Sari la conținut
Forum Roportal
Valencia81

Probleme mari in viata mea !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Valencia, muta-te singura intai, divorteaza, fa partajul, apoi viseaza la copii si la ce mai vrei tu. Pana atunci nu ai nimic, ai doar oameni care isi bat joc de tine iar tu accepti, pentru ca nu stii ce altceva sa faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

asta e foarte simplu de observat, dar in momentul de fata ea nu este dispusa sa isi asume libertatea pentru ca nu stie cum sa o faca si dupa cum a spus nici nu vrea... adica a spus ca a preferat sa stea langa sotul ei pana isi gaseste pe atlcineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e foarte simplu de observat, dar in momentul de fata ea nu este dispusa sa isi asume libertatea pentru ca nu stie cum sa o faca si dupa cum a spus nici nu vrea... adica a spus ca a preferat sa stea langa sotul ei pana isi gaseste pe atlcineva

Pai se duce la un avocat si zice vreau sa divortez - si o invata ala ce si cum. Dup-aia cu ce ii ramane dupa divort isi face singura o casa, se duce la munca, iese prin oras daca are chef si cu cine, mai cunoaste lume, mai vorbeste cu italianul si tot asa. Asta va necesita insa sa renunte la dependenta emotionala si materiala fata de cineva. Probabil ei i-a bagat cineva(parintii) in cap ca singura nu e buna de nimic si ca trebuie sa aiba mereu cineva grija de ea. Tre sa ii treaca ideea asta.

Editat de Wanderer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca italianu' dupa un timp se va dovedi la fel de "bun" ca sotul....ce faci? traiesti cu el pana iti gasesti altu'? fa-ti ordine in viata si invata sa traiesti singura....

 

 

Asta se intampla in general, scapa de un drac si da de altul, ea trebuie sa inteleaga ca nu rezolvi nimic cand esti varza psihic din cauza mediului in care te-ai dezvoltat,sa inteleaga ca daca stai cu un om pentru banii lui este la nivelul prostituatelor cu care a fost sotul ei, cand o sa ajunga independenta atunci o sa gaseasca pe cineva la fel care o sa stea cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta se intampla in general, scapa de un drac si da de altul, ea trebuie sa inteleaga ca nu rezolvi nimic cand esti varza psihic din cauza mediului in care te-ai dezvoltat,sa inteleaga ca daca stai cu un om pentru banii lui este la nivelul prostituatelor cu care a fost sotul ei, cand o sa ajunga independenta atunci o sa gaseasca pe cineva la fel care o sa stea cu ea.

 

ceea ce i se intampla ei nu e un caz singular,majoritatea femeilor sunt educate de mici ca sotul trebuie sa aibe grija de ele si ca el aduce banul in casa...si nu fac nimic in plus si ajung in situatia asta cand nu sunt in stare sa traiasca fara un...el care sa le planifice viata,trist,dureros si foarte adevarat....imi pare rau pentru ea,dar nu mai ea se poate ajuta,nu acel tip din italia..nu face decat sa cada din lac in put

Editat de KimHyunRim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca ceea ce spun pare "crud" si rautacios, dar here it is: ea este o persoana dependenta emotional, financiar, psihic etc. NU este dispusa sa renunte la dependente, in cazul in care ar incerca ii va fi foarte greu si nu o va face si dintr-un alt motiv: se apropie momentul in care dupa cate spune ea s-ar putea sa nu mai aiba copil, nu cred ca este dispusa sa experimenteze acest aspect.

 

sunt foarte de acord cu ce spuneti voi: ca ar trebui sa experimenteze independenta, dar trebuie sa tinem const si de dificultatile si dilemele ei. ea are deja niste probleme de sanatate si trebuie sa tinem cont de ele si de de dorintele ei.

 

despre nevoi nu putem vorbi pentru nu ne-a spus nimic despre ele... poate ne-ar ajuta mai mult daca si le-ar exprima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar vrea atat de mult un copil si chiar reuseste sa ajunga independenta dar nu mai reuseste sa aibe unul din cauza problemelor de sanatate poate sa adopte, decat sa faca acum un copil in starea ei psihica si materiala.

 

 

ceea ce i se intampla ei nu e un caz singular,majoritatea femeilor sunt educate de mici ca sotul trebuie sa aibe grija de ele si ca el aduce banul in casa...si nu fac nimic in plus si ajung in situatia asta cand nu sunt in stare sa traiasca fara un...el care sa le planifice viata,trist,dureros si foarte adevarat....imi pare rau pentru ea,dar nu mai ea se poate ajuta,nu acel tip din italia..nu face decat sa cada din lac in put

 

 

Asta e, asa au fost crescuti parintii lor si asa isi cresc si ei la randul lor copiii.

Daca ea nu intelege ca italianul e doar un "salvator"(vezi triunghiul dramatic al lui Karpman), si ca ea este "victima", iar sotul ei e "persecutorul" nu va reusi niciodata sa iasa din jocurile astea triste si, mai rau, daca va avea copil il va baga si pe el in jocurile astea psihologice.

 

catherinedeneuve, atunci, nu vrei sa fii tu omul meu? :D :lol2: , nu m-am putut abtine!

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×