Sari la conținut
Forum Roportal
GeorgeTeck

Sfarsitul lumii mai aproape decat crezi

Postări Recomandate

Ceea ce nu se spune in aceste previziuni, este ca intr-adevar sint niste energii ce se acumuleaza in planuri energetice. probabil asemanator cu ce stim in alte domenii.

Odata energia acumulata intr-un plan, poate izbucni, la fel ca un scurt. dar nu e obligatoriu sa fie ce spun acesti pezicatori.

Real ar fi ca intr-adevar se acumuleaza energie si nu poate fi oprita a se manifesta. Doar canalizata in alte directii.

Ce este aleatoriu, ca nu putem stii sigur ca va fi un razboi, un cutremur, mai multe, eruptii, sau revolte. Poate scandaluri diplomatice. Nu e sigur.

Si eu am stari mai negre, si nu stiu ce sa fac. Mi-e teama de reactiile mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca ii musai sa se rastoarne totul. Gata, ajunge, coarda a fost intinsa la maxim si-i firesc, natural, sa se echilibreze energiile. Plusul a fost, minusul se manifesta acum, "deci, prin urmare si-asadar, si-asa dar si prin urmare" ....unda verde intru ECHILIBRU ("Prietenii stiu de ce!"). Vreme a fost destula pentru fiecare, sa-si rezolveisan "neste treburi, pe ici, pe colo", vorba aia, sa-si faca "curatenie generala" , nu poate sa zica nimeni ca nu a fost instiintat, anuntat, avertizat, intr-un fel sau altul, pe diverse cai :blink: , asa ca...sa-nceapa DANSUL. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca va veni sfarsitul lumii maine, peste o luna sau anul viitor, viata pe acest pamant va continua indiferent daca noi mai suntem sau nu. va fi un alt capitol, un nou level, o noua era. Ce conteaza profetiile unor oameni care au trait candva sau daca mai traiesc daca induc lumea in haos total incercand sa se faca cunoscuti. Se distrug vise, sperante si ideologii. Avem o singura viata si de ce sa ne-o traim in stres?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si inca un aspect ce nus e spune despre nostradamus.

El stia ca din 1992, pina in 2000, se vor modifica niste aspecte energetice. Mai concret se va trece de pe o preponderenta negativa energetic spre una pozitiva. ceea ce va duce la inexactitatea predictiilor lui. Fiindca el le vedea dintr-o epoca preponderent negativa. Primul an pozitiv de 2000 de ani, a fost parca 1990 sau 1992, nu mai stiu exact. Predictiile lui nu mai sint exacte. A spus-o chiar el, cu anul 1992 sint inexacte.

Si tot el a mai spus ca al treilea razboi mondial se poate evita. Si tocmai a fost evitat. Anul 1991.

In privinta lui Vanga, sint mai exacte fiindca e mai aproape de noi, si le vedea mai bine. sau in alt mod. Dar si ale ei, s-a verificat ca se adeveresc in proportie de maxim 70%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitam sa traim prezentul tot incercand sa aflam ce ne asteapta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred nimic, sunt doar zvonuri ca sa ne distragem de la criza mondiala... sa nu ne mai gandim ca ne e foame si sa nu ne revoltam :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred nimic, sunt doar zvonuri ca sa ne distragem de la criza mondiala... sa nu ne mai gandim ca ne e foame si sa nu ne revoltam :think:

Sa nu mai faci asa ceva, sa vorbesti de foame pe forum, Ca mie imi e foame continuu iarna. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×