Sari la conținut
Forum Roportal
alina_alexutza

Cancer pulmonar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tatal meu a fost diagnosticat cu cancer bronho-pulmonar.

stie cineva sa-mi spuna ce inseamna rezultatul de mai jos (mai pe intelesul unui om care nu are notiuni de medicina)

multumesc

 

buletin citologic - brosaj

 

Numeroase epitelii bronsice pastrate si alterate diseminate si in placarde, rare placarde de epiteliu metaplaziat pavimentos, relativ frecvente celule neoplazice pleoforme, pastrate si alterate diseminate si in placarde, detritus celular, mucus, tip histologic carcinom nonmicrocelular.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este un apel disperat!!! Ma adresez pe aceasta cale oricarui om care ar putea sa ma ajute cu cateva informatii, orice fel de informatii. Mama prietenei mele cea mai buna are cancer la plamani, celulule matastatice pe ambii plamani. Pe langa asta, are si cancer renal.Nu poate fi operata la rinichi pentru ca are o malformatie. are 2 rinichi normali si unul atrofic, unde a aparut tumora. Medicii au spus ca nu o sa mai prinda 2008. dar suntem in februarie si traieste.Se chinuie foarte tare,nu a facut decat 2 sedinte de citostatice si medicii nu ii mai fac citostatice pentru ca spun ca nu mai are rost. Ia un tratament naturist acum, aloe vera, naprasnic, tintaura, alcool,bitter suedez. Este groaznic prin ce trece, durerile sunt insuportabile, tuseste si vomita.Intrase intr-un program experimental cu niste vaccinuri antitumorale dar doctorii spun ca starea ei e prea grava si nu ii mai fac acele vaccinuri. Familia este disperata, nu stie ce sa mai faca sa nu o piarda. Daca ar putea sa ma ajute cineva cu o informatie, as fi recunoscatoare. Femeia are doar 47 de ani si in 3 luni de cand a fost diagnosticata cu cancer s-a schimbat complet, este de nerecunoscut. Daca stiti cumva vreun tratament naturist, ceva care i-ar prelungi viata... Va rog din suflet, este o durere nespus de mare pentru cei 2 copii ai ei sa o vada chinuindu-se, avand aceste dureri groaznice. Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta este un apel disperat!!! Ma adresez pe aceasta cale oricarui om care ar putea sa ma ajute cu cateva informatii, orice fel de informatii. Mama prietenei mele cea mai buna are cancer la plamani, celulule matastatice pe ambii plamani. Pe langa asta, are si cancer renal.Nu poate fi operata la rinichi pentru ca are o malformatie. are 2 rinichi normali si unul atrofic, unde a aparut tumora. Medicii au spus ca nu o sa mai prinda 2008. dar suntem in februarie si traieste.Se chinuie foarte tare,nu a facut decat 2 sedinte de citostatice si medicii nu ii mai fac citostatice pentru ca spun ca nu mai are rost. Ia un tratament naturist acum, aloe vera, naprasnic, tintaura, alcool,bitter suedez. Este groaznic prin ce trece, durerile sunt insuportabile, tuseste si vomita.Intrase intr-un program experimental cu niste vaccinuri antitumorale dar doctorii spun ca starea ei e prea grava si nu ii mai fac acele vaccinuri. Familia este disperata, nu stie ce sa mai faca sa nu o piarda. Daca ar putea sa ma ajute cineva cu o informatie, as fi recunoscatoare. Femeia are doar 47 de ani si in 3 luni de cand a fost diagnosticata cu cancer s-a schimbat complet, este de nerecunoscut. Daca stiti cumva vreun tratament naturist, ceva care i-ar prelungi viata... Va rog din suflet, este o durere nespus de mare pentru cei 2 copii ai ei sa o vada chinuindu-se, avand aceste dureri groaznice. Va multumesc

imi pare rau pentru biata femeie...

din pacate, din momentul in care are metastaze la ambii plamani si mai are si la rinichi, nu prea se mai poate face mare lucru.Sincer, eu nu am auzit de cineva care sa se fi vindecat de cancer prin metode naturiste.cancerul este cancer..

cel benign se poate trata cu succes prin chimioterapie sau chirurgical, insa cu cel malign este nasol...

Ceea ce puteti sa faceti este sa-i ameliorati suferinta fiind alaturi de ea.Cand doctorii nu se mai baga, stiu ei de ce fac asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite ceva publicat in Formula AS :P ...poate prinde bine..

