Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei 78

Se restarteaza Windows

Postări Recomandate

Am si eu o problema: mi-am schimbat placa de baza si procesorul cu un Intel Quad core 8200 + placa Gigabyte N650SLI-DS4L + un HDD WD 1Tbit.

Pe langa ca am reusit foarte greu sa instalez Windows(7 Ultimate imi tot dadea eroare la prima restartare din instalare), mi se tot restarteaza la cateva secunde dupa ce intra in windows. La restart imi ad optiunea de safe mode.

In modulul safe mode + n... merge fara probleme. Daca puteti va rog dati-mi un sfat. Ram am 4 GB (2 de un fel, 2 diferiti) DDR2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie a inceput sa mi se restarteze. Nush ce are :P

 

Se blocheaza totul cateva secunde dupa ce-l deschid si-mi apare o minune care zice ceva de grafica. Ori isi face treaba programelul ala de recuperare a imaginii, ori face restart... aceeasi problema o am uneori si la laptop.

 

O fi de la windows (pe care nu l-am mai reinstalat de cativa ani-am programele de curatat/reparat) sau probleme la vreo componenta a pc-ului??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o minune care zice ceva de grafica

Doctore, ma doare undeva. Oare ce am? Sigur ai o boala. Poate mai multe...

 

Ar fi foarte util sa mentionezi EXACT despre ce eroare e vorba. Un screenshot nu ar strica, nici date despre configuratia hardware a calculatorului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema: mi-am schimbat placa de baza si procesorul cu un Intel Quad core 8200 + placa Gigabyte N650SLI-DS4L + un HDD WD 1Tbit.

Pe langa ca am reusit foarte greu sa instalez Windows(7 Ultimate imi tot dadea eroare la prima restartare din instalare), mi se tot restarteaza la cateva secunde dupa ce intra in windows. La restart imi ad optiunea de safe mode.

In modulul safe mode + n... merge fara probleme. Daca puteti va rog dati-mi un sfat. Ram am 4 GB (2 de un fel, 2 diferiti) DDR2.

 

Ce placa video ai ? Ai schimbat si sursa de curent cu una buna, cu watti reali? Daca ai o placa video puternica, care consuma mult (are alimentare separata), cum ar fi GF 9800GT, GF 250GT atunci e necesar o sursa cum spuneam in jur de 2 mil (un Chieftec de 400 watti reali ar fi suficienta, daca nu faci OverClock).

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doctore, ma doare undeva. Oare ce am? Sigur ai o boala. Poate mai multe...

 

Ar fi foarte util sa mentionezi EXACT despre ce eroare e vorba. Un screenshot nu ar strica, nici date despre configuratia hardware a calculatorului...

Pai nu pot sa fac screenshot-ul ca mi se restarteaza :spiteful:

Vad ca deocamdata si-a revenit. Am pus aspiratorul in functiune si l-am aspirat de praf la unitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×