Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,am si eu o problema si nu stiu cum sa reactionez,cum sa o rezolv,ce sa fac.....sunt cu un baiat de aprox 3 luni...el inainte a avut o relatie care a contat foarte mult pt el...o relatie care a durat un an de zile..insa s-au desp pt k fosta lui l-a inselat...doar k el inca mai se gandeste la ea..si nu poate sa o uite...nu stiu ce sa fac.El mi-a spus k vrea sa o uite desi ii e greu..doar k nu vrea sa se foloseasca de mine pt asta..acum vb in continuare doar k nu e la fel...nu pot sa nu ma gandesc k el mai tzine la ea.El spune k tzine prea mult la mine si nu vrea sa ma raneasca,zike ca are nevoie de timp sa fie doar singur..sa nu se gandeasca la nimeni..sa incerce sa o uite ...ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,am si eu o problema si nu stiu cum sa reactionez,cum sa o rezolv,ce sa fac.....sunt cu un baiat de aprox 3 luni...el inainte a avut o relatie care a contat foarte mult pt el...o relatie care a durat un an de zile..insa s-au desp pt k fosta lui l-a inselat...doar k el inca mai se gandeste la ea..si nu poate sa o uite...nu stiu ce sa fac.El mi-a spus k vrea sa o uite desi ii e greu..doar k nu vrea sa se foloseasca de mine pt asta..acum vb in continuare doar k nu e la fel...nu pot sa nu ma gandesc k el mai tzine la ea.El spune k tzine prea mult la mine si nu vrea sa ma raneasca,zike ca are nevoie de timp sa fie doar singur..sa nu se gandeasca la nimeni..sa incerce sa o uite ...ce sa fac?

 

 

rabdare si tutun....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,am si eu o problema si nu stiu cum sa reactionez,cum sa o rezolv,ce sa fac.....sunt cu un baiat de aprox 3 luni...el inainte a avut o relatie care a contat foarte mult pt el...o relatie care a durat un an de zile..insa s-au desp pt k fosta lui l-a inselat...doar k el inca mai se gandeste la ea..si nu poate sa o uite...nu stiu ce sa fac.El mi-a spus k vrea sa o uite desi ii e greu..doar k nu vrea sa se foloseasca de mine pt asta..acum vb in continuare doar k nu e la fel...nu pot sa nu ma gandesc k el mai tzine la ea.El spune k tzine prea mult la mine si nu vrea sa ma raneasca,zike ca are nevoie de timp sa fie doar singur..sa nu se gandeasca la nimeni..sa incerce sa o uite ...ce sa fac?

 

Cred ca ar trebui chiar sa-l lasi in pace o vreme. Daca zice ca are nevoie sa fie singur inseamna ca n-are chef sa fie cu tine. Poate calimera se va schimba, poate nu, dar trebuie sa tai pisica in doua, sa faci ceva. Poate daca vede ca iai un pic distanta isi va da seama ca te vrea. Daca nu ... asta fuse, altul la rand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca tre sa lasi lucrurile sa mearga de la sine.

Nu te mai stressa, nu te mai gandi atat - oricum nu poti sa influentezi cu asta mare lucru.

Lasa totul sa curga.... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ar trebui chiar sa-l lasi in pace o vreme. Daca zice ca are nevoie sa fie singur inseamna ca n-are chef sa fie cu tine. Poate calimera se va schimba, poate nu, dar trebuie sa tai pisica in doua, sa faci ceva. Poate daca vede ca iai un pic distanta isi va da seama ca te vrea. Daca nu ... asta fuse, altul la rand.

ms mult de sfat....cred k asa ar fi cel mai bine..sa nu mai vb cu el o perioada..sa se linisteasca...daca tzine la mine asa cum zike o sa-si dea seama k ma vrea inapoi..daca nu nu:)

 

Tu ce simti ?

eu tin ft mult la el..doar k nu pot ast pana cand isi revine el...spune k o sa-i treaca..k o sa o uite..si atunci va fi mai bine pentru noi 2..doar k nush ce sa cred..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu acum esti pe post de pansament,normal ca tine la tine ca are nevoie sa-i fie "pansata rana"...toata lumea stie unde ajunge un pansament folosit...mai devreme sau mai tarziu...sorry

 

Poate totusi ea nu o sa fie un pansament. Sa stii ca relatii importante incep si din acest gen de faze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu acum esti pe post de pansament,normal ca tine la tine ca are nevoie sa-i fie "pansata rana"...toata lumea stie unde ajunge un pansament folosit...mai devreme sau mai tarziu...sorry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate totusi ea nu o sa fie un pansament. Sa stii ca relatii importante incep si din acest gen de faze.

da si nu...sper sa fie ea exceptia ce confirma....nu e vina ei....de obicei se obisnuieste o mica pauza,nu se intra direct intr-o relatie...daca a procedat asa,era disperat sa uite exa....nu-i dau mari sanse,initiatoarei topicului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×