 

 

 

 

 

 

Reteta coreeana contra cancerului

 

Desi inca din anul 1980 cunosc un tratament impotriva cancerului, nu l-am oferit niciodata la nici o revista, din cauza ca reteta mi-a fost ceruta de un medic de la spitalul de urgenta din Bucuresti, care-l trata pe sotul meu, operat de carcinom papilar, si care, dupa un an, a facut metastaza. Stiind ca in Coreea de Nord nu se moare de cancer, iar eu aveam acolo un var inginer prospector, iar sotia lui era chimista la Spitalul de Oncologie, am apelat la ei sa-mi trimita o reteta. Asa am intrat in posesia unui tratament miraculos cu ginseng. Din pacate, medicul caruia i l-am oferit a inceput sa comercializeze reteta, fapt care m-a suparat foarte mult. Mi-am jurat sa nu-l mai dau niciodata din mana, dar numarul mare de scrisori pe teme de cancer, publicate la dvs. in revista, m-a impresionat foarte mult. In plus, eu am 80 de ani si nu vreau sa mor cu acest secret. Anul trecut, i-am oferit tratamentul unei bolnave de cancer pulmonar, care dupa operatie facuse metastaze. Dupa doua saptamani, s-a dus la medic sa-si faca radiografie. Pe ecran n-a mai aparut cancerul, ci numai o cicatrice. Mirat, medicul a intrebat-o ce-a facut, si dupa ce a aflat adevarul, i-a sugerat sa continue tratamentul asa cum i s-a spus. Va ofer si dvs. reteta, in speranta sa nu mai moara atatia oameni de cancer. Tratamentul nu se intrerupe tot restul vietii. Reteta:

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta este un apel disperat!!! Ma adresez pe aceasta cale oricarui om care ar putea sa ma ajute cu cateva informatii, orice fel de informatii. Mama prietenei mele cea mai buna are cancer la plamani, celulule matastatice pe ambii plamani. Pe langa asta, are si cancer renal.Nu poate fi operata la rinichi pentru ca are o malformatie. are 2 rinichi normali si unul atrofic, unde a aparut tumora. Medicii au spus ca nu o sa mai prinda 2008. dar suntem in februarie si traieste.Se chinuie foarte tare,nu a facut decat 2 sedinte de citostatice si medicii nu ii mai fac citostatice pentru ca spun ca nu mai are rost. Ia un tratament naturist acum, aloe vera, naprasnic, tintaura, alcool,bitter suedez. Este groaznic prin ce trece, durerile sunt insuportabile, tuseste si vomita.Intrase intr-un program experimental cu niste vaccinuri antitumorale dar doctorii spun ca starea ei e prea grava si nu ii mai fac acele vaccinuri. Familia este disperata, nu stie ce sa mai faca sa nu o piarda. Daca ar putea sa ma ajute cineva cu o informatie, as fi recunoscatoare. Femeia are doar 47 de ani si in 3 luni de cand a fost diagnosticata cu cancer s-a schimbat complet, este de nerecunoscut. Daca stiti cumva vreun tratament naturist, ceva care i-ar prelungi viata... Va rog din suflet, este o durere nespus de mare pentru cei 2 copii ai ei sa o vada chinuindu-se, avand aceste dureri groaznice. Va multumesc

Va multumesc din suflet!!!! Merita incercat orice!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta este un apel disperat!!! Ma adresez pe aceasta cale oricarui om care ar putea sa ma ajute cu cateva informatii, orice fel de informatii.

Buna Roxana,

 

1. Vezi sa nu cumva sa faci prostia sa-i dai cafea asa cum spune cel dinainte. Este cel mai rau lucru care i l-ai putea da!!!!

 

 

Uita-te aici poate gasesti multe care sa va ajute:

leacuri.net

 

Cel mai important lucru la cancer insa nu este ce remedii ia, ci starea sufleteasca care a dus-o la cancer, precum

si starea sufleteasca care o are acum precum si vointa de a trai, relatia ei fata de Dzeu siin plus di de vointa lui Dzeu.

Si cele mai bune remedii din lume nu pot ajuta atunci cand anumite praguri sunt incalcate. Mai ales dupa citostatice sau radiere, dupa care este o mare minune ca omul inca mai traieste. Stiu asta din experienta mamei mele si la cateva rude.

 

Cancerul e de fapt boala sufletului...

 

Cunosc multe si daca nu e prea tarziu se pot face multe.

 

Din experienta Dr. Johanna Budwig care a vindecat cu mare succes multi pacienti in Germania timp de 40 de ani.

 

La nivel de celula, lor le trebuie intotdeauna mult oxigen. Mai ales la cele canceroase.

