Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu319

Codul Muncii

Postări Recomandate

Sunt tatal unui baietel de 14 ani cu handicap grav (locomotor). Conform Codului Muncii am cerut suspendarea CIM pana la implinirea varstei de 18 ani de catre copil; intrebarea mea este: ce suma se ia in considerare la stabilirea contributiei la fondul de pensii? Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

 

 

Am si eu o intrebare... am lucrat la o firma 8 luni si as vrea sa stiu dak mi se pot plati zilele de concediu, si cam cate zile

 

 

de concediu se pot aorda pentru o luna conform noului cod al muncii.

 

 

 

 

 

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

 

 

Am si eu o intrebare... am lucrat la o firma 8 luni si as vrea sa stiu dak mi se pot plati zilele de concediu, si cam cate zile

 

 

de concediu se pot aorda pentru o luna conform noului cod al muncii.

 

 

 

 

 

Va multumesc!

pentru a nu pune o multime de intrebari raspunsul la care este foarte usor de gasit fara ajutorul unui avocat sau terte persoane, cititi codul muncii al romaniei... daca unele momente nu va sunt pe inteles, cautati si cititi comentariul articolului dat...

va pot propune un resurs util in asemenea cazuri http://legearm.com/

Editat de Comentariu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noul cod al muncii. ai dreptul sa fi sclav! fara concediu din cauza unor incompetenti! sau mai bn zis un COD bn facut pt cei ce au afaceri mari si problema-i ca nu poti face nimic impotriva, deoarece oarsul e controlat doar de vreo 3 oameni in ceea ce priveste "un loc de munca". cei de la protectia muncii vin la o cafea in loc sa vina in inspectie... mai intereseaza pe cineva de bietii muncitori? cred ca nu ....

:cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La incheierea contractului de munca sau la modificarea acestuia prin diverse acte aditionale orice persoana are dreptul de a fi informat in prealabil cu privire la elementele esentiale ale acetora (contratului, actelor aditionale).

 

O parcurgere, cel putin sumara, a Codului muncii este utila oricarei persoane (viitor salariat, salariat sau viitor somer):

http://www.avocat-dreptul-muncii.eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×