Sari la conținut
Forum Roportal
genoveva

Care mai sunt valorile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se poarta spiritul arogant,modelul cinic,cuceritorul,bataiosul.dintre relatiile interumane a disparut eleganta.credeti ca societatea va reveni vreodata la o estetica comportamentala?sunteti deacord cu ceea ce vedeti in jurul vostru?prezentati va rog :ill: opinia voastra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca societatea va reveni vreodata la o estetica comportamentala?

Societatea in ansamblu nu, dar in caz strict izolat si pur ocazional se vor gasi oameni care vor sti sa se poarte neostentativ in situatiile favorabile, cind au situatii economice cu care pot poza (in general atunci ei " se dau rotunzi", n-am prea auzit de persoane care sa faca asta atunci cind au probleme cu banii, sint pe cale sa fie evacuati din locuinte sau cine stie ce...) in general putem remarca c

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

banii conduc lumea si nu de astazi.ni se pare acum ca traim in cea mai corupta lume din toate timpurile.....toate lucrurile rele si,mitocaniile etc care ne scarbesc pe noi azi au existat dintotdeauna............ :D

ce ma irita pe mine in fiecare zi e ca unii oameni gandesc ca ,avand f multi bani, pot cumpara totul ,.......chiar si pe dumnezeu :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci ce mai suntem??????????? :lol: :lol: :stars: :D

Suntem oricum ceva ce s-a indepartat de sensul de baza. Cica oameni. Teoretic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cam in toate "partile" culturii mondiale locul valorilor a fost luat de non-valori.

Astfel manelele sunt la rang de muzica exotica prin strainataturi, "Harry Potter" e cea mai bine vanduta carte, Imnul Romaniei e cantat pe ritmuri rrome, etc, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta chiar e trist..... :stars:

dar hai sa nu fim chiar atat de pesimisti......cred ca mai suntem tinuti in aceeasi forma datorita existentei unor oameni exceptionali........mai avem totusi modele...

 

Din pacate cam in toate "partile" culturii mondiale locul valorilor a fost luat de non-valori.

Astfel manelele sunt la rang de muzica exotica prin strainataturi, "Harry Potter" e cea mai bine vanduta carte, Imnul Romaniei e cantat pe ritmuri rrome, etc, etc.

 

este o desacralizare...........nimic nu mai este sacru,nimic nu mai e de neatins........daca chiar si iisus hristos a fost pus intr-o scena de teatru facand perversiuni.............cred ca stii destre ce vb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este o desacralizare...........nimic nu mai este sacru,nimic nu mai e de neatins........daca chiar si iisus hristos a fost pus intr-o scena de teatru facand perversiuni.............cred ca stii destre ce vb

Hai ca p-asta chiar nu am auzit-o. Ce scena de teatru?!!!! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai ca p-asta chiar nu am auzit-o. Ce scena de teatru?!!!! :stars:

 

la iasi ,.....feciara maria cu pruncul in brate fumand............maria magdalena care in timpul spalatului picioarelor lui iisus da in altceva...........

a fost chiar de craciun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×