Sari la conținut
Forum Roportal
Criss2526

Sa ramanem impreuna sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. Am o problema delicata in familie. Am un prieten de 5 ani cu care locuiesc impreuna. Prietenul meu este foarte orgolios si s-a certat cu tata. El nu mai vrea sa mergem la parintii mei si nu mai vrea sa-i vada. eu sunt singura la parinti si de aceea pentru mine parintii sunt totul. tata tot imi spune ca prietenul meu nu ma respecta si nu ma iubeste pentru ca nu vrea sa ii accepte pe parintii mei. nu stiu ce sa fac. sunt prinsa la mijloc si nu stiu daca prietenul meu se gandeste la mine si ma respecta si vom fi fericiti impreuna daca el nu vrea sa ierte si sa mearga mai departe. Eu ii vizitez pe parintii mei, dar prietenul meu imi spune ca asa nu va merge relatia noastra daca eu ma duc singura la ei, de fapt imi cere sa nu ii mai vizitez, iar eu lucrul asta nu il pot face. Oare ma iubeste daca el nu se gandeste la ceea ce simt eu? ca toata viata sa nu ii vada pe ai mei? Nu stiu dar simt ca imi pierd mintile. ceva trebuie sa fac asa ca sfatuiti-ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i prietenului tau sa mai creasca oleaca la minte aka sa se maturizeze.Cum adica sa-ti ceara sa nu-ti mai vizitezi parintii ? :tease: Ce om normal ar cere partenerei asa ceva si ar folosi asta ca un santaj in legatura cu relatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-a ajutat la treburile casnice si nu se pot intelege nicicum.

 

Eu cred ca trebuie sa discuti serios si cu parintii si cu el. Daca relatia e importanta pentru tine si unii si altii trebuie sa gaseasca o cale sa se inteleaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cum sa reactionez, ce conditii sa-i pun prietenului meu sa fie bine

 

iar parintii mei imi spun ca daca acum se comporta asa atunci cum va fi cand vom fi casatoriti si vom avea copii, atunci imi va interzice si sa mai vorbesc cu ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-a ajutat la treburile casnice si nu se pot intelege nicicum.

Stai ca eu n-am inteles.

Tatal tau l-a ajutat pe prietenul tau.. si cel din urma s-a suparat? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii direct si concis. Fara dulcegarii, vorbe frumoase si alte din astea pentru ca ele doar prelungesc agonia , dandu-i sperante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×