Sari la conținut
Forum Roportal
Eminem6969

Placa video pt assassins creed

Postări Recomandate

Sall,

Am un PC mai vechi si as vrea sami iau o placa video pt jocuri sharder 3.0 AC 1 2, fifa 11 etc.

Insa sistemul meu e cam invechit : 1 GB RAM, AMD Sempron 3000+ 1.79 Ghz, asus x550 (placa mea video .....asta as vrea sa schimb), matherboard Asus K8V-VM PCI-Express.

Intrbarea mea este daca mias lua nVidia GF 9500 GT miar merge assassins creed la medium low?...........nu mi-ar cauza faptul ca placa e noua si restul destul de vechi nu?

 

 

 

M-am gandit sa-mi iau ceva mai vechi dar nu se mai gaseste 7800GT sau 8600GT.Sa nu aud comentari de genul schimba tot sistemul incepand cu placa de baza pt ca nu am bani e criza :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai bani, asteapta. Procesorul e prea slab ca sa faci ceva cu el in majoritatea jocurilor de dupa 2006-2007. Cauta pe la sectiunile de vinzari de pe forumuri, ai putea sa iti iei un 8600GT cu maxim 100RON, eventual un X1950 Pro (am avut asa ceva in calculator, e cam echivalenta unui 8600GTS, uneori peste, uneori sub). Faptul ca ai placa de baza pe socket 754 iti limiteaza binisor sansele de a gasi un procesor dual core... dar incearca, poate ai noroc si cu asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×