Sari la conținut
Forum Roportal
BadAss Cosmin

Despre camere foto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

As vrea si eu parerile voastre.Vreau sa-mi cumpar o camera foto de calitate si la un pret bun.

Am gasit la oferta Olympus fe-4040 cu 100 de euro.Ce ziceti? Se merita? Nu ma pricep cam deloc la camere foto.Imi doream initial un canon powershot A590 dar e mai scump si cu mai putini megapixeli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei. Vreau si eu sa actizitionez o camera foto digitala compacta de la Samsung. M`am orientat la Samsung ES25 si Samsung ES28. Le`am gasit la 2 magazine cu electronice si electrocasnice din orasul in care locuiesc, imi plac funcitiile pe care le au, au 12,2 mp si nu sunt extrem de piperate la pret.

Insa imi este teama ca se vor strica rapid. O prietena de a mea si`a cumparat cu multi ani in urma, prima camera foto digitala, samsung, iar dupa o perioada a inceput sa faca pozele proaste. Nu mai erau la fel de clare si nu mai ieseau ca inainte. Am auzit vreo 2 cazuri de acest gen. :) Nu stiu ce sa fac.. As vrea mai multe informatii de la cunoscatori..de la cei care au avut camera Samsung sau care au folosit. Ce sa fac? Ma orientez spre altceva? Am nevoie de ajutor. :crazy:

O alta alternativa as avea: Sony DSC-S2000B. insa nu stie sa faca atat de mult ca samsung`urile de mentionate anterior. Plus ca o camera Sony mai buna e cam scumpicica si nu`mi permit :pope: . As dori informatii. Va rog. Multumesc anticipat!

 

 

 

Mai jos sunt niste fotografii facute de mine cu aparat Sony Cyber-shot DSC T700. Sa ma declar nemultumita de performanta aparatului ? :tease: Normal ca nu. Nu sunt fotograf profesionist,nu-mi castig painea din fotografie ca sa ma sparg in figuri si bani pe cine stie ce aparate fandosite. Aia care stramba din nas cand aud de diferite aparate sa mai coboare pe pamant si sa inteleaga ca pentru incepatori sau pentru nevoi de ocazie nu e nevoie de cine stie ce.

Am fost la un botez luna trecuta si nu exagerez sau mint cand spun ca mai toata romanimea de acolo aveau niste aparate taica de parca lucrau toti la CNN sau erau paparazzi pentru nu stiu ce reviste.Venisera cu valizele si genti pline cu obiective de schimbat,etalau toate firmele de frunte in ale fotografiei profesioniste,ce mai... o labareala de figuranti penibili si pentru ce ?...sa faca si ei doo trei poze la o ocazie? 8)

 

 

 

 

pozele alea chiar sunt facute cu sony de 10 mp? :o:

serios?

zici k`s luate dp neeet :|

daca chiar asa le face ..e clar ce camera imi cumpar :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×