Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Nevoia de a fi agresata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce sunt singurul care ia in calcul posibilitate unei dereglari neurologice si/sau endocrinologice care sa duca la ceva asa ciudat.

Off:

Daca ai mintea divizata esti usor de manipulat si de jucat pe degete.

Divide and conquer, ii divizezi mintea de trup, dupa ii divizezi mintea si ajunge o carpa omul respectiv.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt femei si femei. Oricum femeile au nevoie de un pic de agresivitate.

 

Sa nu generalizam totusi sunt doua tipuri de femei: cele care au nevoie de "un pic" de agresivitate si cele care nu au nevoie de asa ceva, iar in cazul in care se intalnesc cu asa ceva se indeparteaza imediat de persoana in cauza.

 

 

 

Aaa... si daca te ia si te izbeste de un perete in timpul unui preludiu mai focos... da... e un pic de agresivitate.... si da, poate fi perceputa ca fiind fenomenal de erotica de unele femei (in nici un caz de toate) dar daca ajugi sa te izbesti de peretele acela in urma unei palme primite... ma tem ca nu prea sunt femei care sa aprecieze acest "pic de agresivitate".

 

Nu apreciza pe moment, dar totusi apreciaza beneficiile pe care le au in urma acelui impact: planga, lamentare, victimizare. Unele persoane au nevoie sa arate aceste lucruri, sa isi arate slabiciunea sau alte au nevoie pur si simplu sa urmeze patternul din copilarie, din familia lor de baza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am tot rasfoit forum-ul acesta si ca sa imi mai treaca si mie supararea si sa mai uit de necaz,ma bag si eu nitel ca musca in lapte aici :spiteful: Am avut o relatie de 7 ani,de la varsta de 18 ani si a durat pana la varsta de 25 de aniCe sa zic...am fost abuzata atat psihic cat si fizic.De ce am stat atatia ani cu acea persoana?Nici pana in ziua de azi nu stiu raspunsul.M-am gandit eu la mai multe variante:ca l-am iubit prea mult,ca nu credeam ca altcineva se poate uita la mine,poate pt ca nu eram destul de matura...etc.Si asta a durat pana intr-o zi cand am zis gata.In cei 7 ani nu l-am inselat niciodata(cu toate ca el a facut-o) dar acum gandindu-ma la mine cum eram,cred ca aveam gura prea mare si cred ca il stresam cam mult.Si uite asa din cauza gurii mele mari se ajungea la agresivitatea psihica si fizica.Asta pana intr-o zi cand am zis gata si am inceput sa imi fac curaj sa cunosc si alti baieti,nu barbati.Nu am avut puterea necesara sa ma apropii de nici unul ( ma refer la partea sexuala) si asta pana intr-o zi cu soare cand l-am intalnit pe actualul meu iubit si viitor sot.Si am zis...uite bai ca se poate.Si de atunci el m-a schimbat complet.Nu mai eram aia cu gura mare,nu mai eram certareata si am invatat sa las de la mine.In 4 ani de zile nu mi-am luat nici o palma,ca ne mai ciondanim noi, asta nu inseamna nimic in comparatie cu "trecutul".Si da,din cand in cand parca mai simt nevoia de un sut in fund,iar el imi zice razand :Ce iubita ai nevoie de un restart?" Ma bufneste rasul si imi trece starea aia. Si citind ce ati scris voi aici, cred intr-adevar sa sunt femei carora le place sa fie dominate,subjugate partenerilor lor.Eu una am trecut cu bine peste tot si nu am ramas cu sechele ( cred ). Sper ca nu v-am plictisit cu postul meu aici.O zi buna va doresc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar acum gandindu-ma la mine cum eram,cred ca aveam gura prea mare si cred ca il stresam cam mult.Si uite asa din cauza gurii mele mari se ajungea la agresivitatea psihica si fizica.

:spiteful:

Chiar crezi asta Valentina.

Ca "ai meritat"?

 

 

 

Si da,din cand in cand parca mai simt nevoia de un sut in fund,iar el imi zice razand :Ce iubita ai nevoie de un restart?" Ma bufneste rasul si imi trece starea aia. Si citind ce ati scris voi aici, cred intr-adevar sa sunt femei carora le place sa fie dominate,subjugate partenerilor lor

Nu ai prieteni?

Fa-ti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma bucur ca ai impartasit aceasta experienta cu noi si ma bucur pentru reusita ta. Este de apreciat ceea ce ai facut si vointa sau curajul pentru care te-ai decis sa spui stop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

Chiar crezi asta Valentina.

Ca "ai meritat"?

Asta ma intrebam si eu. Atitudinea ei e tipica de om neimpacat cu el. Cuvintele ei mi-au lasat impresia ca parca se asteapta ca si in relatia actuala sa aiba parte de niste corectii de genul acesta. Si parca nici n-ar mira-o prea mult, doar are gura mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai ajuns de la unul care te agresa pe tine la unul care se agreseaza singur(prin munca).

 

Si sa stii ca nu e nevoie sa ramai cu sechele daca le ai, doar nu vrea cineva sa fie agresata fizic si psihic de prea mult bine?

 

P.s. prin iubit prea mult vrei sa spui de fapt dependenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zau ca am o gura cat o sura cand ma apuca nebunia:)) Intr-adevar nu meritam ceea ce am patit dar cateodata ma gandesc ca mi-o si caut singura ( cearta ) Am incercat sa ma pun in locul "omului" si intr-adevar iti pierzi rabdarea cand cineva sta cu gura pe tine mereu. Si sa ma vedeti acum ce gura mica am si las omul sa explice pana la capat ceea ce are de spus :spiteful:

cat o sa te tina?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zau ca am o gura cat o sura cand ma apuca nebunia:)) Intr-adevar nu meritam ceea ce am patit dar cateodata ma gandesc ca mi-o si caut singura ( cearta ) Am incercat sa ma pun in locul "omului" si intr-adevar iti pierzi rabdarea cand cineva sta cu gura pe tine mereu. Si sa ma vedeti acum ce gura mica am si las omul sa explice pana la capat ceea ce are de spus :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×