Sari la conținut
Forum Roportal
alina_alexutza

Cancer pulmonar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Citesc cu disperare toate mesajele si nu mai am nici o speranta! Tatalui meu i s-a spus ca mai are doare 2 saptamini de trait! I s-a diagnosticat cancer la plamini si i s-au gasit 2 tumori atit la plamini cit si la pleura. Nu poate respira si abia vorbeste cind il sun, deoarece sint plecata din tara. Singura speranta este sa-l gasesc viu cind ajung acasa si sa-mi iau adio de la el. Este foarte dureros! Nu stie ce se intimpla cu el deoarece nimeni din familie nu are curajul sa-i spuna nimic. Si totusi, mai exista vreo speranta? Ce sfaturi imi dati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Citesc cu disperare toate mesajele si nu mai am nici o speranta! Tatalui meu i s-a spus ca mai are doare 2 saptamini de trait! I s-a diagnosticat cancer la plamini si i s-au gasit 2 tumori atit la plamini cit si la pleura. Nu poate respira si abia vorbeste cind il sun, deoarece sint plecata din tara. Singura speranta este sa-l gasesc viu cind ajung acasa si sa-mi iau adio de la el. Este foarte dureros! Nu stie ce se intimpla cu el deoarece nimeni din familie nu are curajul sa-i spuna nimic. Si totusi, mai exista vreo speranta? Ce sfaturi imi dati?

 

 

Du-te acasa cat mai repede sa ai timp de o conversatie cu Dansul !!!

 

Sa ai sansa de a petrece timp de calitate pana te mai poate asculta !!!

 

Ofera-i cateva zile de neuitat si foarte comfortabile ca si restul pana mai este printre noi.

 

 

Cu simpatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Va multumesc din suflet pt mesajele voastre! Sincera sa fiu imi dau si mai mult curaj si speranta! Nu am cuvinte sa va multumesc!

Totusi mai am o intrebare mai ales acum cind sint in pragul disperarii in legatura cu tatal meu. Dupa cum stiti i s-a diagnosticat un cancer. Mai exact tumora pulmonara stg mediastinala si pleurezie stg maligna. Medicii spun ca moare in scurt timp dar eu refuz sa cred lucrul acesta. Citind cu disperare majoritatea articolelor depre cancer descoper medicina naturista si foarte multe sfaturi. Voi ce credeti? Si mai ales citesc despre col. Petre Anca care s-a curat de cancer. Stie cineva ceva despre el?

Unde il pot gasi? Cine ma poate ajuta? Va rog daca aveti informatii depre el ajutati-ma! Totusi mai am sperante! Daca stiti nr. de telefon sau adresa unde-l pot contacta.

Dupa cum va spuneam sint plecata din tara. Vin in Romania astazi. Am inteles de la familie ca nici nu mai maninca. Refuza tot. Zice ca doar ma asteapta. Credeti ca nu exista o minune si pentru el? Va multumesc din suflet!

Sanatate si astept un semn de la voi!

Editat de amorcito33

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama prietenului meu a fost diagnostikta cu cancer pulmonar,cu metastaze,deci este destul de avansata boala,d gradul 4.tratamentul naturist functzioneaza in acest caz?exista shi alte metode de a combate acest tip d cancer?i'a aparut azi un nodul la nivelul gatului...am intzeles k este o urmare a cancerului pulmonar.....ceva de genul asta,nici eu nu shtiu foarte multe despre asta,d aceea va intreba,va rog mult sa'mi spunetzi dak shtitzi vreun tratament,k doctory de la noi km lasa de dorit,unul spune k nu mai are mult de trait,altul,k se face bine cu tratament...e internata la NASTA,iar doctory...nu prea au timp de pacientzy lor.va multzumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Condoleante. Nici tatal meu nu mai este. A murit acum o saptamina. A avut cancer la plamini. Medicul i-a dat doar 2 saptamini dupa operatie si asa a si fost. Ce dura este viata! O imbratisare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...stiu prin ce treci, pentru ca si eu am luptat timp de 3 ani alaturi de tatal meu care a decedat anul asta, in ianuarie de cancer...

Imi pare teribil de rau pentru situatia in care te afli...Icearca sa nu iti pierzi speranta...si noua initial ne-au zis ca mai traieste 6 luni si a trait saracul 3 ani...dar am luptat pentru fiecare minut din viata lui....

In legatura cu intrabarea ta, nu stiu raspunsul, dar daca ai nevoie de o persoana cu care sa te mai consulti pe aceasta tema, eu sunt aici....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cartilajul de rechin nu ajuta cu nimic la vindecarea sau ameliorarea simptomelor cancerului pulmonar.deasemenea vitamina B17 nu reprezinta un mare ajutor la pacienti cu cancer poate faptul k e un bun toniafiant dar mai mult de atat in nici un caz.singurele tratamente eficientre in aceasta boala raman operatie cu scop curativ sau paliativ chimioterapia cu rol neoadjuvant sau adjuvant sau paliativa si radioterapia paliativa sau curativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×