Sari la conținut
Forum Roportal
Dana777

Poate sexul reinvia o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

textul postat de ea l-ai citit CU ATENTIE? citez'' eu nu il caut din orgoliul pentru ca nu vreau sa creada ca mai am sentimente pt el''

''doar pe sex,idee pe care eu am avut-o pt k vroiam sa imi mai petrec timpul cu el'

 

etc

asadar cine spuneai ca '' vrea numai sex si nu implicare?'' :unsure: el sau ea? ;)

nu discut decit topicul , si daca e contra parerilor tale ADUC ARGUMENTE . asadar tu de ce discuti? ;)

 

am sentimente pentru el dar nu pot sa ii spun ca atunci daca el nu ar simti la fel nu am mai avea nici macar tipul asta de relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da nu inteleg adica tot eu il folosesc?eu care ma implic si sentimental?

 

macar de l-ai folosi.

 

 

ideea e ca eu cred in schimbare.

 

Si eu in Mos Craciun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baiatul ar fi trebui sa termine cu ea demult. nu e de mirare ca la asa gindire a ei doar sexul a mai ramas. oare o fi satisfacator sau o face din mila pentru ea? ;)

oare de ce disparE dupa avind in vedere ca EA I-A SPUS CA INTRE EI E DOAR SEX? :unsure:

 

adica ce gandire vrei sa spui ca am?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care-i diferenta dintre suferinta de-acu si aia din cazul in care l-ai lasa?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am sentimente pentru el dar nu pot sa ii spun ca atunci daca el nu ar simti la fel nu am mai avea nici macar tipul asta de relatie

atunci....nu mai cere sfaturi,fa cum te duce capu'...iar orgoliul pe care spui ca-l ai...l-ai pierdut de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar cu el ai vorbit? asa, deschis...

intreaba-l doar atat: ce insemni tu pentru el in prezent?

dupa ce iti raspunde, vei putea trage concluziile.

 

Banuiesc ca il cunosti bine, o sa iti dai seama daca sunt vrajeli, daca e sincer, daca e confuz. Pentru fiecare tip de "rezultat" exista o solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare e numai sex din partea lui? daca tot face tot ce se face intr-o relatie: atentii, iesiri, discutii, etc + sexul de rigoare, de ce a vrut sa se desparta de ea? nu e tot una?

oare ce-o fii in mintea unui barbat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci....nu mai cere sfaturi,fa cum te duce capu'...iar orgoliul pe care spui ca-l ai...l-ai pierdut de mult

 

 

nu, nu, nu, nu, nu asa...

omul cand iubeste nu mai are ratiunea la el.... nu se poate apara...ea stie ca nu e bine, si de aia intreaba ce sa faca....stie ca nu e bine, dar mai mult nu stie, pentru ca nu poate, pentru ca un om care iubeste nu se poate apara.... noi vedem clar lucrurile, pentru ca suntem in afara sistemului....ea nu le vede asa, ea se bucura de fiecare clipa petrecuta impreuna, si obiectivul ei e sa obtina cat mai multe, no matter what.

 

SINGURUL LUCRU CARE FUNCTIONEAZA E RUPEREA TOTALA. Daca refuzi orice contact cu el o perioada mai indelungata are sa ti treaca, si are sa fie mai bine, ai sa poti iubi pe altcineva...cata vreme tu continui sa te vezi cu el, nu ai scapare. This is it si alta nu i. O sa te mai chinui asa pana cand el va intra intr o relatie stabila si nu are sa mai vina si nu ai sa l mai vaezi si are sa ti treaca.

 

 

Si....by the way...trece...really.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×