Sari la conținut
Forum Roportal
Diana.B

Nu stiu ce sa fac... simt ca ma cuprinde disperarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Va citesc de mult timp, si de aceea am indraznit sa va abordez. poate voi gasi si eu solutia problemei mele aici. Pe scurt: am 20 ani si o relatie de 5 ani cu un baiat mai mare ca mine cu 7 ani(el 27). Pana acum 1 an si jumatate relatia noastra parea sa mearga destul de bine, dar m-am inselat... El a plecat din tara , la munca in Italia , a stat acolo 8 luni, apoi a revenit in tara total schimbat: a inceput sa se poarte f urat cu mine, ma jignea din orice motiv , am aflat si ca ma insela. I-am cerut socoteala pt atitudinea asta , ia reactia lui a fost ... o pereche de palme si un scandal monstru! :bye: :lol: Jur ca nu-l mai recunosc , e atat de diferit de baiatul de care m-am indragostit...Am inceput incet-incet sa am resentimente fata de el, mai ales ca , continua sa se poarte la fel, nici vorba ca ar regreta ca ma face sa sufar(desi stie asta).Imi reproseaza ca nu i-am oferit niciodata ce si-a dorit pe plan sexual, ca sunt o incuiata si o tampita....ca nu vreau sa fac sex oral si anal si ca pana si o maicuta ar fi mai open-mind decat mine! :lol: Sambata trecuta i-am spus ca totul intre noi s-a terminat definitiv, ca nu sunt carpa lui de sters pe jos . :bye: De atunci ma suna, imi trimite mesaje, ma cauta disperat sa ne impacam, cica acum regreta felul in care s-a comportat.... Dar eu simt ca nu mai pot ierta, simt ca nimic nu mai va fi ca inainte si ca oricat s-ar stradui nu as mai avea niciodata aceeasi incredere in el. Si totusi, oare ar trebui sa-i mai dau o sansa, sa ne dam o sansa sau.... sa-l las si sa-mi vad de viata mea? Stiu ca sunt f naiva , ca inca il mai iubesc desi mi-a facut doar mizerii,dar...nu pot schimba asta! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu vei constientiza ca nu e bun pentru tine cei din jurul tau iti pot recomanda simplu sa il parasesti iar tu sa ne aduci argumente ca il iubesti si merita o sansa . Sau ai nevoie de un sprijin de la noi sa iti regasesti resursele si sa descoperi ca meriti ceva mult mai bun in viata . Ce preferi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa iubesti un om,chiar daca e dracu' gol...sa-l ierti chiar daca ti-a facut un rau imens...dar asta nu inseamna sa ii mai acorzi incredere ori sa mai fi dispus sa menti o relatie cu un asemenea om.

Iertarea e ceva,relatia altceva.Iubirea e ceva,increderea in cel pe care il iubesti,e altceva.

Nu cred ca exista vreun gest prin care el sa poata sa te convinga sa mai ai incredere in el.

Daca poti sa il ierti,foarte bine -pentru tine in primul rand.Daca mai poti sa-l iubesti,e frumos...(exista si iubire platonica...asa...de la distanta)

 

Dar daca mai esti dispusa sa ramai cu el,esti cea mai mare fraiera.

Da-l naibii! -daca nu era multumit de ceva in relatia cu tine,putea sa spuna asta cu cuvintele lui,nu cu palme.

Zi mersi ca ai scapat de el,si vezi-ti de drum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana nu vei constientiza ca nu e bun pentru tine cei din jurul tau iti pot recomanda simplu sa il parasesti iar tu sa ne aduci argumente ca il iubesti si merita o sansa . Sau ai nevoie de un sprijin de la noi sa iti regasesti resursele si sa descoperi ca meriti ceva mult mai bun in viata . Ce preferi?

 

 

Sincer nu stiu nici eu ce vreau...Uneori as vrea sa-l iert, desi nu stiu daca voi putea. Simt ca as muri incet-incet daca m-as desparti de el.Pe de alta parte doar gandul ca s-ar purta din nou ca si pana acum ma face sa-l urasc!!!! :bye: Habar nu am ce vreau sa fac in continuare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arcangelo de ce o faci fraiera? O persoana cu o lipsa acuta de respect de sine va atrage alte persoane care nu se poarta frumos . Nu ii confirma inconstient pattern-ul

 

Ideea in limba romana , cotidiana : Exista si alti tipi pe lumea asta ce stiu sa aprecieze o femeie si sa o iubeasca . Tu ce alegi stimata domnisoara ?

