Sari la conținut
Forum Roportal
Yonutz89

Oare o mai pot recuceri?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai grija pana unde mergi cu"vreau s-o fac fericita"....si nu cred ca te-ai purtat urat iesind si cu prietenii....cand iti faci o iubita nu ii acorzi exclusivitate si clar nu esti petul ei...ai nevoie de spatiu,prieteni asa cum si ea are nevoie de amicele si de intalnirile cu fetele...daca o faci pe ea fericita,tu vei fi la randul tau fericit? ai grija ce-ti doresti....

 

Cred ca a zis ca iesea " mai mult cu prietenii decat cu ea". Sincer, nu cred ca cineva accepta sa fie pe locul doi intr-o relatie, ca prioritari sunt prietenii. Pentru mine, ei cad pe locul doi, pe primul loc este persoana de langa mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca a zis ca iesea " mai mult cu prietenii decat cu ea". Sincer, nu cred ca cineva accepta sa fie pe locul doi intr-o relatie, ca prioritari sunt prietenii. Pentru mine, ei cad pe locul doi, pe primul loc este persoana de langa mine.

Pe primul loc te pui pe tine. Partenerii vin si pleaca. Cum poti tine la cineva daca tu nu tii la tine ? Daca nu tii la tine inseamna ca esti nimeni, o persoana care nu merita - asta se vede si in exterior, deci cum te astepti ca altcineva sa tina la un nimeni ?

Ce defineste un om ? Prin ce tii minte un partener ? Pai de exemplu il tii minte ca nu punea niciodata capacul inapoi la pasta de dinti si va ciondaneati ca se ususca pasta. Asta ca exemplu. Exact - el era cineva. Tu cine esti ? La cine vrei sa tina cineva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citeste inca odata ce am scris, cu atentie, poate o sa intelegi. Si, ca sa-ti raspund, da pe primul loc te pui pe tine, dar nu despre asta era vorba.

Acapararea cauzeaza indepartare. Ce nu am inteles ?

Editat de Wanderer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe primul loc te pui pe tine. Partenerii vin si pleaca. Cum poti tine la cineva daca tu nu tii la tine ? Daca nu tii la tine inseamna ca esti nimeni, o persoana care nu merita - asta se vede si in exterior, deci cum te astepti ca altcineva sa tina la un nimeni ?

Ce defineste un om ? Prin ce tii minte un partener ? Pai de exemplu il tii minte ca nu punea niciodata capacul inapoi la pasta de dinti si va ciondaneati ca se ususca pasta. Asta ca exemplu. Exact - el era cineva. Tu cine esti ? La cine vrei sa tina cineva ?

 

Citeste inca odata ce am scris, cu atentie, poate o sa intelegi. Si, ca sa-ti raspund, da pe primul loc te pui pe tine, dar nu despre asta era vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acapararea cauzeaza indepartare. Ce nu am inteles ?

Vorbim impreuna si ne intelegem separat. Eu spuneam ca , intre partenerul de viata si prieteni, partenerul are prioritate, adica este pe primul loc si dupa vin prietenii. Nu vad care-i legatura cu acapararea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe primul loc te pui pe tine.

Just. Dar mai exista o varianta.

Cand cel de langa tine te pune pe tine pe primul loc, poti linistit sa il pui si tu pe primul loc. Are cine sa aiba grija de tine..

 

En fin, sa revin la subiect.

Eu cred ca baiatul ar trebui sa poarte o discutie cu acea fata si sa ii arate ca el constientizeaza, in final, cu ce a gresit. Ca nu a fost totul in mintea ei, si nici macar nu exagera cu observatiile. Iar apoi, poate chiar sa inteleaga el 2 lucruri:

1. or ea acum are nevoie sa dea o sansa si persoanei care e acum langa ea

2. or a ranit-o prea mutl ca sa mai treaca vreodata peste amintirea lui. adica, nu mai poate avea incredere in el si e cazul sa inteleaga si sa accepte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×