Sari la conținut
Forum Roportal
Lifecaredorina

Fructe miraculoase

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:doh: Fructe care intradevar sunt miraculoase:

 

GOJI:

Ajuta la dezvoltarea sistemului imunitar, contribuie la imbunatatirea functiilor memoriei si sexuale. Distrugatorul de celulita si fructul care va va umple de energie sunt doar cateva dintre lucrurile care se spun despre fructul Goji.

 

Beneficii

Ajuta la dezvoltarea sistemului imunitar, contribuie la imbunatatirea functiilor memoriei si sexuale. „Distrugatorul de celulita” si „fructul care va va umple de energie” – sunt doar cateva dintre lucrurile care se spun despre fructul Goji.

 

Efecte

Deoarece Suplimentul alimentar BIO cu Goji Life Impulse este un amestec de ingrediente variate, exista o multime de beneficii aduse de fiecare ingredient. Sucul de Goji contine antioxidanti foarte puternici care ajuta la prevenirea imbatranirii premature, dezvolta sistemul imunitar, ajuta la pastrarea unei bune presiuni a sangelui si la imbunatatirea functiilor memoriei si functiilor sexuale. De asemenea, ajuta la mentinerea nivelului normal de zahar in sange si poate ajuta la reducerea colesterolului.Contribuie la eliminarea insomniei si imbunatateste calitatea somnului. Este folosit in mod traditional ca tratament impotriva cancerului.Consumarea merelor si a sucului de mere concentrat, impreuna cu o dieta echilibrata, poate proteja creierul de efectele stresului oxidativ. Sucul concentrat de pere ajuta la reducerea riscului aparitiei cancerului, este o sursa buna de fibre dietetice, vitamina C si poate reduce riscul bolilor coronariene. Sucul de cirese negre concentrat ajuta la indep

 

Se recomanda 2 linguri pe zi, incepand cu varsta de 12 ani. A se consuma de preferinta dimineata pe stomacul gol. Nu depasiti doza zilnica recomandata.

 

ACAI:

Avand in compozitia sa cel mai bun amestec de vitamine si nutrimente, Suplimentul alimentar BIO cu Acai Life Impulse este ideal pentru intarirea sistemului imunitar.

Beneficii

Suplimentul alimentar BIO cu Acai Life Impulse creat de laboratoarele Dynamic Health este un cocktail de antioxidanti bogat in vitamine si minerale, care sustin sistemul imunitar.

 

Efecte

Avand in compozitia sa cel mai bun amestec de vitamine si nutrimente, Suplimentul alimentar BIO cu Acai Life Impulse este ideal pentru intarirea sistemului imunitar: ajuta la imbunatatirea claritatii mentale, combaterea imbatranirii premature, cresterea nivelului de energie, mentinerea sanatatii inimii, mentinerea nivelului scazut al colesterolului, scaderea simptomelor asociate menopauzei, refacerea celulara, imbunatatirea functiei sexuale. Sucul de acai este un supliment ce ajuta la obtinerea sanatatii ideale. in SUA se face referire la el ca la „cel mai bun aliment din lume de incetinire a procesului de imbatranire”. Cand luam in considerare profilul sau nutritional ne putem da seama de ce: Fructele de acai sunt unele dintre putinele fructe care contin vitaminele antioxidante C si E, acest lucru insemnand ca vor ajuta la protectia pielii impotriva efectelor provocate de soare sau de poluare. in plus, fructele de acai au un profil al acizilor grasi similar cu cel al uleiului de m

 

2 linguri/zi persoanelor incepand cu varsta de 12 ani.

 

NONI:

Fructul Noni este folosit in mod traditional in urmatoarele situatii: dureri de cap, oboseala cronica, depresie, nivel scazut de energie, dureri de spate, dureri ale articulatiilor, colesterol scazut si probleme respiratorii.

 

Beneficii

Sucul de NONI TAHITIAN ajuta la imbunatatirea claritatii mentale si a puterii de concentrare, precum si la atingerea unor niveluri de performanta fizica mai mari. Este de asemenea benefic multor altor parti ale corpului. Acest supliment alimentar contine extracte din planta Noni, de unde si calitatea sa de bun energizant.

 

Efecte

Originara din Insula Tahiti, aceasta planta este cunoscuta ca fiind bogata in antioxidanti, vitamine, enzime si minerale, care ajuta la mentinerea sistemului imunitar, cresterea nivelului de energie, reglarea presiunii sangelui, buna functionare a sistemului digestiv. Fructul Noni este folosit in mod traditional in urmatoarele situatii: dureri de cap, oboseala cronica, depresie, nivel scazut de energie, dureri de spate, dureri ale articulatiilor, colesterol crescut si probleme respiratorii. Datorita continutului de Proxeronina, Scopoletina si Xeronina, considerata ca acceleratoare a regenerarii celulelor, Suplimentul alimentar BIO cu NONI Life Impulse ajuta la derularea optima a procesului de digestie.

