Sari la conținut
Forum Roportal
Blackshadow

UNIUNEA EUROPEANA -INGER SAU DEMON PT ROMANIA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ne tot certam ca e greu in tara ca politienii nostri is varza... ca salariile is mici..... insa oare chiar noi sintem de vina?... poate ca avem si noi o vina... aceea ca am vrut sa luam loc la o masa la care am ajuns sa dam din coada la fiecare ciolan ( FMI) care cade.....

chiar avem un avantaj asa de mare ca sintem in UE.. poate ca sint multe ce nu inteleg din politica UE.... insa nu inteleg de ce marul meu care creste in gradina si e gustos si fara chimicale nu e ok pt vinzare... ca nu are standarele UE... iar cel adus din UE care e ca un burete fara gust si plin de E-uri.. e ok si are standare UE..... la fel ar fi si ETC alte exemple.... mine inchise si importam minereuri.... combinate inchise ,fabrici ,.. toate la instructiunile venite din UE...

sint constient ca e cam tirziu si ca daca nu jucam cum spun ei e mai rau..... insa hai sa vedem adevarata problema care ne maninca de vii..... orice ar face politicienii nostri si oricine ar fi la putere tot la fel va fi.... vor fi doar altii care vr trai bine din banii si asa putini ai romaniei......

cu respect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt elemente ce tin de politica externa . Care nu sunt facute publice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot de la UE vine si infamul Codex Alimentarius, mai pe scurt UE ne forteaza sa bagam otrava in organism si sa murim incet.

Sa fie parte din planul satano-masonic de a reduce populatia lumii la 500 de milioane?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ca ce Romania are problemele sale o mai trag in jos si statele europene, profita de ea, e subestimata, e calcata in picioare... exemplu (Rosia montana)

Eu inca n-am uitat cine e Romania, ca in antichitate imperiul otoman n-a putut sa treaca de noi, ca daca trecea de noi ii mancau pe rusii.

In al 2-lea razboi am fost un aliat foarte serios Germaniei, pana a am fost tradati...

Multi inca se intreaba cum ar fi aratat Europa daca Germania castiga razboiul.

Eu cred ca Romania e o tara destul de puternica, dar e subestimata.

Inca visez la o Romanie putere militara, inarmata cu arme nucleare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

insa nu inteleg de ce marul meu care creste in gradina si e gustos si fara chimicale nu e ok pt vinzare... ca nu are standarele UE...

Asta cu standardele UE este o MINCIUNA, ptr ca merele "Bio" la fel ca si alte produse "Bio" arata rau ... dar sunt BIO, adica sanatoase, bune la gust si la preturi mari!!!

 

Asa ca raspunsul la intrebarea ta il gasesti in lipsa de competenta a managerilor si a agentilor de marketing, si nu e vina UE ca romanii nu sunt competenti in absolut nimic dupa absolvirea scolii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca visez la o Romanie putere militara, inarmata cu arme nucleare.

 

 

:doh:

si ce naiba sa facem cu armele nucleare, sa le cultivam in Campia Baraganului in speranta ca vor iesi mai multe? :lol2:

 

Ma, banii iti da putere, nu armele de distrugere in masa. Tu unde naiba traiesti? :soc:

 

In al 2-lea razboi am fost un aliat foarte serios Germaniei, pana a am fost tradati...

 

 

da, partener cu drepturi egale... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

si ce naiba sa facem cu armele nucleare, sa le cultivam in Campia Baraganului in speranta ca vor iesi mai multe? :lol2:

 

Ma, banii iti da putere, nu armele de distrugere in masa. Tu unde naiba traiesti? :soc:

 

 

 

 

da, partener cu drepturi egale... :rot:

 

 

Sa ne luam drepturile si pamanturile care au fost ocupate de straini ilegal, sa tremure "vecinii" nostri... :evil: Spune-mi si mie de ce nu ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot de la UE vine si infamul Codex Alimentarius, mai pe scurt UE ne forteaza sa bagam otrava in organism si sa murim incet.

Sa fie parte din planul satano-masonic de a reduce populatia lumii la 500 de milioane?

Nu iti impune nimeni nimic, in acel Codex de care spui sunt aratate "E"-urile care sunt permise sau interzise in industria alimentara. Iar in Industria alimentara sunt folositi conservanti, coloranti si substante aromate si alte cazaturi de materii prime care inlocuiesc produsele naturale atat de putine ptr un spor demografic atat de mare.

 

Deci raspunsul este ca nu masoneria este de vina ptr ca ea cauta solutii ca sa fi si tu satul, .... ci religiile satanice(mai ales satanismul crestin si cel islamic) care propovaduiesc sporul demografic in numele unui Dumnezeu atat de "atotputernic" incat se dovedeste zilnic impotent ca sa iti puna tie si altora in blid o zeama chioara sau macar o coaja de paine mucegaita si uscata.

 

Asa ca salvarea vine tot de la masonerie = democratie = societate dezvoltata bazata pe cuceriri stiintifice si tehnologice si nu pe religii satanice in care satana este denumit Dumnezeu ...caruia ii place sa fie lins in fund prin rugaciuni si smerenie a proasta ...asa ptr nimic!

 

 

Eu inca n-am uitat cine e Romania, ca in antichitate imperiul otoman n-a putut sa treaca de noi, ca daca trecea de noi ii mancau pe rusii.

 

Esti sigur ca nu bati campii?

In antichitate nu exista nicio Romania si nici macar Imperiu otoman!

Iar Rusia era puternica si nu avea nevoie de niste mamaligari ascunsi in bordeie sa o apere!

 

 

In al 2-lea razboi am fost un aliat foarte serios Germaniei, pana a am fost tradati...

 

Ma dar din ce carte de istorie ai citit tu astea ...ca toata lumea stie ca in al 2-lea razboi mondial rusii au spart frontul la Stalingrad exact in dreptul armatei romane, alegandu-i tocmai ptr "vitejia" lor, iar tradarea au facut-o tocmai romanii care la 23 August au intors armele impotriva fostilor lor aliati!

 

Eu cred ca tu ai citit cartea de istorie asa "printre randuri" ...adica acolo unde nu scrie nimic!

E adevarat ...sau crezi ca este doar o banuiala a mea?

 

 

Inca visez la o Romanie putere militara, inarmata cu arme nucleare.

Poti tu sa visezi mult si bine!

Cand te vei trezi ... nu uita sa pui mana pe sapun si pe matura ca deocamadata in realitate (nu in vis) Romania este ultima si cea mai prapadita tara din Europa, si asta in mod sigur datorita faptului ca majoritatea romanilor sunt asa ca tine!

Editat de Sikaryan
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca visez la o Romanie putere militara, inarmata cu arme nucleare.

Vise placute in continuare. :lol:

 

Eu inca n-am uitat cine e Romania, ca in antichitate imperiul otoman n-a putut sa treaca de noi

Anul 1299 cand s-a format imperiul otoman nu e considerat perioada antica dpdv istoric, ci Evul Mediu a carui perioada dateaza cam de prin anii 476 AD pana in aprox. 1453 AD

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vise placute in continuare. :lol:

 

 

Anul 1299 cand s-a format imperiul otoman nu e considerat perioada antica dpdv istoric, ci Evul Mediu a carui perioada dateaza cam de prin anii 476 AD pana in aprox. 1453 AD

 

 

Ms :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×