Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cine l-a sustinut pe Basescu in 2010 ? Cine l-ar mai sustine pe Basescu in 2011?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Categorii sociale, categorii de varsta, regiuni ale tarii sau, de ce nu, care din userii de pe forum si de ce. Nu prea cred ce spun sondajele, asa ca prefer sa v-aud pe voi.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot sa te injur?!

unde preferi sa o fac;aici sau la profil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pot sa te injur?!

unde preferi sa o fac;aici sau la profil?

:roll: daca ai pile la admin sau la Politia Roportal (asa cum are amarena sau cine stie mai cine)...nu cred ca te pot opri.

 

Scuze pt offtopic, astept in continuare raspunsurile userilor. Multumesc :roll:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2010, pe Basescu personal destul de putini.

Ideea de stabilitate insa ,suficient de multi.

Basescu nu mai are miza politica deci nu are nevoie de cine stie ce sustinere. Opozitia nu doreste decat sa apuce ciolanul pana nu-i sug PDL-istii toata maduva. Asta este in spatele ideii de suspendare a lui Basescu,singura situatie in care acesta ar avea nevoie de ceva sustinere.

Singurul scenariu pozitiv pentru romani,este acela in care guvernantii vin cu o analiza credibila a situatiei si un plan de masuri bazat pe crestere economica, sustinerea consumului si a unui nivel minim decent in ce priveste nivelul de trai. Orice alt scenariu este neproductiv. Inclusiv acela al alegerilor anticipate parlamentare sau prezidentiale. Nu exista partid care sa fi dovedit buna credinta in exercitarea puterii,asa incat mai de mirare pentru mine nu este nivelul de sustinere al lui Basescu ,oricum la limita de jos. De mirare este numarul celor care pun botul la vrajeala opozitiei ,ceea ce arata ca nu au invatat nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu il sustin.

m-as fi mirat sa nu fie altfel!

ce ti-a facut presedintele tarii noastre(inca) de-l iubesti asa de mult?

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca avem nevoie de sustinerea consumului...aceasta sustinere ne-a adus aici in primul rand. Avem nevoie de o crestere a productiei...cel putin industria si exporturile au mers bine. Cea mai mare problema au ramas constructiile pentru ca nu au mai venit bani pentru speculatii si pentru asta pib-ul s-a dus dramatic in jos.

 

De mirare este numarul celor care pun botul la vrajeala opozitiei ,ceea ce arata ca nu au invatat nimic.

 

In special a PSD. Acest partid nu ar mai trebui sa existe si cu toate astea are 38%. Anul trecut a fost la putere 9 luni si nu a facut nimic special. In ultimii 20 de ani a fost la putere cam 15 ani intr-un fel sau altul. Nu exista un partid mai responsabil pentru jaful din aceasta tara si pentru absolut tot ce a fost rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll: daca ai pile la admin sau la Politia Roportal (asa cum are amarena sau cine stie mai cine)...nu cred ca te pot opri.

Scuzele alea nu fac doi bani dupa chestia asta.Ai o problema nelamurita ,da raport si termina cu subiectul asta pe toate topicele.De fapt raport trebuia sa dai acum sase luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-as fi mirat sa nu fie altfel!

ce ti-a facut presedintele tarii noastre(inca) de-l iubesti asa de mult?

 

Nu am senimente de iubire dar pentru moment nu vad alta alternativa la sefia statului. Discutabile sunt anumite masuri ale guvernului nu ale presedintelui. In aceste timpuri coalitia din spatele lui Geoana aducea un dezastru si mai mare pentru ca erau foarte multi care doreau ciolanu. Cu Geoana la butoane PSD era destul de puternic iar PNL devenea chiar de buzunar si nu stiu cat timp reuseau sa se inteleaga. Sa nu vorbesc de restul partidelor care l-au sustinut pe Geoana...adica cam toate restul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vezi ca a luat-o razna de tot al nostru ales?!

asta nu-i justificare:nu vad altul mai bun!

absolut tot ce face face anapoda!

nu se poate numi sef de stat;n-are demnitatea si curajul unui sef de stat!

are insa tupeul unui presedinte de scara de bloc

imi pare rau ca(inca)nu vezi realitatea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×