Sari la conținut
Forum Roportal
BadAss Cosmin

Despre camere foto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sall mar interesa si pa mn un aparat foto digital dar nu styu care e mai bun!!! am gasit ceva in altex :un BENQ DC-C850 si un PANASONIC DMC-LS80S ( PANASONIC DMC-LS80B)!!.................poate sa ma ajute si pa mn cineva sa ma hotarasscc???????????...

 

:crazy: sall mar interesa si pa mn un aparat foto digital dar nu styu care e mai bun!!! am gasit ceva in altex :un BENQ DC-C850 si un PANASONIC DMC-LS80S ( PANASONIC DMC-LS80B)!!.................poate sa ma ajute si pa mn cineva sa ma hotarasscc???????????.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

george, eu cred k e mai bun Panasonicul.Detin unul si sunt multumit de el.Are MEGA O.I.S(stabilizator de imagine) care te ajuta foarte mult in cazul in care iti tremura mana si nu numai, mai are Intelligent ISO Control(potriveste ISO cat mai bn in cazul in care subiectul se misca pentru ca acesta sa nu mai iasa miscat) si mai are display cu 230,000 pixeli(imagine clara, fata de multele compacte de la Sony(o colega m-a lasat sa fac 2-3 poze cu W130-l ei si am fost surprins de claritatea displayului.))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 The 15th day of the 1st lunar month is the Chinese Lantern Festival because the first lunar month is called yuan-month and in the ancient times people called night Xiao.wow power leveling, The 15th day is the first night to see a full moon. So the day is also called Yuan Xiao Festival in China.

  According to the Chinese tradition, wow gold,at the very beginning of a new year, when there is a bright full moon hanging in the sky, there should be thousands of colorful lanterns hung out for people to appreciate. At this time, wow gold,people will try to solve the puzzles on the lanterns and eat yuanxiao (glutinous rice ball) and get all their families united in the joyful atmosphere.

This might save a relationship or two.

  Common misconception of people between two couples is that love binds them together. Well, it is a factor, really, but only costs maybe half of it. wow gold,But what is more important in a relationship that when combined with love will give a stronger bondage between you and your partner is

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa-mi spuneti si mie care din urmatoarele camere este mai buna? vreau una care sa faca poze cat de cat bune, poze de vacanta. nu vreau ceva performant, pentru ca sunt incepatoare.

 

Nikon Coolpix L16

Canon PowerShot A470

Samsung S760

Fujifilm FinePix F480

 

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
puteti sa-mi spuneti si mie care din urmatoarele camere este mai buna? vreau una care sa faca poze cat de cat bune, poze de vacanta. nu vreau ceva performant, pentru ca sunt incepatoare.

 

Nikon Coolpix L16

Canon PowerShot A470

Samsung S760

Fujifilm FinePix F480

 

va multumesc

 

nici unul :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Amatorul din mine vrea sa isi cumpere un aparat foto. Am citit si am rasfoit si am invatat cateva chestii despre aparate, apoi mi-am spus : Fujifilm FinePix S2000HD. Are cineva idee despre el ? Raportul calitate/pret ? L-am gasit cu 210E intr-un Duty -Free din Dubai, dar nu l-am luat . ...mai studiez review-uri. Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut

 

Vreau si eu sa cumpar o camera foto digitala, si m-am interesat de Panasonic lumix gmc fz38. astept pareri:)

FZ38 e un bridge excelent. Mai ramine de discutat de unde si la ce pret il iei, sau daca nu ai bani/nevoie de un DSLR...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai jos sunt niste fotografii facute de mine cu aparat Sony Cyber-shot DSC T700. Sa ma declar nemultumita de performanta aparatului ? :soc: Normal ca nu. Nu sunt fotograf profesionist,nu-mi castig painea din fotografie ca sa ma sparg in figuri si bani pe cine stie ce aparate fandosite. Aia care stramba din nas cand aud de diferite aparate sa mai coboare pe pamant si sa inteleaga ca pentru incepatori sau pentru nevoi de ocazie nu e nevoie de cine stie ce.

Am fost la un botez luna trecuta si nu exagerez sau mint cand spun ca mai toata romanimea de acolo aveau niste aparate taica de parca lucrau toti la CNN sau erau paparazzi pentru nu stiu ce reviste.Venisera cu valizele si genti pline cu obiective de schimbat,etalau toate firmele de frunte in ale fotografiei profesioniste,ce mai... o labareala de figuranti penibili si pentru ce ?...sa faca si ei doo trei poze la o ocazie? :swoon:

 

 

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×