Aceasta se face prin ulei nerafinat presat la rece. De floarea soarelui (degenrata intre timp) sau asa cum facea Dr. Budwig

cu ulei de in. Ea amesteca 2 lingurite de ulei de in cu 2 linguri de branza proaspata de vacuta fara grasime ( sa nu fie industriala) . Aceasta branzica da in plus la celule niste proteine si substante cu care ele isi pot reface membrana.

 

In general se da de 2-3 ori pe zi din acest amestec, care dupa cum repet poate da organismuluila nivel de celula

acel oxigen important. Dar asta nu este totul, depinde de organism si de ce a facut omul.

 

Chiar stiu pe cineva care s-a vindecat asa in Romania. Mamei mele nu i-a mai ajutat absolut nimic dupa ce s-a radiat ca i-a fost distrus prea multe in corp.

 

Uleiul rafinat la rece, cu masura, este esential la orice boala. Mai ales ca in Romania nimeni nu il consuma.Insa nu orice ulei e bun.

 

In plus corpul trebuie detoxifiat de citostatice (masiv cei de galbenele ! si infasurari cu panza de in cu ceai de galbenele si bitter ) si intarit cu o mancare simpla dar puternica. Cel mai bun este graul spelta (gatit) care il gasesti numai in bucuresti. Vezi pe pagina adresa. Daca vrei pot sa-ti zic mult mai multe, dar da-mi pt asta un nr. de tel.

 

In plus mai exista niste metode pe pagina de intarire in caz de extenuare mare ( sau dupa citostatice).

Cheia vindecarii ela cancer este insa pe plan sufletesc. La cancer nu exista o solutie pt. toti, caci cauza lui

precum si vindecarea lui depinde de multi factori. De aceea oricat de bun este un remediu, el nu repara decat un

singur factor in general.

 

Despre Tratamentul lui Budwig

Editat de amando

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roxana,

 

chiar am citit astazi de la Dr. Budwig ca cura cu ulei de in presat la rece si amestecat cu branza dulce (daca se poate de la tara, nuindustriala) ajuta si foarte repede si eficient la rinichi.

Ea ajuta la multe organe caci uleirile astea sunt esentiale pt. functionarea organsimului.

 

Ea a mai spus ca uleiul de masline nu prea mai isi face efectul,, chiar daca e presat la rece.

Combinatia cu branza dulce este din cauza anumitor proteine sulfuroase care repara celulele.

 

Dr. Budwig subliniaza in mod special cat de important este de a elimina complet margarina, uleiul rafinat si

toate grasimile hidrogenizate.

 

Numai cu o cura cu acest amestec si eliminarea grasimilor rafinate se pot vindeca sau repara rinichi,, diabetul, pietrele la rinichi si la fiere ( caci ele se diluazea in acest ulei), tensiunea, probleme de circulatie sanguina si bineintelea la cancer.

 

Avand in vedere ca in Romania nimeni nu prea foloseste ulei nerafinat si unt, este o intoxicare masiva cu uleiuri rafinate care prin structura moleculara mare impoedica metabolismuls si oxigenarea celulelor.

 

Dr. Budwig mai spune ca cura cu acest amestec trebuie introdusa incetul cu incetul si in primele

zile se poate face cu seminte de in zdrobite amestecate cu branza dulce.

Deci si asta este o solutie.

 

Daca nu poti gasi ulei de in aunci poti lua un alt ulei presat la rece. In nici un caz de rapita sau de soia.

Daca gasesti ulei din grau sau catina, iar daca nu fin floarea soarelui.

Vezi ca gasesti si online magazine cu produse naturiste.

 

Uleiul de masline face rau la anumiti bolnavi si nu stiu cat de "presat" la rece mai este avand in vedere profitul mare care se face cu el.

 

P.S. am incercat sa.ti trimit un mesaj, dar cutia ta postala nu este activata. Activeaz-o te rog.

 

Amando

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offf... Va multumesc din suflet. Si in legatura cu casuta postala, chiar nu stiu sa o activez. Am citit tot ce mi-ati trimis si incercam sa facem ceva dar ne e din ce in ce mai greu, mai ales ca starea ei chiar s-a agravat... si am cam inceput sa ne pierdem speranta... Va multumesc inca o data

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offf... Va multumesc din suflet. Si in legatura cu casuta postala, chiar nu stiu sa o activez. Am citit tot ce mi-ati trimis si incercam sa facem ceva dar ne e din ce in ce mai greu, mai ales ca starea ei chiar s-a agravat... si am cam inceput sa ne pierdem speranta... Va multumesc inca o data
Da-mi un nr. de tel...

Ne putem ruga pt. ea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×