Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Nevoia de a fi agresata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai chiar nu iau energia altora,de obicei este chiar invers.Ei cauta sa-mi fure energia,buna dispozitie (rad si sunt vesela tot timpul,mai putin acum) :lol:

Acu ce ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, toti suntem oameni, e normal sa fim asa :lol:

Gasesti usor informatii despre dependenta emotionala, dar nu trebuie sa te temi de asta. Bucura-te de ce ai si ramai propria persoana, nu cauta sa iei energia altora si totul e ok.

Pai chiar nu iau energia altora,de obicei este chiar invers.Ei cauta sa-mi fure energia,buna dispozitie (rad si sunt vesela tot timpul,mai putin acum) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud asta. Orice alte cuvinte din partea unui strain pe un forum ar fi in plus, asa ca ma opresc aici. Nu-ti mai bate capul cu ce aberez eu despre ce si cum sunt oamenii. E doar viziunea mea. Concentreaza-te pe ce este important pentru tine. Cam atat am de zis pe subiectul asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(pe'tr @ Oct 7 2010, 02:32 PM) *

Violenta erotica nu are nici o legatura cu violenta conjugala.

Nu cred ca exista vreo femeie care sa aiba placere sexuala din bataia primita ca nu-i gata masa sau ca s-a uitat prea ciudat la vecinu' sau ca a pierdut Steaua.

 

Lume ciudata, insa noi, barbatii, nu le intelegem niciodata.

Daca se uita la vecin si eu tak, spune:

 

- Aha. Nici ca-ti pasa. Vaz io ghine. Nu ma mai iubesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valentina - imi pare rau pt tatal tau :lol:

Totusi, cate o discutie pe aici te poate ajuta sa te detasezi putin.

Cred ca toate perechile se cearta sau au neintelegeri. Dar nu sunt de acord cu violenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii rog pe cei care cunosc mai multe decat mine sa imi explice nevoia unora dintre femeile din Romania de a fi agresate fizic sau verbal de partenerii lor.

 

Daaaa.... ce sa zic ....lucru asta ma socheaza...femei care le place sa fie agresate. Nici unei femei nu ii place doar ca e educata gresit asta e cu totul si cu totul altceva.

Hopa. Adica, daca ai vedea una mai urata ca e batuta, ai mai intelege fenomenul, sau cum? Ce legatura e intre frumusete si bataie?

 

:lol: la asta ma gandeam si eu acum....ce treaba are frumusetea cu abuzul :o:

Nu au stima si respect de sine..si nu se iubesc.

De fapt au stima de sine se si iubesc dar inteleg gresit conceptul de iubire.Au fost educate intr-un mod care le permite sa vada doar asa lucrurile si sa zica ca este normal asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot citesc cartea asta de mi-ati recomandat-o voi si ma iau cu mainile de par.

Eu nu am citit si nu citii decat cuprinsul cartii aleia si mi se pare ca nu merita sa citesti despre asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daaaa.... ce sa zic ....lucru asta ma socheaza...femei care le place sa fie agresate. Nici unei femei nu ii place doar ca e educata gresit asta e cu totul si cu totul altceva.

 

Corect, dar daca asa au fost educate nu prea ai cum sa le schimbi conceptia pentru ca fiecare persoana are anumite valori, dar mai ales acele valori care vin din cultura. Intr-adevar nu le place sa fie batute, nu e chiar cel mai placut lucru din lume, dar pentru unele femei asta inseamna iubire. Ma intreb oare daca asta se intampla pentru ca se spune ca in mod normal barbatii nu stiu sa isi exprime sentimentele... asa ca se apeleaza la ideea "da-mi orice fel de atentie numai sa stiu ca iti pasa de mine"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am citit si nu citii decat cuprinsul cartii aleia si mi se pare ca nu merita sa citesti despre asta .

 

Un bolnav de genul prezentat in cartea respectiva nu va dori sa isi exploreze boala, in primul rand pentru ca nu accepta ca e bolnav. Si-apoi, fiecare isi traieste viata cum vrea, in epoca noastra viata e ceva comercial si consumabil, de multe ori chiar ma intreb de ce sa imi pese in vreun fel de altii sau de ce fac ei, e suficient sa ii resping prin indiferenta si gata treaba, sunt boss. In cativa ani de zile, daca nu mai dai doi lei pe lumea din jur si ai un job onest si cu un salariu aproape de decent poti strange ceva bani cat sa iti schimbi un pic pozitia de pe care privesti lucrurile - adica faci ca si ceilalti - sufletul gol, sau mort de mult, compensat cu diverse posesiuni materiale, la urma urmei, daca sufletul nu mai exista, ramane corpul, care spune - sa mananc, sa beau, sa dorm, sa ma f*t... cam atat cere corpul.

Corect, dar daca asa au fost educate nu prea ai cum sa le schimbi conceptia pentru ca fiecare persoana are anumite valori, dar mai ales acele valori care vin din cultura. Intr-adevar nu le place sa fie batute, nu e chiar cel mai placut lucru din lume, dar pentru unele femei asta inseamna iubire. Ma intreb oare daca asta se intampla pentru ca se spune ca in mod normal barbatii nu stiu sa isi exprime sentimentele... asa ca se apeleaza la ideea "da-mi orice fel de atentie numai sa stiu ca iti pasa de mine"

Pentru multe. Un studiu spune ca 40% dintre tinerii cu varste in jur de 15 ani din Romania sunt analfabeti - asa ca... sa simta ceva acolo, fie si un sut in gura, numai sa simta ca e bagata in seama, ca omul fara stimuli emotionali moare, iar saracia spirituala (analfabetismul se afla la baza saraciei spirituale) determina omul sa nu isi poata crea stimuli emotionali pozitivi, asa ca... ta-na-na-na ! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×