Sari la conținut
Forum Roportal
Serghei76

probleme windows cu licenta

Postări Recomandate

Salut,

Acum o luna am cumparat un laptop Fujitsu Siemens Amilo 1425, care are licenta de Windows home edition. Are instalat un windows profesional sp2 , care din pacate face probleme datorita unui virus(se inverzeste cans si cand monitorul) :hi: . Intreabarea mea este: pot instala un windows home edition pe el si sa il activez cu parola pe care o are pe spate?

Daca pot, ... de unde sa il downloadez? :)

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

Acum o luna am cumparat un laptop Fujitsu Siemens Amilo 1425, care are licenta de Windows home edition. Are instalat un windows profesional sp2 , care din pacate face probleme datorita unui virus(se inverzeste cans si cand monitorul) :hi: . Intreabarea mea este: pot instala un windows home edition pe el si sa il activez cu parola pe care o are pe spate?

Daca pot, ... de unde sa il downloadez? :)

Multumesc

il download de pe pagina windows.com

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

Acum o luna am cumparat un laptop Fujitsu Siemens Amilo 1425, care are licenta de Windows home edition. Are instalat un windows profesional sp2 , care din pacate face probleme datorita unui virus(se inverzeste cans si cand monitorul) :hi: . Intreabarea mea este: pot instala un windows home edition pe el si sa il activez cu parola pe care o are pe spate?

Daca pot, ... de unde sa il downloadez? :)

Multumesc

Daca ai o eticheta cu licenta pe spate, inseamna ca ai o licenta de tip OEM (adica e valabila doar la echipamentul pe care e lipita eticheta respectiva) si se vinde impreuna cu laptopul. Un astfel de kit il gasesti contra-cost la Microsoft sau prin bunavointa unui angajat de la comerciantii de computere noi. O alta varianta e sa cauti pe programe de sharing (torrent, DC etc), unde trebuie sa specifici clar ca vrei o imagine OEM, altfel dai peste kituri pirat, pe care nu le vei putea activa cu serial number-ul de pe laptopul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×