Sari la conținut
Forum Roportal
Blackshadow

UNIUNEA EUROPEANA -INGER SAU DEMON PT ROMANIA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ne tot certam ca e greu in tara ca politienii nostri is varza... ca salariile is mici..... insa oare chiar noi sintem de vina?... poate ca avem si noi o vina... aceea ca am vrut sa luam loc la o masa la care am ajuns sa dam din coada la fiecare ciolan ( FMI) care cade.....

chiar avem un avantaj asa de mare ca sintem in UE.. poate ca sint multe ce nu inteleg din politica UE.... insa nu inteleg de ce marul meu care creste in gradina si e gustos si fara chimicale nu e ok pt vinzare... ca nu are standarele UE... iar cel adus din UE care e ca un burete fara gust si plin de E-uri.. e ok si are standare UE..... la fel ar fi si ETC alte exemple.... mine inchise si importam minereuri.... combinate inchise ,fabrici ,.. toate la instructiunile venite din UE...

sint constient ca e cam tirziu si ca daca nu jucam cum spun ei e mai rau..... insa hai sa vedem adevarata problema care ne maninca de vii..... orice ar face politicienii nostri si oricine ar fi la putere tot la fel va fi.... vor fi doar altii care vr trai bine din banii si asa putini ai romaniei......

cu respect

UE este, cel putin pt Romania, mai mult demon decat inger. Da, cam oricare dintre cele doua mari partide de azi (USL si PDL) ar fi la putere, politica agresiva a UE se va manifesta aproape la fel in Romania. Eu cred ca mai degraba avem nevoie de un partid mationalist, dar nu extrem! De niste politicieni care sa stie sa negocieze la sange cu UE, pt ca nu tot ce este bun pt Marile puteri europene (Germania, Franta, Anglia) este bun si pt noi! Sa dai copy/paste politicilor europene in Romania fara sa le adaptezi un pic realitatii de aici, esta ca si cum ai vrea sa pui un motor de BMW seria 7 pe o Dacie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UE este, cel putin pt Romania, mai mult demon decat inger. Da, cam oricare dintre cele doua mari partide de azi (USL si PDL) ar fi la putere, politica agresiva a UE se va manifesta aproape la fel in Romania. Eu cred ca mai degraba avem nevoie de un partid mationalist, dar nu extrem! De niste politicieni care sa stie sa negocieze la sange cu UE, pt ca nu tot ce este bun pt Marile puteri europene (Germania, Franta, Anglia) este bun si pt noi! Sa dai copy/paste politicilor europene in Romania fara sa le adaptezi un pic realitatii de aici, esta ca si cum ai vrea sa pui un motor de BMW seria 7 pe o Dacie...

 

Da' chiar asa. In loc sa se chinuie sa mestereasca la chestiile de fond - democratie, libertati fundamentale, stat de drept si alte balarii, ne-ar ajuta mai bine cu un tuning extern, ca ne descurcam beton in rest. :beach:

 

o_dacie_deghizata_in_bmw_12.jpg

 

Iar partidul ala nationalist (dar nu extrem!) sa-i faca sa inteleaga odata cine suntem, bagandu-le motoare de Dacie in BMW-urile seria 7. :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×