Sari la conținut
Forum Roportal
Suz-ana

Cel mai frecvent sfat pentru fotografii incepatori

Postări Recomandate

Am facut un curs de fotografie si mi se spunea sa experimentez. A devenit un cliche sfatul asta, dar este universal valabil, stiti cum se spune "repetitia este mama invataturii". In concluzie nu trebuie sa ne enervam cand nu ne ies pozele, trebuie sa fotografiem cat mai mult posibil, sa experimentam, sa exersam iar si iar si iar.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rabdarea ca rabdarea...dar sfatul meu e sa folositi cat mai mult modurile manuale alea aparatului foto ...respectiv M A P S...evident acolo unde aparatul permite asa ceva....niciun aparat nu e mai destept decat omul...o sa obti rezultate mult mai buna asa :beee:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rabdarea ca rabdarea...dar sfatul meu e sa folositi cat mai mult modurile manuale alea aparatului foto ...respectiv M A P S...evident acolo unde aparatul permite asa ceva....niciun aparat nu e mai destept decat omul...o sa obti rezultate mult mai buna asa :beee:

 

 

Da se paote incepe cu A si P pentru ca sunt semiautomate si iti dai seama ce se intampla cand schimbi restul, depinde si de ceea ce vrei sa fotografiezi.

Un punct important il consider WB-ul pentru ca poate face diferenta cand e folosit cum trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut un curs de fotografie si mi se spunea sa experimentez. A devenit un cliche sfatul asta, dar este universal valabil, stiti cum se spune "repetitia este mama invataturii". In concluzie nu trebuie sa ne enervam cand nu ne ies pozele, trebuie sa fotografiem cat mai mult posibil, sa experimentam, sa exersam iar si iar si iar.

 

A trecut ceva timp de cand ai deschis acest topic si ma intrebam daca intradevar experimentarea si exercitiul folosesc pentru ca si eu am primit cam acelasi sfat, spus intradevar sub o alta forma dar tot pe acolo !! Asa ca am exersat. photo.gif Dar eu personal nu pot sa spun ca am avansat spectaculos si ca urmare m-am apucat sa citesc tot felul de articole si tips-uri despre cum, cand si ce fotografiem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×