Sari la conținut
Forum Roportal
Dozenboy

Problema cu PC-ul

Postări Recomandate

Salut! Va rog tare mult sa ma ajutati in urmatoarea problema! Am o placa de baza ASRock P4VT8+ procesor intel celeron 1.7 HDD 80 pe serial ata si o placa video Radeon 9600 pro de 256. Si am probleme in jocuri, sunt asemanatoare cu cele a lui Delfinul Ucigas .

Intru in jocuri si se stinge monitorul dar nu de la inceput ci dupa cateva minute dupa ce ma joc sau se mai intampla sa se blocheze doar si nu mai pot face nimic decat sa il restartez.

 

Am incercat sa fac si eu ce i-ati spus lui sa faca , sa instaleze windowsul driverele si toate alea dar la mine nu merge tot asa se intamla ......

 

 

Va rog foarte mult sa ma ajutati ca nu am mai jucat de mult nimik !

 

Mie mi se intamla asta doar decand am schimbat placa video . Am avut un GeForce FX 5700 si pe ala mergeau jocurile care le incerc acuma .

Nu stiu ce se intampla . Va rog ajutati-ma! Puteti sa i-mi trimiteti mail pe adresa Dozenboy2003@yahoo.com

Editat de Dozenboy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salu! Va rog tare mult sa ma ajutati in urmatoarea problema! Am o placa de baza ASRock P4VT8+ procesor intel celeron 1.7 HDD 80 pe serial ata si o placa video Radeon 9600 pro de 256. Si am probleme in jocri, sunt asemanatoare cu cele a lui Delfinul Ucigas .

Intru in jocuri si se stinge monitorul dar nu de la inceput ci dupa cateva minute dupa ce ma joc sau se mai intampla sa se blocheze doar si nu mai pot face nimic decat sa il restartez.

 

Am incercat sa fac si eu ce i-ati spus lui sa faca , sa instaleze windowsul driverele si toate alea dar la mine nu merge tot asa se intamla ......

Va rog foarte mult sa ma ajutati ca nu am mai jucat de mult nimik

 

Mie mi se intamla asta doar decand am schimbat placa video . Am avut un GeForce FX 5700 si pe ala mergeau jocurile care le incerc acuma .

Nu stiu ce se intampla . Va rog ajutati-ma! Puteti sa i-mi trimiteti mail pe adresa Dozenboy2003@yahoo.com

Pai, dute si schimba placa video, sau cauta un driver pe net...asa pateam si eu cu driverul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1) ia un Program de benchmark, el iti va testa sistemu si iti va zice care e problema, cauta pe google exact cuvantu de mai sus (ex PcMark, parca asa era unu)

2) Verifica temperaturile sistemului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calcu meu se restarta de fiecare data cand intram in jocuri sau media player in full screen. Ultima data tipul care a instalat XP-ul a dezinstalat driverele si le-a facut upload de pe CD. Cica le-a instalat prin alte metode mai "neortodoxe". Nu stiu practic ce a facut, dar cei care se pricep la asta sigur au inteles :santa: chestia tare e ca acum ma joc la ce vrea muschiul meu si nu am schimbat placa video :ill:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai observat sa apara pe ecran chestii ce nu ar trebui sa apara ? Mai precis desene ciudate sau pete de culoare ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×