Sari la conținut
Forum Roportal
Nitzzzu

Sfat pentru recuperarea permisului auto!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut... ! Am apelat la acest forum cu dorinta de a avea raspunsuri si ajutor in legatura cu problema mea...

 

Acum 9 luni de zile am avut o tamponare din spate foarte usoara , eu fiind de vina din cauza nerespectarii distantei. In masina care am lovit-o la volan era mama si in dreapta fica sa , cand am coborat din masina fica fiind foarte revoltata si mama e la fel... accidentul a avut loc jud. ilfov . am mers la politie si eram pe punctul de a-mi da puncte de penalizare cand vine fica femeii care era la volan si spune ca o doare gatu... atunci a venit rutiera ne-am intors la locul accidentului dupa 1 ora am facut poze la masina parca facusem o crima, fica a plecat cu o masina la spital dupa care politisti m-au luat si pe mine si m-au dus la spital, mi-au dat de facut o declaratie cum s-a intamplat accidentu .... apoi am plecat inapoi la sectia de politie din chiajna a venit si fica cu o proteza cervicala la gat! in fine... Mi-a suspendat permisu si mi-a dat o dovada care pot sa o iau cate luni vreau pana la finalizarea cazului ..in 9 luni de zile am scos doar 1 luna dovada ...

 

Dupa 3 luni am sunat-o pe femeia de la volan cu gandul sa ne intelegem ... fica sa mi-a cerut 1000 de euro si a zis ca ea in 3 luni de zile nici la IML nu a ajuns sa isi scoata certificat medicolegal si ca a fost la recuperare .. i-am zis ca nu ii dau nici un ban si sa se duca sa ma dea in judecata. Acum 1 luna m-a sunat politistul sa imi zica dupa 9 luni ca a venit o foaie de la medicolegal si mi-a zis ca zilele de spitalizare sunt in favoarea mea! Femeia nu vrea sa se duca la politie sa completeze nu stiu ce sa decurga dosaru mai departe la judecatorie , ma tot amana ca nu are timp si ca o sa se duca.. !

 

 

Ea daca ma tine 5 ani si nu se duce eu stau fara permis?

Ce trebuie sa fac in acest caz?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa contactezi compania lor de asigurare - daca au una - ei iti sunt aliatzii naturali in acest caz - se pare ca persoana incearca sa extraga niste bani pe baza unei acuzatii mincinoase de probleme medicale / explica in detaliu cat de usoara a fost tamponarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu e sa contactezi compania lor de asigurare - daca au una - ei iti sunt aliatzii naturali in acest caz - se pare ca persoana incearca sa extraga niste bani pe baza unei acuzatii mincinoase de probleme medicale / explica in detaliu cat de usoara a fost tamponarea

Tamponarea a fost foarte usoara ... Ea avea un matiz iar eu un bmw 316 din 92 ... ea a oprin brusc la o trecere de pietoni , iar eu aveam cam 40 la ora am pus frana si m-am dus taras amm 2 metri si am intrat in ea... nu aveam cauciucurile bune... mie mi-a strambat putin masca iar la ea bara din plastic sa strambat am tras putin de ea si si-a revenit la loc ... nu a fost un accident grav !!!

 

Tamponarea a fost foarte usoara ... Ea avea un matiz iar eu un bmw 316 din 92 ... ea a oprin brusc la o trecere de pietoni , iar eu aveam cam 40 la ora am pus frana si m-am dus taras amm 2 metri si am intrat in ea... nu aveam cauciucurile bune... mie mi-a strambat putin masca iar la ea bara din plastic sa strambat am tras putin de ea si si-a revenit la loc ... nu a fost un accident grav !!!

Precizez ca eu am avut asigurare !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am o situatie similara inca din 2007, nici pana acum nu s-a finalizat, eu eram cel lovit... m-au chemat in aprilie anul asta sa imi dea o adresa catre iml sa imi elibereze aia dupa 3 ani daca am patit ceva, desi dovedisem cu foile de internare de 21 zile...

aia de la iml m-au pus sa platesc o taxa de 165 lei la cec si apoi sa astept ca o sa-mi comunice... la intrebarea mea daca ei imi comunica din oficiu daca eu am fost ranit, mi-au raspuns ca vor analiza dinamica accidentului...

am ramas masca, si m-am dus la politie... aia mi-au zis ca nu i-au dat permisul tipei care m-a lovit, dar nici nu vor sa-mi spuna ce firma de asigurare avea, (si cred ca n-avea)... dar, astept in continuare sa stabileasca ei (IML) dinamica accidentului, fara masuratori fara nimic... asa e la noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×