 

 

Multa sanatate!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista fructe miraculoase ci doar o alimentatie miraculoasa.

sau mai bine zis sanatoasa!

de exemplu laptele e un aliment bun dar daca ai astm, ar fi bine sa-l eviti (la fel si cu branzeturile)!

totusi sunt plante cu propietati speciale: aloe vera, usturoi, praf de catina uscata... cura de fructe, cura de cereale etc care pot fi numite miraculoase!

 

oricat de miraculoasa ar fi alimentatia, tot sportul reprezinta peste 50% din sanatate!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fructele de acai le-as include la fructe miraculoase. Sunt foarte bune la slabit, detoxifiere, catifelarea pielii, memorie. Din cauza asta suplimentele de slabit facute din acai sunt eficiente. Eu am slabit cu acaiberry900, dar cred ca la fel de eficiente sunt si altele care au in compozitie fructe de acai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slabit cu acaiberry900, dar cred ca la fel de eficiente sunt si altele care au in compozitie fructe de acai!

 

Cred ca ai slabit de la mult mers pe jos cu scop sa-l vinzi marfa de slabit :crazy:

La ce pret merg in Romania acest fructe, din curiozitate intreb ca si in State sint scumpe si nu vin chiar de departe, doar din Pacific, dar pana ajung in Romania se mai scumpesc.

Sau numai produse care contin extract se vind la greu???

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La ce pret merg in Romania acest fructe,?

 

Goji este undeva pe la 95-100 lei/kg , restul nu stiu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fructele sunt alimentul initial a oamenilor. Dupa cum arata dintii nostrii,oamenii s-au desvoltat ca mancatori de fructe si seminte.Carne am inceput sa mancam mult mai tarziu. Fructele in general sunt alimente sanatoase care contin vitamine,glucoza si minerale.

Publicitatea si reclama au bagat in lecsiconul care lauda marfa cateva lozinci care nu au nici o valoare din punct de vedere stintific. De exemplu:

"Intarirea sistemului imunitar". Povesti pentru copii. Cine mananca mancare facuta din alimente curate si prospete,se va bucura si de un sistem imunitar cum trebuie. "Energii" . Asta este ceva dedicata prostilor. Nu exista in corpul omului "energii" ascunse si nu acumulate. Mananca sanatos si te vei bucura de o stare care o sa-ti permita sa faci eforturi fizice. Mananca kilograme numai de goji si nu o sa poti urca trei trepte. Inca o poveste pentru copii este "echilibru intern". Fiecare om cum are amprentelu numai a lui asa are si echilibrul materialelor,hormonilor si altele a le lui personale. Din aceasta cauza,cand se fac examene la laborator,nu se cere un unic rezultat ci se da o intreaga gama de rezultate care toate sunt recunoscute ca potrivite la un om sanatos. In fine cred ca s-a inteles ce am dorit sa explic.

 

Axioma este ca o persoana sanatoasa in general,daca va manca mancare potrivita (alt subiect) nu v-a suferii de lipsuri de vitamine,minerale si materii chimice de care corpulare nevoie. Daca se descopera la asa persoana vre-o lipsa,cauza nu este ca persoana are nevoie sa manance din acele materii care lipsesc ci ca din diferite cauze aceste materii nu sunt asorbite de corp din intestinul gros. De exemplu, vitamina B12 care lipseste uneori la oameni in varsta inaintata deoarece ea nu reuseste sa fie absorbita din intestin, se trateaza aceasta lipsa cu injectii care se dau o data pe luna sau la doua luni. Aceste fructe exotice foarte scumpe fac fara greasla mult bine insa in special la cine le vinde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mananca kilograme numai de goji si nu o sa poti urca trei trepte.

 

Hai mai ca sunt bune, singurul lor pacat e ca nu-s produse in Israel, ca daca ar fi fost le-ai fi vorbit numai de bine ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai ca sunt bune, singurul lor pacat e ca nu-s produse in Israel, ca daca ar fi fost le-ai fi vorbit numai de bine ;)

 

 

La voi cresc??? pe la noi nu, inca n-am vazut cum arata in realitate decat pe poze si TV reclame desi umblu prin destule magazine de specialitate. Dimineata deschide langa mine un magazin oragnic si merg la Marea Deschidere sa vad ce noutati au mai bagat cu ocazia asta, la 7 sint in usa la prima clipa de deschidere :crazy: nu vreau sa pierd nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La voi cresc???

 

Nu cresc. Cel mai apropiat compozitional si ca efecte de goji este catina. Eu zic ca la fel de buna si mult mai ieftina :crazy:

Editat de VEMANS
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×