Sari la conținut
Forum Roportal
Yonutz89

Oare o mai pot recuceri?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut o relatie de 1 an in care nu m-am comportat f bn si frumos cu ea cu toate k mi-a aratat ca ma iubeste foarte mult si era in stare de orice pentru mine.cand ne-am combinat eu veneam dupa o relatie esuata in care ma purtasem f frumos si nu am facut bn pt ca apoi am suferit iar q ea mi-a fost teama sa ma mai port frumos pt a nu suferi din nou.ea a induyrat f mlt si a tras mai mult singura pana ii sa luat si mi-a zis sa ne despartim :)(

k nu mai poate,abia a tunci mi-am dat seama cat de mult o iubesc si aqm simt ca inebunesc fara ea,as fi in stare sa fac orice pt a o recuceri pt k o iubesc f mlt.am mai vorbit la tel,ne-am mai intalnit si spune k tine la mine dar k ii e frik ca o sa ma port la fel.ce sa fac sa o fac sa aiba incredere si sa nu ii mai fie teama:((.app ea aqm sta q un tip pe care nu il cunosc dar se vad rar si a zis k sa comb q el in speranta k ma va uita mai repede dar a zis k ii e greu,nu se intelege prea bn q el.st 2 luni jumate de cand nu mai e a mea,oare e prea tz sa o mai aduc inapoi in viata mea.va rog mlt ajutati-ma,kiar o iubesc f mlt si simt k nu mai pot sta fara ea.astept raspunsurile voastre.multum,esc:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat prietenesc, daca ai de gand sa mai postezi pe acest forum. Scrie corect din punct de vedere gramatical.

 

Apoi..e bine ca realizezi care a fost greseala ta in fosta relatie. Ea stie?

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti direct cu ea. Posibil sa nu mai aiba incredere in tine...vezi, daca poti sa i-o recastigi..Insa, daca e intr-o relatie destul de solida, tot ce faci fa cu respect fata de partenerul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am purtat idiferent fata de ea,nu i-am aratat k o iubesc chiar daca ii spuneam asta,foarte rar ii si dovedeam,nu i-am dat niciodata ocazia sa creada ca e pe primul loc in viata mea ba din contra.eu ieseam mai mult cu prietenii sa ma distrez sa ma simt bn dar nu mereu o includeam si pe ea in chestia asta.ea mi-a zis ca intotdeauna prietenii au fost mai importanti si ca acum am rams cu ei.nu stiu cum sa o conving sa-mi mai dea o sansa sa vada k m-am schimbat si ca eu chiar o iubesc si vreau sa o fac fericita.nu stiu cum sa procedez:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am purtat idiferent fata de ea,nu i-am aratat k o iubesc chiar daca ii spuneam asta,foarte rar ii si dovedeam,nu i-am dat niciodata ocazia sa creada ca e pe primul loc in viata mea ba din contra.eu ieseam mai mult cu prietenii sa ma distrez sa ma simt bn dar nu mereu o includeam si pe ea in chestia asta.ea mi-a zis ca intotdeauna prietenii au fost mai importanti si ca acum am rams cu ei.nu stiu cum sa o conving sa-mi mai dea o sansa sa vada k m-am schimbat si ca eu chiar o iubesc si vreau sa o fac fericita.nu stiu cum sa procedez:(

 

 

ai grija pana unde mergi cu"vreau s-o fac fericita"....si nu cred ca te-ai purtat urat iesind si cu prietenii....cand iti faci o iubita nu ii acorzi exclusivitate si clar nu esti petul ei...ai nevoie de spatiu,prieteni asa cum si ea are nevoie de amicele si de intalnirile cu fetele...daca o faci pe ea fericita,tu vei fi la randul tau fericit? ai grija ce-ti doresti....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ieseam mai mult cu prietenii sa ma distrez sa ma simt bn dar nu mereu o includeam si pe ea in chestia asta.

Iubita iti mai faci, dar prieteni mai greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer iti spun k o pot face si vreau sa o fac fericita pt ca merita iar un an de zile eu nu am facut asta,si ea a suferit mult pt distractiile mele si indiferenta care o aratam fata de ea.nu a zis nimeni sa imi las prietenii dar eu am facut greseala k majoritatea timpului il pierdeam cu ei,,i ascultam doar pe ei,ea daca zice ceva despre ei sau de ei ma ceretam cu ea dar in schimb ei faceau glume nesarate pe seama ei de fata cu ea si eu nu aveam nici o reactie.intr-un cuvant indiferenta si nepasarea au durut-o cel mai tare+injuraturi ceea ce regret f tare ca am ainjurato.nu stiu ce si cum sa fac sa isi dea seama k m-am schimbat si sa-mi acorde o sansa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi sa nu mai faci nimic pana iti trece de ea si dup-aia sa te cuplezi cu alta cu care sa te porti frumos ? Sautu n-ai rabdare si vrei acu-acu ? Cica nu e bine sa te refugiezi cu disperare intr-o persoana, io asa stiu de la viata.

 

P.S. Scrie si tu normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×