Sari la conținut
Forum Roportal
williamwallace

Raspandirea omului pe pamant din punct de vedere biblic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta ar înseamna, că orice om căruia nu-i plac hainele negre, e rasist. Dacă există un răspuns la întrebarea: "de ce ne place să ne alegem haine de o anumită culoare, şi nu de alta ?", atunci se poate răspunde şi la întrebarea ta. La fel de bine se poate întreba: "de ce ne-am vopsit casa într-o anumită culoare ?" Răspunsul e simplu: "pentru că e casa mea, şi o vopsesc cum îmi place mie !"

Ce spui tu e ilogic.

Da exista raspuns la de ce iti place o anumita culoare(1) sau de ce iti vopsesti casa(2) intr-un anumit fel.

1 In functie de individ si de starea phisica si fizica,poate prefera(place)anumite culori din spectru.Daca e un pasionat si melancolic probabil ca ii palce rosu ,albastru aprins...Ca exemplu vezi compoartamentul deviant al "emo".De ce sunt toti imbracati in negru?(intreaba-l pe cel care le stie pe toate"google")

Sunt suficiente studii de pe urma carora poti sa tragi concluzii de ce ne plac anumite culori.

2 acelasi motiv ca si primul,dar si mai important la case e vorba mai ales de tipar.Nu o sa vezi niciodata o casa vopsita negru sau argintiu metalizat.

Editat de Joss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×