Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

De ce oamenii au incredere in Dumnezeu..?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este adevarat si ce spui tu,dar daca spui ca studiezi Biblia de mai bine de 10 ani,nu ai cum sa fi trecut peste pasajul in care scrie de cele 7 porti....

 

Andruta draga,in Biblie nu exista nici un pasaj care vorbeste de 7 porti prin care trece sufletul. Ar fi bine sa fim mai atenti cu Cuvantul lui Dumnezeu fiindca El este Standardul lui Dumnezeu pentru noi oamenii.

 

Cat priveste oamenii care apeleaza la Dumnezeu doar cand trec prin necazuri,acestia sunt oameni superficiali care nu sunt copiii lui Dumnezeu.Acest tip de oameni ar vrea sa fie si cu Dumnezeu si cu lumea sau Mamona! Biblia ne spune insa clar: nu puteti sluji la doi stapani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu iti spun sa incetezi sa fi sluga la tine in casa.

Puteai sa te abtii la replici de felul acesta! Da-ne si noua oportunitatea si libertatea de-a ne exprima si de-a trai asa cum vrem!

Tu nu ai incredere de loc in Dumnezeu asa ca nu stiu ce cauti sa dai replici aici,numai asa sa fi bagat in seama?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteai sa te abtii la replici de felul acesta! Da-ne si noua oportunitatea si libertatea de-a ne exprima si de-a trai asa cum vrem!

Tu nu ai incredere de loc in Dumnezeu asa ca nu stiu ce cauti sa dai replici aici,numai asa sa fi bagat in seama?

Iar confunzi increderea cu credinta. Poti sa ai credinta si fara sa fii sluga, dar vad ca tu nu intelegi asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Andruta draga,in Biblie nu exista nici un pasaj care vorbeste de 7 porti prin care trece sufletul. Ar fi bine sa fim mai atenti cu Cuvantul lui Dumnezeu fiindca El este Standardul lui Dumnezeu pentru noi oamenii.

 

Cat priveste oamenii care apeleaza la Dumnezeu doar cand trec prin necazuri,acestia sunt oameni superficiali care nu sunt copiii lui Dumnezeu.Acest tip de oameni ar vrea sa fie si cu Dumnezeu si cu lumea sau Mamona! Biblia ne spune insa clar: nu puteti sluji la doi stapani!

Ba poti. Trebuie insa sa sti sa impaci si capra si varza. (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In continuare sustin ca poti impaca si capra si varza. Poti sa crezi si-n Dumnezeu, si totusi sa traiesti destul de bine si sa ai o viata frumoasa.

 

Poti sa faci asta insa esti impotriva Cuvantului lui Dumnezeu si vei da socoteala in ziua judecatii.

De exemplu daca ai sotul tau, poti trai cu el si pe ascuns sa mai traiesti si cu altii. Asta insa te va face nefericita si simtul tradarii si frica se va cuibari in inima ta! Poti trai in teroarea acesta toata viat sau poti sa spui un nu hotarat curviei si pacatului!

Cam asa este din punct de vedere spiritual cu relatia noastra cu Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa faci asta insa esti impotriva Cuvantului lui Dumnezeu si vei da socoteala in ziua judecatii.

De exemplu daca ai sotul tau, poti trai cu el si pe ascuns sa mai traiesti si cu altii. Asta insa te va face nefericita si simtul tradarii si frica se va cuibari in inima ta! Poti trai in teroarea acesta toata viat sau poti sa spui un nu hotarat curviei si pacatului!

Cam asa este din punct de vedere spiritual cu relatia noastra cu Dumnezeu!

La viata frumoasa nu m-am referit neaparat la prostitutie, inselaciune, furt, droguri, etc. (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La viata frumoasa nu m-am referit neaparat la prostitutie, inselaciune, furt, droguri, etc. (w00t)

 

Era doar un exemplu.

In ce priveste "viata frumoasa", trebuie sa fii sigura ca aceasta "viata frumoasa " nu este pacat inaintea lui Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era doar un exemplu.

In ce priveste "viata frumoasa", trebuie sa fii sigura ca aceasta "viata frumoasa " nu este pacat inaintea lui Dumnezeu!

Adica n-am voie sa ma "impiedic"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era doar un exemplu.

In ce priveste "viata frumoasa", trebuie sa fii sigura ca aceasta "viata frumoasa " nu este pacat inaintea lui Dumnezeu!

Nu este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×