Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Manipulari media

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

citeam ieri (tot in libertatea) despre nea x-ulescu mare director la dacia pitesti;ca a fost mare inginer la uzina dacia;ca si-a luat o dacie (noua)pe la 29 de ani in 1971,sau'79(cam mult timp a ros osul numit dacie)-sau a lucrat 29 de ani ca inginer,nu mai retin exact-

ce-i demn de retinut-"tipul(x-sulescu)nu poate uita mirosul de masina noua"(de atunci,de cand si-a luat dacia cu 70.000 de lei)

-pe vremuri masinile costau cat un apartament(...a se citi-acu dacia costa cat wc-ul de sv din ap)

despre trecutul nostru;

-nea nicu pozat intr-o dacie 1100.

-o pionerita(blonda,mioritic-ariana) echipata complet salutand

 

imi place "libertatea"!!

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai, dacia 1100 era o dulceata. pacat ca sta nea ceasca in ea. ia uite aici:

asta-i poza,bravo!

da n-am zis nimc de masina;stii ca avea discuri de frana si pe spate?(loganul n-are nici acum)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate daca ai vorbi concret si la obiect, nu ar mai fi nevoie de traducere. Spune-ne exact ce ai citit, da-ne si sursa.

Pentru mine nu are mare valoare ceea ce zici tu, daca o zici fara sursa. Ca tu imi prezinti opinia ta si ceea ce ai inteles tu din acel articol, poate eu il percep altfel decat tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci noi ce dezbatem aici pana la urma? Dacii, manipulari media, Dacia Pitesti? Or what?

sa-ti traduc

un nea caisa(x-sulescu) dupa ce a mancat paine comunista ani de zile,dupa ce a vandut ani de zile dacii peste rand(cu spaga) si n-a fost in stare pana-n 2005 sa faca si altceva decat tot dacia din 70,acu se baga-n seama(folosind nostalgia comunista specifica romaniei de azi) cu scopul de a mai vinde cate o masinuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-ne exact ce ai citit, da-ne si sursa.

ziarul "libertatea" de ieri

ce am scris sus asta am citit-reclama la la dacia,sub forma de reportaj-interviu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.libertatea.ro/stire/pe-vremea-l...cie-307820.html

 

 

Buleala, data viitoare vii cu sursa, ca nu e nimeni dator sa rasfoiasca ziarele sau netul. Propui un subiect, vii cu sursa. Daca te-a inspirat vreuna, desigur.

Valabil pentru toata lumea.

 

 

Asa, bun, si...? Pe tine in ce mod te-a manipulat acest articol? Crezi ca a dat cineva fuga sa isi cumpere o dacie, dupa ce a terminat de citit articolul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma credeti pe cuvant-sursa mea a luat calea focului in seara asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×