 

Sincer nu stiu nici eu ce vreau...Uneori as vrea sa-l iert, desi nu stiu daca voi putea. Simt ca as muri incet-incet daca m-as desparti de el.Pe de alta parte doar gandul ca s-ar purta din nou ca si pana acum ma face sa-l urasc!!!! :bye: Habar nu am ce vreau sa fac in continuare....

 

Nu ai cum sa mori . Pentru ca viata ta nu ii apartine . Tu ai viata ta . Tu esti speciala si fara sa o spuna un barbat . Cand te vei iubi pe tine ? Cand iti vei acorda prioirtate?

 

Uite cum e : daca vrei pune-ti urmatoarele intrebari

 

Cine sunt eu ? Cum am ajuns sa fiu asa ? As schimba ceva la mine?

 

Ce fel de oameni imi place sa am in viata mea ? De ce caut astfel de oameni? Am acest gen de oameni in viata mea? Cum ma vad eu pe mine ? Cum ma vad ceilalti? Ce ar fi bine pentru mine? De ce cred ca e bine asa si nu altfel?

 

si noteaza le pe hartie ai fi surprinsa de efect sa iti citesti propriile raspunsuri

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi reproseaza ca nu i-am oferit niciodata ce si-a dorit pe plan sexual, ca sunt o incuiata si o tampita....ca nu vreau sa fac sex oral si anal si ca pana si o maicuta ar fi mai open-mind decat mine!

zi-i sa si-o traga cu o maicuta. e un dobitoc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scapa de el si nu-i mai da nicio sansa. Daca as fi in locul tau l-as fi trimis pana acum la mama zmeilor : :bye: Pai se poate? o femeie nu trebuie maltrata, acela care acest acest lucru este un porc betiv punct. Si mai ales ca te inseala este un nesimtit notoriu fara scrupule, un afemeiat pana in limba. :bye: Sa-si caute pe alta daca il suporta si aia bineinteles...

Editat de Johnny Paco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai dubii in privinta impacarii, inseamna ca-ti place sa fii trosnita. Te-as face si eu tampita, daca ai fi prietena mea, dar asa, nu-mi permit.

Data fiind varsta ta, se explica ezitarea. Adica esti naiva, daca ai curaj sa speri macar o secunda ca n-o sa mai dea in tine. O sa se impace cu tine si n-o sa te mai considere maicuta? Nu fi proasta. Poti sa gasesti baieti de treaba, ai abia 20 de ani, crezi ca s-a terminat lumea la el?

Daca ai avut taria sa-i spui ca e gata, apai sa fie gata, da-l dracu' si nu te lasa intimidata de serenadele lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca sunt f naiva , ca inca il mai iubesc desi mi-a facut doar mizerii,dar...nu pot schimba asta! :bye:

E normal ca inca sa il mai iubesti. Da' nu-i nimic, trece. Mai repede decat crez.

Trebuie doar sa iti dai putn redit tie..ca meriti mai mult..cel putin, mai mult respect.

 

Apoi..nu e normal sa accepti cuiva..mama, tata, prieten..ORICUI...asa ceva.

Nici nu te mai uita inapoi. Nu regreta nimic. E pierdut de lumea ta demult omul asta.

 

Habar nu am ce vreau sa fac in continuare....

Sa te gandesti ca daca il ierti, dupa ce il ierti si se simte iar stapan pe situatie o sa-ti pretinda dverse : sa fii mai eleganta, sa faci poate chiar operatii estetice, sa..sa..

 

Nu merita sa lasi un netrebnic sa se foloseasca de tine pentru bunul lui plac. Adica chiar, daca cineva se comporta cu tine ca si cu un bun...cum naiba indrazneste sa spuna ca e iubeste.

Nu te iubeste deloc. Doar tu il iubesti pe el, ca sunteti de mult timp impreuna si ai fost mica. Inca te mai schimbi...si el. Dar el se schimba in rau..are si frustrarile lui, dar crede-ma - te depasesc.

Poti alege sa ramai sa 'lupti' alaturi de el..sa il 'salvezi' chipurile..dar crede-ma...tu la varsa asta nu ai cm sa il schimbi. Mai ai multe de invatat de la viata ca sa fii capabila, catva la suta macar, pt asa ceva.

 

Or te indepartezi fortat de el, or iti tai singura crca de sub picioare. Si vei regreta mult. Nu se va opri aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×