si curata fata.Are efecte anestezice,bactericide,reface tesuturile,are protectie antibiotica,antivirala,etc.Se obtin rezultate bune si in probleme ca pistrui,herpes,micoze,eruptii cutanate,eczeme,acnee,etc.

Daca vreti:marlene_cony@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu intaresc ideea laviniei!am pistrui..si chiar sunt mandra de ei :jester:

si in plus ,anul acesta se poarta pistruii! :)

:o: I-am scos acum 2 ani :cheer: na ca nu sunt la moda :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×