Sari la conținut
Forum Roportal
Antoniosicilia

Problema Jocuri

Postări Recomandate

Buna Seara ma numesc antonio sunt din bucuresti am un calculator cumparat recent din magazin !Ce se intampla la el este urmatoare problema !

Orice joc as instala nu ma pot juca ! nici la cele mai mic detali ~

ce sa ma fac:(am toate driverele update la zi:(tot :doctor:

Sistem: Cpu: Name AMD ATHLON 64-LE-1640 ,2.70 GHZ

Rami ddr2 800 Mhz - 2 gb -KingSton

Placa video - NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 ( onboard) (512 Mb)

Placa de baza - BIOSTAR Grup (NVIDIA) model: N61PC-M2S

Sursa 500 W

Bios Phoenix Technologi ,LTD versiune 6.00 PG

Hard Disk - 500 GB - WD - 72000 RPM

Va rog frumos ajutatima ! nu stiu ce sa fac ! Stiu ca nu pot sa am mari pretenti la placa video onboard ..dar totusi chiar nici Gta Vice City ....la detali mici sa nu ma pot juca.......cred cal arunc pe geam ! am uitat sa ma spun am Windows prof sp3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa ai NICI O PRETENTIE de la placa video onboard, ca sa nu mai vorbim de procesor (majoritatea jocurilor de acum cer deja procesor dual core). Teoretic, GTA Vice City ar trebui sa iti mearga ok. Da vreo eroare, ceva?

 

P.S. Ai cumparat asa ceva NOU din magazin? Nu de alta, dar componentele is de-acuma vreo 3 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis, configuratia e foarte slaba, iar placa video onboard, sub nici o forma pentru jocuri. Asta e... ar trebui sa se miste ok cit sa te dai cu el pe net, sa vezi ceva filme... nimic mai mult.

 

P.S. Ai putea incerca sa iti iei o placa video, ceva SH pe la maxim 150RON, problema insa va ramine procesorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

procesoul LE (LE - Low End - foarte ieftin)poti sa il compari cu un DURON... e . foarte slab, nimic nu te ajuta in calc ala. Si un celeron era mai tare.

Editat de Johnnyto1979

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu ai problema cu ramii,ceva de genul asta am avut eu pana mi-am dat seama,calculatorul nou-nout,cat de cat perfomant,nu ma puteam juca nici macar Counter-Strike care il poti juca pe orice PC,si am avut si palca video dusa de vreo 2-3 ori la garantsie si nimic,pana zilele astea pana am schimbat ramul,si voila merge foarte bine;),Mult noroc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×