Sari la conținut
Forum Roportal
Issis

Camera foto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreu sa-mi cumpar o camera foto digitala.

Rog cunoscatorii sa ma sfatuiasca asupra marcii pe care o considera mai buna si asupra detaliilor tehnice, ca nu ma prea pricep.

multumesc anticipat.

Issis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cati bani dispui,ce vrei sa faci cu ea?

Eu am fost indrumat de pe alte forumuri ;ca incepator:spre un Canon A510.Am inteles ca nu se mai fabrica,si s-ar putea sa-l gasesti mai greu.Are cel mai bun raport calitate/pret.Si sa sti ca sunt de acord.Am luat unul si e f bun. Adica face mai mult decat voi folosi eu.

Convinge-te,cauta si pe site-uri de foto .Eu de acolo am fost sfatuit ,si nu de o persoana...

canon a 510

Daca nu sti engleza ,sunt multe optiuni in romana.Foloseste google.

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreu sa-mi cumpar o camera foto digitala.

Rog cunoscatorii sa ma sfatuiasca asupra marcii pe care o considera mai buna si asupra detaliilor tehnice, ca nu ma prea pricep.

multumesc anticipat.

Issis

 

Canon sau Minolta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand Canon..... am avut nikon inainte dar imi place canon mult mai mult.... ptr cele considerate ultra compact...... al meu este SD300 si ptr. o camera fff mica, face poze excelente..... depinde ptr. ce o sa folosesti aparatul..... sint foarte incintata si de calitatea video..... eu cind mi'am cumparat aparatul am citit ratings de pe internet ptr. cea care am luat'o si alta canon si mai mica dar nu avea zoom... conteaza in primul rind ce marime aparat vrei... si pe urma ce calitati poti avea...... mult succes....

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. orientare.

Cred ca o sa-mi iau un Canon A510 sau A610. Diferenta intre ele e de vreo 4 mil... Si se mai adauga cardul de memorie si acumulatorii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te daca pentru 1 mpixel(asta e singura diferenta)merita atatia bani.

Si daca cauti si pe alte forumuri ,o sa vezi ca-s mai reusite 510 .Cu diferenta iti iei un card de 512mb si acumulatori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×