Sari la conținut
Forum Roportal
Jenicutza

Orange Boston

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce ziceti de Orange Boston? Am inteles ca e o alternativa ieftina a Nexus One, HTC sau smartphone Android. E produs de GigaByte si se numeste GSmart G1305 Codfish. Detalii tehnice:

procesor de 600 MHz de la Qualcomm, ecran de 3,2 inch touchscreen cu 480 x 320 pixeli, trackball, Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth , jack de 3.5mm, microSD, 256 MB RAM , modul GPS şi Geotagging si are camera foto de 5 MP cu LED Flash si posibilitatea de a filma

Mi se pare super tare :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc modelul , are si HSDPA adica e 3G+ si realizeaza si apeluri video ( UMTS ). Dupa cate am inteles in decembrie apare primul upgrade pentru el la versiunea de Android 2.1 . Descarca aici o miniaplicatie ce realizeaza root pe telefoanele ce folosesc ANDROID. Link-ul functioneaza pana in 21 octombrie 2010. Sa nu incercati sa faceti root cu aplicatia pentru telefoanele:

 

Samsung i9000 (Galaxy S)

Samsung i6500U

HuaWei U8220

HTC Desire / Legend / Wildfire

 

Daca folositi aplicatia pe telefoanele sus mentionate riscati sa provocati deteriorarea lor.

 

Telefoanele pe care puteti face root-ul cu aplicatia postata la link-ul -Descarca aici- sunt urmatoarele:

 

Google Nexus One (2.2)

HTC Hero (2.1)

HTC Magic (1.5)

Dell Streak (2.1)

Motorola Milestone (2.1)

Motorola XT701

Orange Boston

Editat de Original

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am un orange boston de 2 zile si am cv probleme cu el.

1. Bluetooth-ul nu merge(adica nu pot primi nimic prin intermediul lui).

2. L-am conectat la o retea wireless, dar nu merge sa fac nici un download (vroiam sa instalez programul pentru bluetooth + android 2.1).

3. Nu pot trimite mesaje text (am verificat centru de mesaje si numarul e corect). :)

 

Daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi utile si cat mai clare (nu ma prea pricep la chestii din astea) ii voi fi foarte recunoscator.

 

Mersi si astept raspunsurile voastre!

Editat de FlorinAlex

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare.am un orange boston de 2 zile si am cv probleme cu el.

1. Bluetooth-ul nu merge(adica nu pot primi nimic prin intermediul lui).

2. L-am conectat la o retea wireless, dar nu merge sa fac nici un download (vroiam sa instalez programul pentru bluetooth + android 2.1).

3. Nu pot trimite mesaje text (am verificat centru de mesaje si numarul e corect). :airkiss:

 

Daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi utile si cat mai clare (nu ma prea pricep la chestii din astea) ii voi fi foarte recunoscator.

 

Mersi si astept raspunsurile voastre!

 

 

Pentru bluetooth ca sa functioneze trebuie sa instalezi o aplicatie de gestionare a blue..., o gasesti gratuit pe market.

Nu te conecta prin Wap . Fa setarile pentru internet m, pentru tel-ul tau primesti setarile de la serviciul clienti al furnizorului tau de telefonie mobila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am rezolvat cu internetul si bluetooth-ul,dar tot nu merge sa trimit mesaje....dc?

 

Pentru setarile necesare transmiterii SMS-urilor de asemenea este necesar sa contactezi serviciul clienti al furnizorului tau de telefonie mobila

si sa soliciti porturile si restul setarilor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×