Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Profetia pustnicului Zosima de la Manastirea Rarau

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Despre pustnicul Zosima, am aflat că a fost monah la Mănăstirea Rarău. L-a cunoscut pe părintele Daniil Tudor

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare propaganda ortodoxa: "Veniti la biserica ca de nu, veti fi nimiciti." Oamenii degeaba merg la biserica daca fac ce fac. Poate ca preotii pustnici ca or fi disperati dupa audienta. Dar de aici si pana la a insira verzi si uscate e cale lunga.

Acum nu e greu sa spui ca in anul 2011 va fi foarte greu in Romania. Deci unde e profetia? Ramane de vazut. Al treilea razboi mondial? Asta denota chiar disperare dupa audienta. Eu asa vad, voi ce ziceti?

Probabil. Preotii pustnici cred ca sint pe cale de disparitie in Romania, fiind inlocuiti de preotii cu Ferrari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil. Preotii pustnici cred ca sint pe cale de disparitie in Romania, fiind inlocuiti de preotii cu Ferrari.

:huggles:

:cheer:

8)

 

Adevarat ! Amin .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se va intampla ceea ce a spus calugarul, inseamna ca e profet mincinos. Astazi, ii e usor pustnicului sa dea cu zarul. Stii care era soartra prorocilor mincinosi in vechime, Stein? :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre pustnicul Zosima...

Acum nu e greu sa spui ca in anul 2011 va fi foarte greu in Romania. Deci unde e profetia?

Foarte informat nea pustnic.O fi absolvit vreun curs de analist economic la seral pe deal.

Avand in vedere ca treburile au mers mereu cracanate in Romania pre-revolutionara si tot cracanate si in cea post-revolutionara nu e mare profetie sa vorbeasca vreo careva despre patimile romanului.

Romanu a patimit de cand e neamu lui si lumina la capatul tunelului nici vorba ca s-ar vedea cat de curand. :huggles:

Ia sa arunc si io cateva oase de potarniche colea pe tipsia de argint,sa vad cum se aseaza si ce common sense shit pot sa profetesc despre 2011 pentru Romanica.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu se va intampla ceea ce a spus calugarul, inseamna ca e profet mincinos. Astazi, ii e usor pustnicului sa dea cu zarul. Stii care era soartra prorocilor mincinosi in vechime, Stein? :doh:

 

Nu stiu. Un om care traieste toata viata in pustinicie, poate avea usor mintile tulburate. Omul nu e facut sa traiasca singur.

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui cautat samburele de adevar din spusele pustnicului,indiferent cat de gresita ar fi profetia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu. Un om care traieste toata viata in pustinicie, poate avea usor mintile tulburate. Omul nu e facut sa traiasca singur.

Ba da ,leprosoii si necuratii trebuiau sa fie izolati d societate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×