Sari la conținut
Forum Roportal
GeorgeTeck

Schimbarea religiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci eu ca sa trec la religie vreau sa va intreb ceva :lol: . As dori sa imi schimb religia pentru a nu ma mai duce la ora de religie .. pentru ca m-am saturat de profa x( ma toaca la cap sa merg la biserica in fiecare ora .... eu cred in Dumnezeu adik imi fac rugaciuni etc... dar din cauza acelei profe .... Ce spuneti este gresit sa imi schimb religia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci eu ca sa trec la religie vreau sa va intreb ceva :) . As dori sa imi schimb religia pentru a nu ma mai duce la ora de religie .. pentru ca m-am saturat de profa x( ma toaca la cap sa merg la biserica in fiecare ora .... eu cred in Dumnezeu adik imi fac rugaciuni etc... dar din cauza acelei profe .... Ce spuneti este gresit sa imi schimb religia ?

Toate religiile-s cu stirea LUI, si ele iL stiu cit pot; Iudaismul e cea mai aproata de EL, dar nu vei putea sa accezi acolo. E bine sa te duci unde-i cel mai bine si-ti place tie, nu altuia, indiferent cine o fi. Tu singur hotatesti, da, asa va ramine pe cit vei exista pe pamint. Si sa stii ca nu conteaza prea mult cine-ti inspira credinta ci intelegerea credintei bine si fie apropiata de sintamintele tale, conteaza ca sa nu regreti si sa fii un ratat in ce conteaza cel mai mult in viata, spiritualitatea ta, simtamintele proprii. Succes!Acum a fost linga mine si te-a sustinut EL! E de acord!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate religiile-s cu stirea LUI, si ele iL stiu cit pot; Iudaismul e cea mai aproata de EL, dar nu vei putea sa accezi acolo.

Da de ce draga , poate are o pila la MOise, in ziua de astazi orice e posibil

 

O fi iudaismul cea mai apropiata LUi cum e aparatul meu Brown cel mai apropiat de firele de par :) Faci niste deductii........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da de ce draga , poate are o pila la MOise, in ziua de astazi orice e posibil

 

O fi iudaismul cea mai apropiata LUi cum e aparatul meu Brown cel mai apropiat de firele de par :) Faci niste deductii........

Fata de voi, eu iL am pe EL alaturi, chiar si acum, deci nu: ... ci EL ma inspira, indruma,si-L urmez, ma straduiesc. Da, e o problema cu Iudaismul:in suspensie, o fi oare fara cult,Sinagoga= casa memoriala? unde se absolutizeaza virtualitati ce nu se configureaza; cultul=adorarea TATALUI CERESC; evreii asteapta un mesia si mai si decit a fost mesia crestin.Dar cel mai bine se explica cind spui istrael=celce lupta cu Dumnezeu, pentru ca in adevar de mii de ani EL se lupta cu EI, si EI cu EL, care pe care; dar is cumva cu EL iL mai stiu mai bine cumva. De cit ceilalti ce umbla dupa cai verzi pe pereti!, cu concursul LUI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Da, e o problema cu Iudaismul:in suspensie, o fi oare fara cult,Sinagoga= casa memoriala? unde se absolutizeaza virtualitati ce nu se configureaza;

 

2. evreii asteapta un mesia si mai si decit a fost mesia crestin.

 

3.Dar cel mai bine se explica cind spui istrael=celce lupta cu Dumnezeu, pentru ca in adevar de mii de ani EL se lupta cu EI, si EI cu EL, care pe care; dar is cumva cu EL iL mai stiu mai bine cumva.

 

1. Vezi ca ai incurcat ceva citind carti de dogmatica.Cred ca nici tu nu stii ce ai vrut sa spui de fapt. In suspensie e asa, absolutizat care sinagoga nu e casa de cult ci chirpici memorial, nus cum o fi atunci cand totul e fluid si suspensia se suspenda :D

2. De aici si vorba din popor "La Sfantu Asteapta"

3. El se lupta cu ei si ei cu El. Sunt curioasa cine o sa castige in cazu asta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Vezi ca ai incurcat ceva citind carti de dogmatica.Cred ca nici tu nu stii ce ai vrut sa spui de fapt. In suspensie e asa, absolutizat care sinagoga nu e casa de cult ci chirpici memorial, nus cum o fi atunci cand totul e fluid si suspensia se suspenda :D

2. De aici si vorba din popor "La Sfantu Asteapta"

3. El se lupta cu ei si ei cu El. Sunt curioasa cine o sa castige in cazu asta :)

Cistiga omenirea si EL in comuniune , pentru ca invatam din greseli, si EL tine cont de orice neajuns ce ne va indrepta, si nu ne va lasa sa-l repetam. Vom trei si vom vedea inpreuna cu EL intotdeauna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×