Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Nevoia de a fi agresata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ii rog pe cei care cunosc mai multe decat mine sa imi explice nevoia unora dintre femeile din Romania de a fi agresate fizic sau verbal de partenerii lor. De ce sunt batute, injurate, scuipate, taiate, dar ele revin la partenerul agresor. Este modul lor de a fi stimulate sexual ? O alta observatie a mea e ca de obicei femeile frumoase se ataseaza de partenerii agresivi. Care ar fi explicatia ? Ce placere este in a fi batuta si umilita in mod repetat ? Tine de nevoia de a fi dominata in acest mod ? Este oare cel care o calca in picioare in mintea respectivei femei un mascul feroce ? Ea realizeaza ca acel barbat in ochii celorlalti barbati este un nimic, o persoana slaba care loveste si umileste o fiinta care nu se poate apara ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este modul lor de a fi stimulate sexual ? agresivi. Care ar fi explicatia ? Ce placere este in a fi batuta si umilita in mod repetat ? Tine de nevoia de a fi dominata in acest mod ? Este oare cel care o calca in picioare in mintea respectivei femei un mascul feroce

exact,chiar asta-i!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duncan, io creca asnoapte ai dus lipsa acuta si.....d-aia.

 

nu zic ca n-ai dreptate, explicase psihologu de serviciu fenomenu..........si?

 

 

ti-ar putea trece prin dibla ca cu putina straduinta ai putea-o avea langa tine, daca nu pe Nico, macar pe sor-sa?

 

give it a try.......who knows?

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta observatie a mea e ca de obicei femeile frumoase se ataseaza de partenerii agresivi. Care ar fi explicatia ?

 

Hopa. Adica, daca ai vedea una mai urata ca e batuta, ai mai intelege fenomenul, sau cum? Ce legatura e intre frumusete si bataie?

 

In alta ordine de idei, eu cred ca nimic din ce ai spus nu are legatura cu motivatia femeilor respective de a ramane langa ei.

Am asa, un sentiment, ca stii de ce, dar ai deschis discutia din plictiseala.

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii rog pe cei care cunosc mai multe decat mine sa imi explice nevoia unora dintre femeile din Romania de a fi agresate fizic sau verbal de partenerii lor. De ce sunt batute, injurate, scuipate, taiate, dar ele revin la partenerul agresor. Este modul lor de a fi stimulate sexual ? O alta observatie a mea e ca de obicei femeile frumoase se ataseaza de partenerii agresivi. Care ar fi explicatia ? Ce placere este in a fi batuta si umilita in mod repetat ? Tine de nevoia de a fi dominata in acest mod ? Este oare cel care o calca in picioare in mintea respectivei femei un mascul feroce ? Ea realizeaza ca acel barbat in ochii celorlalti barbati este un nimic, o persoana slaba care loveste si umileste o fiinta care nu se poate apara ?

He he..aici e mult de zis.

Unele femei sunt 'stimulate' erotic,la nivel inconstient de comportamentul violent al partenerului.Si eu am intalnit fete,care desi erau agresate fizic,continuau sa revina la partener.Eu nu le.am inteles niciodata(eu as fi plecat urgent din relatie daca se ridica doar putin tonul vocii la mine),dar motivatia sigur e acolo,in anumite straturi .

Apoi mai este si educatia din familie...poate unele au vazut acelasi comportament la parintii lor si au ajuns sa creada ca e ceva ..normal, ca asa trebuie sa fie, ca barbatul e cel cu 'puterea' si daca le mai pocneste din cand in cand..se iarta, ca e din dragoste :o:

 

Nu are nici o legatura cu frumusetea fizica...doar ca tie ti se pare frapant ca o femeie frumoasa(=sanse ridicate de a gasi pe altul) sta alaturi de agresor si sufera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sunt batute, injurate, scuipate, taiate, dar ele revin la partenerul agresor.

Pentru ca in timp ce au fost manipulate si batute, li s-a intiparit in minte ca nu sunt bune de nimic.

Desi sunt frumoase, sau devreme acasa, sau se aranjeaza excesiv..nu sunt suficient de bune astfel incat sa se poarte barbatul frumos cu ele..care barbat, la inceput s-a purtat extrem de frumos...in general, mai frumos decat majoritatea. In felul lui aparte, evidamente.

Si daca nu sunt bune pentru un barbat care desi le batea, nu le putea parasi (chipurile pentru ca le iubea cu adevarat si voia sa le 'creasca')...de ce ar fi bune pentru alti barbati, care nici macar nu le cunosc?

Si uite cum asa , eterna problematica a raportului agresor-victima continua cercul vicios.

 

ps : asta cu sexu...nici macar in categoria 'drog' nu o putem incadra. Ca daca dupa un mare orgasm, ramane un mare gol...panta e tot mai abrupta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps : asta cu sexu...nici macar in categoria 'drog' nu o putem incadra. Ca daca dupa un mare orgasm, ramane un mare gol...panta e tot mai abrupta.

Eu am cunoscut o femeie,care la vreo 65-70 de ani povestea de problemele avute cu sotul,inclusiv agresiuni...iar la intrebarea mea:de ce a suportat o casnicie asa, mi-a raspuns: eram compatibili sexual..patul ne impaca mereu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am cunoscut o femeie,care la vreo 65-70 de ani povestea de problemele avute cu sotul,inclusiv agresiuni...iar la intrebarea mea:de ce a suportat o casnicie asa, mi-a raspuns: eram compatibili sexual..patul ne impaca mereu :o:

atata o fi constientizand saraca...ca si altu putea fi bun la pat..ca deh, atatia sunt pe luem Doamne.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Femei care iubesc prea mult"

 

asta voiam sa zic si io...e o carte care se numeste asa.

 

E vb de modelul din copilarie pe care-l urmeaza. Isi re-creaza modelul familial.

 

Citeste-o, explica f bine acolo ce si cum.

 

Mai e categoria aia care rabda orice ar fi, pentru ca n-au unde sa se duca...etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×