Sari la conținut
Forum Roportal
misu183

Copiii si internetul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dependenta..... normal, am colegi care stau tot timpu lor liber pe net.

Si nici eu nu ma prea plictisesc :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o dependenta de inceput daca pot sa-i zic asa.O sa se pliktiseasca in curand

Editat de axl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista o anumita dependenta de net,in sensul ca in loc sa isi rezerve mai mult timp pentru invatat sau practicat unele sporturi,copilul isi rezerva mai mult timp pe net

 

exemplu concret ...EU.de cand am net ma cam doara unde nu arde soarele de scoala.si mai nasol e ca nu numai scoala am neglijat-o.la inceput mi-am neglijat famila,prietenii, apoi mi-am revenit cat de cat.momentat vreau sa imi vand calculatorul pentru ca ocupa prea mult loc pe birou,si sa imi cumpar un laptop care ii mult mai practic.sa renunt total la net nu ma gandesc deoarece in unele momente imi este de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista o anumita dependenta de net,in sensul ca in loc sa isi rezerve mai mult timp pentru invatat sau practicat unele sporturi,copilul isi rezerva mai mult timp pe net

 

exemplu concret ...EU.de cand am net ma cam doara unde nu arde soarele de scoala.si mai nasol e ca nu numai scoala am neglijat-o.la inceput mi-am neglijat famila,prietenii, apoi mi-am revenit cat de cat.momentat vreau sa imi vand calculatorul pentru ca ocupa prea mult loc pe birou,si sa imi cumpar un laptop care ii mult mai practic.sa renunt total la net nu ma gandesc deoarece in unele momente imi este de folos.

Ei nu te aprinde asa nu renunta de tot la net mwuahahahah altfel cum o sa mai postezi aici??doar glumesc .cum am spus mai sus dependentza se stinge pe parcurs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma aprind,doar ca la inceput si eu am zis ca dependenta se stinge pe parcurs,si am net de 1 an juma aproape si dependenta e la fel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma aprind,doar ca la inceput si eu am zis ca dependenta se stinge pe parcurs,si am net de 1 an juma aproape si dependenta e la fel...

Ei si cu tine acuma gata crezi ca apesi esc si gata nu mia intri pe net:)):crazy:):good:)las` c-o sa te pliktisesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Internetul creaza dependenta intradevar copiilor...dar aici e si vina parintilor..pentruca parintii trebuie sa faca in asa fel in cat sa le ocupe copiilor si cu altceva timpul....sa le diversifice actividatea...sa i dea undeva sa fac un sport.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×