Sari la conținut
Forum Roportal
Ffani71

Unde a fost Iisus

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Răspuns: 1 Petru 3:18-19 afirmă:
Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai taiat citatul in mod rau-intentionat, ca sa negi moartea lui Isus.

 

Doua vorbe ... trei prostii!

Daca Isus nu murea ...poate il mai vedeai si tu la sinagoga ... sau la TV ...ca pe la biserica nu cred ca ar fi trecut ...decat ca sa va blesteme ptr ce ati facut din invataturile pe care el le-a lasat, ca sa le urmati si nu se le batjocoriti !

 

Asa ca, acea vizita la duhurile razvratite, a fost "ODINIOARA...IN ZILELE LUI NOE", nu in cele trei zile

Doamne ... bag seama ca mare MINUNE este sa fi prr...pardon CREDINCIOS ...ptr ca vedem bine ca credinta inlocuieste cu succes ratiunea si gandirea ...si asta zau ca este o mare minune !

 

Adica rationand logic si bazat pe niscaiva dovezi istorice ..Isus s-a nascut, a trait si a murit acum cca. 2000 de ani!

Intrebare:

Oare cat de aberat trebuie sa fie cineva incat sa nu creada aceasta realitate ...ci sa sustina ideea ca Isus a vizitat locurile Duhurilor Rastignite inca din timpurile lui Noe !!!!

...adica cu mii de ani inainte de a se fi nascut de catre mama sa Maria ...si inainte de a fi existat!!!!

 

Si ca si o adevarata culme a naivitatii si ignorantei ...care prin credinta a proasta face orice posibil ... aceasta convingere (ca Isus era plecat in vizita ... cu mii de ani inainte de a se naste) .... este bazata pe vorbele unui pescar prost din antichitate ... care a afirmat acest lucru, probabil in profunda s-a eruditie ...de analfabet mai prost ca noaptea!

 

. Cel ce neaga moartea lui Isus, neaga invierea lui, si este nimeni altul decat Antihristul.

 

Cum am spus mai sus ...trebuie sa fi mai prost ca noaptea ...adica ca Petru cu citatu de mai sus ...ca sa poti crede ca un simplu rabin/invatator ...cum era Isus ...este NEMURITOR!

Dar cum in credinta este libertate maxima ...chiar si in ex...unii pot crede si asta ...

 

 

Cat despre Antichrist ...fi sigur ca daca Isus ar fi trait si azi ... EL INSUSI ar fi fost cel mai mare ANTICHRIST vazand cum i-ati batjocorit voi viata ...invataturile ...si biografia ...toate in ineresul unei religii, care s-a dovedit prin fapte clare sustinute de dovezi istorice, ca fiind cel mai mare blestem pentru civilizatia umana!

 

Eu, daca as fi credincios ca voi ...si sa fiu si in locul vostru, m-as teme de venirea/reinvierea lui, ptr ca aceste lucruri pe care religia voastra bicisnica le-a comis si apoi i le-a aruncat in carca .... nu va vor fi iertate de el ... niciodata!

 

Iar in crestinism asta este baza credintei:Isus a murit pentru pacatele omenirii.

In sfarsit vad ca vii la normalitate ...cand zici ca doar in cretinism Isus a murit pentru pacatele omenirii!

 

De ce incurajez aceasta afirmatie?

Simplu ...Isus nu a fost niciodata crestin ... nici macar nu a inventat el crestinismul ... prin urmare nici moartea sa nu are nimic cu un crestinism care nu exista ...deci nici afirmatia "crestina" nu sta in picioare ...decat in povestea voastra!

Deci vorbim despre povesti !

 

Ca unii cred ca aceste povesti sunt adevarate ... este doar o dovada ca minea lor a ramas blocata in copilarie !

 

Dar faptul ca unii isi concep viata dupa o poveste (si aia mincinoasa) ...nu este decat o culme a prostiei umane!

 

Iata ce inseamna sa fi credincios ...adica popasul vesnic in Copilaria Mintii ... si exact asta sustine crestinismul cand spune ...fericiti cei saraci cu duhul!!!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah...ce face slabiciunea din om, ce face frica...Ma mira ca niste oameni capabili dpdv intelectual ignora total ceea ce a fost dovedit (evolutia) si cred in ceea ce niciodata nu a fost dovedit.

pacea fie cu voi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gisela,tu nu ai observat ca nu invierea este tevatura,ci moartea.Iau aranjat o moarte in asa fel incit sa poata dovedi o inviere.Dar toate acestea au durat timp.Ai observat ca acolo era un vas cu mirodenii?

..........................

Mai am si alte perle dar altadata.

 

Editat de dulgherul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×